Search
Asset 2

لوازم آرایشی را از دست‌فروش‌ها و دوره‌گردها نخرید

لوازم آرایشی تقلبی
(Gvictoria:iStock)

توصیه می‌شود که محصولات آرایشی را از داروخانه‌ها و فروشگاه‌های معتبر خریداری کنید.

رئیس اداره آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو خرید لوازم آرایشی را از دستفروشان و دوره‌گردها خطر جدی برای سلامت پوست دانسته و معتقد است که فرآورده‌های آرایشی نامناسب با عوارضی مثل آکنه، جوش، لک، سوزش، خشکی، قرمزی، پوسته شدن پوست، ترک ناخن، و …ایجاد می‌کند.

مصطفی اسماعیلی می‌گوید: «هنگام خرید فرآورده آرایشی و بهداشتی تولید داخل، پروانه بهداشتی سازمان غذا و دارو را مورد نظر قرار دهند و در مورد وارداتی‌ها نیز حتما محصولاتی را تهیه کنند که علاوه بر تائیدیه ورود، دارای برچسب ردیابی و رهگیری اصالت باشند.»

وی همچنین مشاهده تاریخ تولید و انقضای حک شده روی محصولات این ‌چنینی، را بهترین راهکار برای شناخت از سلامت کرم‌ها دانسته ومعتقد است که اگر تغییری در رنگ و بو آنها ایجاد و آب و روغن آن از هم جدا شده باشد، به هیچ‌وجه نباید اقدام به خریدشان کرد، ضمن اینکه کرم خوب را از بوی دلپذیر آن نیز می‌توان شناخت.

طراوت زیبایی رازهای فراوانی دارد وشما برای آرایش و مراقبت های زیبایی به محصولاتی مطمئن و با کیفیت مناسب نیاز دارید. در صورت مصرف فرآورده‌های آرایشی نامناسب اگر با عوارض مذکور مواجه شدید باید در اولین زمان ممکن به پزشک مراجعه کند.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی