Search
Asset 2

انتشار نامه‌ای از سوی ترامپ نشان می‌دهد که ویلیام بار مانع از رسیدگی به ادعاهای تقلب در انتخابات آمریکا شده است

دادستان اداره ما در روز انتخابات و پس از آن، ادعاهای متعددی را مبنی بر تقلب آرا و اخلال در انتخابات دریافت کرده بود. به عنوان بخشی از وظیفه
(Charlotte Cuthbertson/The Epoch Times)

دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین کشور روز دوشنبه نامه‌ای را منتشر کرد که ماه گذشته از دادستان فدرال ایالت پنسیلوانیا دریافت کرده بود؛ این نامه نشان می‌دهد ویلیام بار، دادستان کل اسبق کشور این دادستان را به منظور عدم رسیدگی به ادعاهای تقلب رای‌هندگان و اخلال در انتخابات این ایالت تحت فشار گذاشته بود.

ویلیام ام. مک‌سواین که از آوریل ۲۰۱۸ تا ژانویه ۲۰۲۱ ریاست نهاد مجری قانون فدرال حوزه شرقی ایالت پنسیلوانیا را عهده‌دار بود، روز ۹ ژوئن در نامه‌ای به ترامپ ادعاهای مذبور را مطرح کرد.

رئیس جمهور پیشین کشور حین انتشار نامه مذبور در بیانیه‌ای گفت: «دادستان حوزه شرقی ایالت پنسیلوانیا از رسیدگی به ادعاهای تقلب در انتخابات منع شده بود. شرم‌آور است!».

مک‌سواین در نامه خود به رئیس جمهور پیشین کشور نارضایتی خود از دستوراتی را که به گفته خود پس از انتخابات ریاست جمهوری نوامبر ۲۰۲۰ از بار دریافت کرده بود ابراز کرد.

مک‌سواین نوشته بود: «پرزیدنت ترامپ، شما حق داشتید از نحوه عملکرد دموکرات‌ها در انتخابات ۲۰۲۰ در ایالت پنسیلوانیا ناراحت باشید».

او در ادامه گفته بود: «اداره ما در روز انتخابات و پس از آن، ادعاهای متعددی را مبنی بر تقلب آرا و اخلال در انتخابات دریافت کرده بود. به عنوان بخشی از وظیفه‌ام به عنوان دادستان ایالات متحده می‌خواهم با مردم روراست باشم و بی‌تردید، به تمامی اتهامات به صورت تمام و کمال رسیدگی کنم».

دادستان پیشین ایالت پنسیلوانیا افزود: «اما جناب دادستان کل، آقای بار به من دستور دادند هیچ بیانیه عمومی یا بیانیه مطبوعاتی درباره اخلال‌های احتمالی در انتخابات منتشر نکنم. همچنین به من دستور داده بودند ادعاهای جدی را برای رسیدگی به دادستانی کل ایالت ارسال کنم؛ همان دادستان کلی که قبلاً اعلام کرده بود شما ]ترامپ[ نمی‌توانید برنده شوید».

جاش شاپیرو، دادستان کل ایالت پنسیلوانیا چند روز پیش از انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته در توییتر خود نوشته بود اگر «تمام آرا» در پنسیلوانیا «جمع شوند، ترامپ خواهد باخت».

مک‌سواین گفت علی‌رغم «مخالفت» خود با این تصمیم، به دستورات عمل کرده است چون «اینگونه به من دستور داده بودند».

بار در دسامبر ۲۰۲۰ به اسوشیتد پرس گفته بود وزارت دادگستری ایالات متحده هیچ مدرکی پیرامون تقلب آرا «در مقیاسی که بتواند نتیجه انتخابات را تحت تاثیر بگذارد» نیافته است.

بار یک ماه پیش از این با صدور دستوری به دادستان‌های ایالات متحده در سراسر کشور اجازه داده بود پیش از تایید انتخابات ریاست جمهوری به «ادعاهای قابل ملاحظه» پیرامون اخلال در رای‌گیری رسیدگی کنند.

وزارت دادگستری به درخواست اپک تایمز برای اظهار نظر فوری پاسخی نداده است.

ترامپ ماه گذشته در برنامه «واتر کولر» از شبکه جاست د نیوز گفت او هرگز شکست در انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته را قبول نکرده و «شکست را نپذیرفته» است.

مطالب دیگر:

 نتایج یک تحقیق: در افرادی که قبلاً به کووید۱۹ مبتلا شد‌ه‌اند، خطر ابتلای مجدد «بسیار کم» است

ترامپ در سخنرانی خود در تگزاس قول داد نظریه انتقادی نژاد و مارکسیسم را شکست دهد

دیدگاه: عواقب دولت بزرگ

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی