دادرسی ترامپ: دادرسی انتخابات آریزونا نشان می‌دهد « تقلب و اخلال در رای‌گیری» در حدی صورت گرفته که نتیجه آریزونا را تغییر دهد
(Brandon Bell/Getty Images)

ترامپ: دادرسی انتخابات آریزونا نشان می‌دهد « تقلب و اخلال در رای‌گیری» در حدی صورت گرفته که نتیجه آریزونا را تغییر دهد

تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۴/۲۷

نویسنده: اپک تایمز

تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۴/۲۷

نویسنده: اپک تایمز

اشتراک‌گذاری مطلب:

 دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین آمریکا، روز جمعه در بیانیه‌ای گفت جلسات دادرسی سنای آریزونا درباره ممیزی انتخابات شهر ماریکوپا نشان می‌دهد تقلب و اخلال در رای‌گیری در حدی صورت گرفته که بتواند نتیجه انتخابات در این ایالت را تغییر دهد.

ترامپ روز ۱۶ جولای در بیانیه خود گفت: «آریزونا سناتورهای ایالتی قدرتمندی دارد که حاضرند برای حقیقت مبارزه کنند»؛ او در ادامه گفت دادرسی «نشان می‌دهد تقلب و اخلال در انتخابات بسیار بیشتر از حد لازم برای تغییر نتیجه انتخابات رخ داده است».

رئیس جمهور سابق همچنین از رسانه‌هایی که از «عدم تقلب» در انتخابات ریاست جمهوری می‌گفتند انتقاد کرد و از چندین قانونگذار که خواهان ابطال انتخابات بودند نیز نام برد.

سنای ایالتی آریزونا که جمهوری‌خواهان رهبری آن را برعهده دارند، روز پنج‌شنبه پس از ممیزی قضایی چند ماهه نتایج انتخابات ماریکوپا کانتی واقع در شهر فونیکس که شرکت امنیت سایبری سایبر نینجاز واقع در فلوریدا مدیریت آن را بر عهده داشت، جلسه دادرسی برگزار کرد. تیم انجام‌دهنده ممیزی در جلسه دادرسی گفت تناقض‌های بزرگ متعددی را یافته‌ است.

داگ لوگان، مدیرعامل شرکت سایبر نینجاز در ساختمان کاپیتول ایالت آریزونا به سناتورها گفت ممیزان هیچ مدرکی مبنی بر ارسال بیش از ۷۴،۰۰۰ رای پستی توسط این شهر نیافته‌اند. او همچنین گفت ممیزان یافته‌اند که تقریباً ۱۸،۰۰۰ نفر که رای داده بودند «اندکی پس از انتخابات از فهرست رای‌دهندگان حذف شده‌اند، ۱۱،۳۲۶ نفر در تاریخ ۷ نوامبر ۲۰۲۰ در فهرست رای‌دهندگان نبوده‌اند اما در ۴ دسامبر ۲۰۲۰ در فهرست آمده‌اند و ۳،۹۸۱ نفر بعد از ۱۵ اکتبر ۲۰۲۰ ثبت نام کرده و رای داده‌اند».

جک استلرز، یک جمهوری‌خواه و رئیس کمیته ناظران ماریکوپا کانتی پس از جلسه دادرسی در بیانیه‌ای گفت ممیزان فاقد صلاحیت هستند.

او گفت: «پیمان‌کاران غیرمجاز سنا در جلسه امروز پرسش‌های بسیاری را پرسیدند و موضوعاتی را مشکوک جلوه دادند که برای افراد فعال در حوزه انتخابات بسیار عادی و شناخته‌شده هستند. در بعضی موارد اعداد عجیب و غریبی را مطرح کردند که اصلاً دقیق نیستند. آن چه امروز شنیدیم دنیای دیگریست که پس از انتخابات عمومی نوامبر، از کنترل خارج شده است. رهبری سنا باید از بابت خوراندن تئوری‌های ناقص و سرسری کتاب «دیپ ریگ» به جهان از خود شرمسار باشد. روی صحبتم با رهبران سنا است، تهمت‌زنی عدم همکاری به ما را بس کنید، چون تمام مواردی را که ممیزان دارای صلاحیت برای انجام این کار لازم داشتند به شما تحویل دادیم. ممیزی‌تان را تمام کنید، گزارش را تحویل دهید و خود را برای دفاع از آن در دادگاه آماده کنید».

سخنگوی این شهر در ایمیلی به اپک تایمز گفت مشخص نیست ممیزان در برخی از اتهامات خود به کدام اطلاعات اشاره داشته‌اند. او گفت آمار تقریبی ۷۴،۰۰۰ رای احتمالاً به رای‌دهندگانی اشاره دارد که روز قبل از انتخابات به صورت حضوری در مراکز رای‌گیری حاضر شده‌اند.

سخنگوی شهر گفت: «روند پردازش آرای کسانی که به صورت حضوری رای داده‌اند و کسانی که به صورت پستی رای داده‌اند کاملاً مشابه یکدیگر است؛ رای در یک پاکت مهر و موم شده قرار گرفته و توسط رای‌دهنده امضا می‌شود».

جلسه دادرسی مذبور پس از بیانات کارن فان، رئیس سنای آریزونا برگزار شد. فان گفته بود نتیجه شمارش آرای ممیزان با نتیجه شمارش آرای شهر مغایرت دارد. انجمن جمهوری‌خواهان اواخر سال گذشته مجوز برگزاری این ممیزی را صادر کرد.

شهادت روز ۱۵ جولای در حضور فان و سناتور وارن پیترسون، رئیس کمیته قضایی سنای ایالت آریزونا، آغازگر جنبشی برای برگزاری انتخاباتی جدید در این ایالت شده است. طبق آمار رسمی این ایالت، پرزیدنت جو بایدن از مجموع ۳.۴ میلیون رای، ۱۰،۵۰۰ رای بیشتر از ترامپ دریافت کرده است.

وندی راجرز، سناتور جمهوری‌خواه آریزونا که نتایج ممیزی را از نزدیک دنبال می‌کند در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: «از گزینش‌گران بایدن می‌خواهم به آریزونا فرا خوانده شوند و انتخابات جدیدی باید برگزار شود».

ترامپ در بیانیه ۱۶ جولای خود به نقل از راجرز گفت: «به قدر کافی شنیده‌ام. وقت آن رسیده تا این انتخابات را باطل کنیم».

مطالب دیگر:

ایالات متحده باید یوان دیجیتال چین را ممنوع کند

سفیر سابق آمریکا: رژیم چین در «روزهای زوال خود» به سر می‌برد

تحلیل تصاویر برگه‌های رای در جورجیا حاکی از «تقلبی قابل اثبات» در ممیزی است