Search
Asset 2

شهادت شاهدان درخصوص تقلب در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ ایالات متحده در جلسه سنا

دادرسی  کمیته امنیت داخلی و امور دولتي سنای آمریكا در ۱۶دسامبر۲۰۲۰ جلسه دادرسی درباره تخلفات ادعا شده در انتخابات ریاست جمهوری امسال را برگزار
سناتور رون جانسون (Greg Nash-Pool/Getty Images)

 کمیته امنیت داخلی و امور دولتی سنای آمریکا در ۱۶دسامبر۲۰۲۰ جلسه دادرسی درباره تخلفات ادعا شده در انتخابات ریاست جمهوری امسال را برگزار کرد. از روز انتخابات، این اولین جلسه دادرسی در کنگره بود.

سناتور رون جانسون (نماینده ویسکانسین)، رئیس کمیته امنیت داخلی و امور دولتی سنا، مجموعاً از شش شاهد برای شهادت در جلسه دادرسی دعوت کرد.

سناتور جانسون گفت که درصد زیادی از مردم آمریکا معتقدند که نتایج انتخابات قانونی نبوده و آن این «وضعیت پایدار در امور جمهوری دموکراتیک ما نیست». هدف وی از برگزاری دادرسی «رفع سؤظن با ایجاد شفافیت کامل و آگاهی عمومی» و نیز «بازگرداندن اطمینان به سیستم انتخاباتی ما» بوده است.

سناتور جانسون ادعاهای تخلفات در انتخابات را به سه نوع طبقه‌بندی کرد، شامل «اجرای ضعیف یا نقض قوانین و کنترل انتخابات»، «اتهامات تقلب در آراء و پر کردن آراء» و «خرابکاری در دستگاه‌های رأی‌گیری و نرم‌افزارهایی که ممکن است برای افزودن یا تغییر آراء برنامه ریزی شوند.»

جسی بینال: ۱۳۰هزار مورد تقلب در رأی‌گیری در نوادا

 

وکیل ترامپ جسی بینال در جلسه دادرسی سنا (Epochtimes)

جسی بینال، وکیل گروه حقوقی رئیس‌جمهور ترامپ، جزئیات کلاهبرداری کشف شده در نوادا را براساس «شواهد دانشمندان داده‌ها و افشاگران شجاع» ارائه داد.

بینال گفت که قانونگذاران ایالت نوادا در ۳ اوت۲۰۲۰ جلسه ویژه فوری تشکیل دادند و لایحه‌ای را با عنوان ای‌بی-۴ تصویب کردند که به موجب آن تعداد برگه‌های رأی‌گیری از طریق پست از ۷۰هزار در سال ۲۰۱۶ به‌سرعت به بیش از ۶۹۰هزار در سال جاری برسد.

او گفت: «آسیب پذیری‌های این قانون مشهود بود. این امر، رأی‌گیری کلی از طریق پست را به شکلی فراهم می‌کند که محافظت کافی برای احراز هویت رأی‌دهندگان ایجاد نمی‌شود و این اطمینان نیز حاصل نمی‌شود که فقط یک برگۀ رأی‌گیری به هر رأی‌دهنده با صلاحیت قانونی ارسال شود. این امر با عدم موفقیت مقامات انتخاباتی در پاک کردن نواقص شناخته شده در فهرست رأی‌دهندگان تشدید شد.»

آرای  نامعتبری که در انتخابات۲۰۲۰ در نوادا کشف کردند شامل دو بار رأی برای ۴۲هزار نفر، ۱۵۰۰ رأی از افرادی که در قید حیات نبودند ؛ بیش از ۱۹هزار رأی از ساکنان خارج از کشور، حدود ۸هزار رأی از آدرس‌هایی که موجود نیستند. بیش از ۱۵هزار رأی از آدرسهای تجاری یا آدرسهایی اخذ شده که بیش از ۹۰ روز خالی بودند و  نزدیک به ۴هزار رأی از غیر شهروندان اخذ شده است.

«در مجموع کارشناسان ما ۱۳۰هزار مورد منحصر به فرد از تقلب رأی‌دهندگان در نوادا را شناسایی کردند. اما تعداد واقعی قریب به یقین قطعاً بیشتر است. دانشمندانِ ما در زمینه داده‌ها، این محاسبات را نه با برآوُرد یا نمونه‌گیری آماری، بلکه با تجزیه و تحلیل و مقایسه فهرست رأی‌دهندگان واقعی با سایر فهرست‌ها انجام دادند که بیشتر آنها در دسترس عموم است. به بیان ساده، آنها روش‌های خود را توضیح می‌دهند تا دیگران بتوانند کار آنها را بررسی کنند. شواهد ما هرگز رد نشده و فقط نادیده گرفته شده‌اند.»

او افزود که دو کارمند فنی شهرستان کلارک کاملاً مستقل از یکدیگر، به کشف مشابهی رسیدند مبنی بر اینکه «تعداد آرای ثبت‌شده توسط دستگاه‌های رأی‌گیری و ذخیره شده در درایوهای یو‌اس‌بی،  بین زمان بسته‌شدن حوزه رأی‌گیری‌ در شب و بازگشایی دوباره آنها تغییر کرده است.»

وی گفت: «به عبارت دیگر ، آراء در نیمه‌شب ظاهر و ناپدید می‌شدند.»

وی همچنین گفت هنگامی که آنها درخواست کردند صحت این دستگاه‌های رأی‌گیری را تأیید کنند، فقط امکان بازرسی ظاهری خارج از درایو یو‌اس‌بی را داشتند که نمی‌تواند اطلاعات مفیدی ارائه دهد. هیچ بررسی قضایی انجام نشد.

علاوه بر این، طی تحقیقات متوجه مشوق‌های غیرقانونی برای  رأی‌دهندگان شدند، مانند «بلیت‌های قرعه‌کشی برای کارت‌های هدیه، تلویزیون و موارد دیگر» و این در صورتی بود که اثبات می‌کردند، رأی داده‌اند.

بینال گفت که آنها در تحقیقات‌شان با موانعی از سوی مقامات و اداره پست شهرستان کلارک روبرو شدند. پس از طرح شکایت، مقامات ایالتی و دادگاه‌ها، دادرسی را چند روز به تأخیر انداختند، قبل از اینکه برای بحث دربارۀ پرونده به آنها فقط چند ساعت وقت دهند. دادخواست وی در سیلور استیت با به چالش کشیدن هزاران رأی در ۴دسامبر رد شد.

بینال نتیجه‌گیری کرد: «آقای رئیس در جمع‌بندی گفت که این یافته‌ها در جامعۀ آزاد نگران‌کننده، اضطراب‌آور و غیر قابل قبول است. سنت انتخاباتی آزاد و منصفانه ما گنجینه‌ای گرانبها است که محافظت از آن به عهده ماست. رضایت شهروندان سخت به‌دست می‌آید اما از دست دادن آن آسان است. هر بار که رأیی جعلی یا غیرقانونی صادر می‌شود، رأی یک شهروند صادق لغو می‌شود.»

جیمز تروپیس: بیش از ۲۰۰ هزار رأی غیرقانونی در ویسکانسین شمارش شده است

جیمز تروپیس، وکیل دیگر در تیم حقوقی رئیس‌جمهور ترامپ، گفت که آنها در بازشماری انجام شده توسط بیش از ۲۵۰۰ داوطلب از جمله بیش از ۱۰۰۰ داوطلب در کمپین بایدن، بیش از ۲۰۰ هزار برگ رأی غیرقانونی را در ویسکانسین پیدا کردند.

در میان آن آرای غیرقانونی، دسته اول، گواهی نظارت ناقص و تغییر یافته بود. دربارۀ بیش از ۳هزار برگۀ رأی‌ پستی، گواهی نظارت جلوی پاکت نامه دقیقاً مطابق قانون انجام نشده بود. تروپیس گفت: «با این حال آنها شمارش شدند. اگرچه طبق قانون به‌وضوح فاقد اعتبار بودند.»

دسته دیگر  از تخلفات، فقدان نام کارمندان روی پاکت نامه‌ها به‌عنوان شاخص‌های دریافت صحیح آرا و بررسی مشخصات رأی‌دهنده بود. بیش از ۲هزار برگه رأی‌ در شهرستان‌ دان و شهرستان میلواکی که اصلاً نام نداشتند، شمارش شد.

دسته سوم، رأی‌گیری زودهنگام بود. تروپیس گفت که قانون ویسکانسین رأی‌گیری پیش از موعد را مجاز نمی‌دانست، اما رأی‌دادن حضوری و غیرحضوری را مجاز می‌داند. بنابراین هر چیزی قبل از روز انتخابات تحت فقدان قوانین ایالتی انجام شده است. اما در شهر مدیسون، سیستمی قبل از انتخابات ایجاد شد که مردم می‌توانستند به پارکی بروند و برگه‌های رأی خود را در پاکت برگردانند، پنج هفته قبل از روز انتخابات. ۱۷۲۷۱ رأی‌گیری این چنینی وجود داشته است.

دسته دیگری درخصوص افراد «بستری طولانی مدت» وجود دارد که می‌توانند بدون هیچ گونه مدرک شناسایی رأی دهند. این افراد، طبق این قانون «با توجه به سن، بیماری جسمی یا ضعف ناشی از سالمندی یا از کارافتادگی به مدت نامحدود» تعریف می‌شوند.

به گفته تروپیس، افرادی که ادعا می‌کردند «بستری طولانی مدت» هستند شامل گزیننده‌ای برای بایدن، برخی از کارمندان نظرسنجی و همچنین افراد توانمندی هستند که به تظاهرات می‌روند، مراسم عروسی برگزار کرده‌اند یا به تعطیلات می‌روند. ۲۸۳۹۵ مورد از این دست بوده است.

دسته آخر حدود ۱۷۰هزار برگه رأی بدون هیچ گونه درخواستی ارسال شده بود. تروپیس گفت که پاکت گواهی نظارت به‌عنوان درخواستی برای این برگه آرا در نظر گرفته شده است، اگرچه درخواست جداگانه توسط قانون الزامی  شده است.

به‌طور کلی، او نتیجه گرفت که سه‌میلیون نفر در ایالت ویسکانسین به درستی رأی دادند، اما مشخص شد بیش از ۲۰۰هزار رأی در هنگام بازشماری غیرقانونی بوده است. او گفت: «از نظر ما این لطمه‌ای به انتخابات ما در ویسکانسین است.»

نوشته: مینگهویی

مطالب دیگر:

نتایج بهتر برای جو بایدن، در شهرهایی که از دستگاه‌های رأی‌گیری استفاده شده است

ترامپ: هواداران باید در ۶ ژانویه به تجمع اعتراضی «طوفانی» در واشنگتن‌دی‌سی بپیوندند

وکیل ترامپ از مقامات جورجیا در خصوص نحوه انتخابات دور دوم سنا شکایت  کرد

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی