Search
Asset 2

خواص آرایشی و بهداشتی روغن نارگیل

روغن نارگیل

روغن نارگیل

 

روغن نارگیل بهترین پاک‌‏کننده آرایش است. روغن نارگیل را به یک پنبه آرایشی آغشته کنید و روی پوست به آرامی بکشید . این روغن حتی محصولات آرایشی ضد آب را پاک می‌‏کند.

بسیاری از محصولات پاک‌‏کننده آرایش حاوی الکل، پترولیوم، پارابن و گاها ترکیبات سرطان‌‏زا هستند. این مواد، حساسیت و آسیب و حتی اختلالات هورمونی ایجاد می‌‏کنند.

روغن نارگیل یک نرم کننده قوی و رطوبت‌‏رسان است که می‌‏تواند پوست خشک را نرم، و چروک صورت را برطرف کند.

این روغن در برطرف کردن اگزمای پوستی موثر است. پوست را روشن تر کرده و اکنه «جوش» را از بین می‌‏برد و بهترین ماده برای تهیه ماسک‌‏هاست.

همچنین این روغن یک عصاره شفابخش طبیعی برای التهاب است؛ در مانیکور و پدیکور ممکن است مواد روی ناخن به اطراف آن بر خورد کند که باعث التهاب ،حساسیت، قرمزی پوست اطراف ناخن شود. حال‌‏آن‌‏که با استفاده از مقداری روغن نارگیل در اطراف ناخن، می‌‏توان درد و التهاب آن را ازبین برد.

روغن نارگیل یک حالت‌‏دهنده طبیعی مو بوده و برای رفع کردن وز موها مفید است. کمی روغن را به جای انواع کرم مو، استفاده کنید تا حالت زیباتری به موهای‌‏تان ببخشید.

ازطرفی این روغن برای سفید کردن دندان‌‏ها نیز بسیار موثر است. روغن نارگیل یک محصول ضدباکتری و ضدعفونی‌‏کننده بوده که برای سلامت دهان و دندان‌‏ها فوق‌‏العاده است. مقداری از این روغن را بر دندان خود بمالید تا دهانی خوشبو داشته باشید.

مطالب دیگر:

چرا به آغوش نیاز داریم؟ (ویدئو)

شهروند کانادایی نگران وضعیت مادرش در زندان چین

خواص درمانی زیره سیاه و سبز

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی