logo_eet

شکایت ترامپ در دادگاه عالی علیه کمیسیون انتخابات ویسکانسین

دادخواست «هیچ چیز برای ساختار ملی و آینده ما مهمتر از صداقت در روند انتخابات نیست. این دادخواست یک گام در جهت انتخابات منصفانه‌تر، شفاف‌تر،
(Andrew Caballero-Reynolds/AFP via Getty Images)

رئیس جمهور دونالد ترامپ روز چهارشنبه با طرح شکایت مربوط به انتخابات در دادگاه عالی ایالات متحده، از این دادگاه خواست که انتخابات ویسکانسین را خلاف قانون اساسی اعلام کند.

این دادخواست با استناد به «تعدی از قانون»، از دیوان عالی کشور درخواست می‌کند که انتخابات ویسکانسین را باطل کند و به قانونگذار ایالت دستور دهد که انتخاب‌کنندگان را مطابق با ماده ۲، بند ۱.۲ قانون اساسی ایالات متحده معرفی کند. طبق سوابق رسمی، در این ایالت ترامپ نتایج را به جو بایدن، نامزد دموکرات باخته است.

این شکایت ادعا می کند که در طول انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ کمیسیون انتخابات ویسکانسین (WEC) و مقامات محلی انتخابات، آرایی غیرقانونی و غیرمجاز را به صورت غیابی اعمال کرده‌اند و اصلاحاتی غیرقانونی را در گواهینامه‌های رای‌گیری غایبین توسط پرسنل رأی‌گیری اعمال کردند و نسبت به ثبت دقیق شناسه رأی‌دهندگان بی‌توجهی شده است و همچنین ادعا می‌کند که ده‌ها هزار برگ رای غیابی غیر معتبر بر خلاف قوانین انتخابات ویسکانسین دریافت و شمارش شده است.

کمیسیون انتخابات ویسکانسین در یک بیانیه در وب سایت خود در این خصوص توضیحاتی ارئه کرده است. میگان ولف، مدیر این کمیسیون و مقام ارشد انتخابات ویسکانسین، در بیانیه‌ گفت «ما درک می‌کنیم که برخی از رای‌دهندگان هنوز در مورد چگونگی انتخابات و نحوه تعیین برندگان سوالاتی دارند و وظیفه ما این است که به این سوالات با واقعیت پاسخ دهیم و توضیح دهیم که مقامات انتخاباتی ویسکانسین از چه رویه‌ای برای پیروی از قوانین انتخابات ایالتی استفاده می‌کنند.»

دادگاه تجدیدنظر در تاریخ ۲۴ دسامبر، دعوی انتخاباتی ترامپ را به دلیل تأخیر بی‌دلیل در تشکیل دادخواست رد کرد و حکم قبلی دادگاه منطقه‌ای را تأیید کرد که دادخواست اولیه ترامپ را «فاقد شایستگی» دانسته بود.

با این حال، دادگاه همچنین به این نتیجه رسید که شکایت ترامپ «علیرغم تأکید در موارد نقض قوانین ایالتی»، یک سوال فدرال را نیز ارائه می‌دهد، که زمینه را برای رسیدگی به دادگاه عالی ایالات متحده فراهم می‌کند.

ستاد انتخاباتی ترامپ گفت «دادگاه تجدیدنظر سطح هفتم به طور خاص اعلام کرد که اگر کمپین ترامپ پرونده خود را ثبت کند، می‌تواند انتخابات این ایالت را لغو کند و دستورالعمل غیرقانونی اعلام کردن انتخاب‌کنندگان بایدن را صادر کند، و قانونگذار ویسکانسین را ملزم به تعیین انتخاب کنندگان کند.»

بیل بوک، وکیل دادگستری ترامپ، در بیانیه ای گفت «در ویسکانسین، محافظت در برابر تقلب بارها توسط بوروکرات منتخب که مقررات را بدون داشتن صلاحیت در آستانه انتخابات تغییر داده‌اند نقض شد.»

بوک گفت که فرجام‌خواهی از دادگاه عالی ایالات متحده می‌خواهد که «تا این تغییرات لحظه آخری را خلاف قانون اساسی بداند و نتیجه گیری کند که تعیین اینکه کدام نامزد بیشترین آرا را کسب کرده غیرممکن است.»

«هیچ چیز برای ساختار ملی و آینده ما مهمتر از صداقت در روند انتخابات نیست. این دادخواست یک گام در جهت انتخابات منصفانه‌تر، شفاف‌تر، حرفه‌ای‌تر و در نهایت قابل اطمینان‌تر در آمریکا است.»

مطالب دیگر:

درخواست هیئت سنای ایالت جورجیا برای بازرسی قانونی آرای غیابی شهر فولتون

 مشاور کمپین ترامپ: شواهد خاصی را در جلسه ششم ژانویه ارائه خواهیم داد

ترامپ: مطالعه‌ای جدید ۲۸۹ هزار رأی مازاد در شش ایالت را نشان می‌دهد

اخبار مرتبط