Search
Asset 2

خوشحالی مردم چین از ابتلای ترامپ به ویروس کرونا

خوشحالی مردم چین از ابتلای ترامپ به ویروس کرونا انعکاسی از آموزش خصومت در داخل چین دربارۀ ایالات متحده توسط حزب کمونیست چین است
(Drew Angerer/Getty Images)

ابراز خوشحالی مردم چین از ابتلای ترامپ به ویروس کرونا، نشان‌دهنده شستشوی مغزی شدید چینی‌ها توسط تلقینات فکری حزب کمونیست چین است و مردم چین قربانی تبلیغات نفرت‌انگیز رسانه‌های دولتی حزب کمونیست چین علیه ایالات متحده به‌خصوص دولت ترامپ شده‌اند. یکی از ترفندهای دیرینه حزب کمونیست چین برای در قدرت ماندن و فرافکنی ناکارآمدی‌های داخلی، تعریف دشمنی فرضی به‌نام آمریکا  برای مردم چین بوده است. نمونه بارز آن سوءمدیریت حکومت چین در مهار ویروس کرونا بود که مقامات چینی تقصیر را به گردن ایالات متحده انداختند.

درست مانند زمانی که بسیاری از مردم چین حملات تروریستی یازده سپتامبر در سال۲۰۰۱ را جشن گرفتند، بسیاری از چینی‌ها وقتی در ۲اکتبر۲۰۲۰ خبر نتیجۀ مثبت تست ویروس کرونای دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور ایالات متحده منتشر شد، ابراز شادی کردند.

این خبر به‌سرعت تبدیل به یک مورد جستجوی داغ در سینا وِیبو، یک شبکۀ اجتماعی محبوب چینی با بیش از ۷۵۰میلیون خواننده شد.

خوشحالی مردم چین از ابتلای ترامپ به این ویروس، انعکاسی از آموزش خصومت در داخل چین دربارۀ ایالات متحده توسط حزب کمونیست چین است، به‌ویژه زمانی که دولت ترامپ جایگاه قدرتمندی اتخاذ کرده و خواهان پایان دادن به دیکتاتوری حزب کمونیست چین است.

چنین عکس‌العملی باعث ایجاد تضاد شدیدی با مردم غرب می‌شود. علاوه بر پیام‌های رهبران کشورهای مختلف که خواهان سلامتی برای او شده بودند، بسیاری از شهروندان ایالات متحده برای ابراز حمایت‌شان بیرون از بیمارستانی که ترامپ اقامت داشت ماندند.

اعلان رئیس‌جمهور ترامپ مبنی بر اینکه او مبتلا به این ویروس شده است در تقابل با پنهان‌سازی‌ها در چین است که در آن سلامتی رهبران ارشد به‌عنوان یک «راز دولتی» و موضوعی تحریم‌شده برای رسانه‌ها درنظر گرفته می‌شود.

پس از تشخیص ویروس در رئیس‌جمهور ترامپ و همسرش، از تمام کارکنان کاخ سفید تست این ویروس گرفته شد. رسانه‌ها فوراً نتایج را به عموم اعلام کردند. تصور دریافت چنین اطلاعاتی از سوی رسانه‌ای در چین مشکل است و حتی اگر این اطلاعات را دریافت کنند، احتمالاً جرئت نمی‌کنند که آن را منتشر کنند.

رئیس‌جمهور ترامپ در روز ۵اکتبر والتر رید، مرکز پزشکی ملی ارتش را ترک کرد و به کاخ سفید بازگشت.

بسیاری از چینی‌ها با جشن گرفتن ابتلای رئیس‌جمهور ترامپ به ویروس، ایالات متحده را به‌عنوان دشمن شمارۀ یک چین درنظر گرفتند. تعداد کمی درک کردند که حزب کمونیست چین خودش مشکل بنیادی برای چین است.

نوشته: مینگهویی

نظرات بیان شده در این مقاله، نظرات نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات اپک تایمز نیست.

مطالب دیگر:

دانشجویان چینی مجبور به مطالعه تئوری‌های کمونیستی رهبر چین

لایحه جدید مجلس نمایندگانِ ایالات متحده حزب کمونیست چین را یک سازمان جنایی فرا ملی می‌نامد

فرانسه: ۶۵ عضو مجمع ملی لایحه توقف برداشت اجباری اعضای بدن را مطرح کردند

 

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی