Asset 2

کاخ سفید تایید کرد که دولت بایدن در حال بررسی تصمیمی برای بستن خط لوله دیگری است

خط با ورود به ماه‌های زمستان و کاهش دما در سراسر غرب میانه، تعطیلی خط ۵ بدون شک کمبود سوخت و افزایش قیمت سوخت‌های گرمایش خانگی مانند گاز
جوبایدن، رئیس جمهور آمریکا (Samuel Corum/Getty Images)

پس از آن که از منایع ناشناس گزارش‌هایی بیرون آمد مبنی بر اینکه مقامات فدرال بی سر و صدا در حال بررسی اثرات بالقوه زیست‌محیطی خط لوله‌ای در میشگان هستند، سخنگوی کاخ سفید در ۸ نوامبر تایید کرد که دولت بایدن در حال بررسی بستن یک خط لوله در میشیگان است.

کارین ژان پیر، معاون سخنگوی کاخ سفید گزارش‌های مبنی بر تصمیم رئیس‌جمهور جو بایدن به بستن خط لوله ۵ شرکت انبریج که از کانادا تا میشیگان امتداد دارد، را رد کرد. با این حال، او گفت  که این گزارش‌ها کاملاً نادرست نیست چراکه گروهی از مهندسین ارتش در حال بررسی موضوع هستند.

او گفت: «هر گزارشی که نشان دهد تصمیمی گرفته شده است، دقیق نیست»

خط ۵ بخشی از یک شبکه خط لوله است که نفت خام و سایر فرآورده‌های نفتی را از کانادا منتقل می‌کند و روزانه ۵۰۰۰۰۰ بشکه نفت را انتقال می‌دهد.

در ۷ نوامبر، پولیتیکو گزارش داد که دولت در حال بررسی اثرات بالقوه تعطیلی خط لوله در بازار در مواجهه با مخالفان جمهوری خواه، دولت کانادا و صنعت است. بیش از ده‌ها قانونگذار جمهوری‌خواه هفته گذشته نامه‌ای به جو بایدن، رئیس جمهور این کشور ارسال کردند و هشدار دادند که این اقدام باعث افزایش بیشتر قیمت بنزین در میان قیمت‌های بالا خواهد شد.

گرچن ویتمر، فرماندار دموکرات میشیگان همچنین به دنبال تعطیلی بخشی از خط لوله بوده و به انبریج دستور داده است تا عملیات خود را در ماه مه متوقف کند، زیرا نگرانی‌ها در مورد نشت بخشی از تنگه مکیناک به دریاچه‌های بزرگ وجود دارد.

هفته گذشته، دولت بایدن نامه ای از ۱۲ قبیله بومی آمریکایی دریافت کرد که از رئیس جمهور خواسته شده بود از تلاش ویتمر برای بستن خط حمایت کند.

تقریباً در همان زمان، نماینده باب لاتا (جمهوری‌خواه اوهایو) و ۱۲ عضو دیگر کنگره نامه‌ای به کاخ سفید ارسال کردند و هشدار دادند که بسته شدن خط لوله باعث افزایش بیشتر قیمت انرژی خواهد شد.

لاتا نوشت: «با ورود به ماه‌های زمستان و کاهش دما در سراسر غرب میانه، تعطیلی خط ۵ بدون شک کمبود سوخت و افزایش قیمت سوخت‌های گرمایش خانگی مانند گاز طبیعی و پروپان را تشدید می‌کند، در زمانی که آمریکایی‌ها در حال حاضر با افزایش سریع قیمت انرژی مواجه هستند. هزینه های سنگین گرمایش خانه، کمبود عرضه جهانی و قیمت های سرسام آور گاز.»

مطالب دیگر:

 جان راتکلیف: کمپین کلینتون و روس‌ها برای ساخت یک پرونده علیه ترامپ با یکدیگر تبانی کرده بودند

از ۳ واکسن کووید۱۹ مورد استفاده در آمریکا، اثربخشی ۲ واکسن بعد از ۶ ماه به زیر ۵۰ درصد کاهش می‌یابد

دیدگاه: پاندمی واکسینه‌شدگان

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی