Asset 2

دادگاه عالی ایالات متحده شکایت انتخاباتی تگزاس را رد کرد

ستاد روز چهارشنبه، دیوان عالی درخواست تجدیدنظر ستاد انتخاباتی رئیس‌جمهور دونالد ترامپ را ثبت کرد. این دادخواست خواستار بررسی مجدد پرونده‌ها،
(Mark Wilson/Getty Images)

دادگاه عالی ایالات متحده روز جمعه (۱۱ دسامبر) دادخواست حقوقی تگزاس را برای به چالش کشیدن نتایج انتخابات سال ۲۰۲۰ در چهار ایالت کلیدی رد کرد.

در یک دستور، قضات دادخواست تگزاس برای شکایت از پنسیلوانیا، جورجیا ، میشیگان و ویسکانسین را رد کردند و اظهار داشتند که ایالت لون استار  طبق قانون اساسی فاقد جایگاه قانونی – یا توانایی – برای شکایت است زیرا ادله قضایی معتبری برای ورود به این موضوع که سایر ایالت‌ها چگونه انتخابات خود را اداره کرده‌اند، نشان نداده است.

در این حکم آمده است: «تگزاس دلایل قابل درکی از نظر قضایی نشان نداده است که سایر ایالات چگونه انتخابات خود را اداره کردند. تمام سایر پرونده‌های در انتظار به‌عنوان دعوی رد می‌شوند.»

رودی جولیانی، شهردار سابق شهر نیویورک، که رهبری تلاش‌های حقوقی مبارزات انتخاباتی ترامپ را بر عهده دارد، به نیوزمکس گفت که او فکر می‌کند تصمیم دادگاه برای رد این پرونده «یک اشتباه وحشتناک» است.

جولیانی گفت: «بدترین قسمت این است که اساساً دادگاه می‌گوید، ما می‌خواهیم از این موضوع دور بمانیم …»

او افزود که از آنجا که دادگاه این پرونده را بر اساس مواضع قانونی رد کرد، رئیس جمهور و برخی از گزینندگان می‌توانند پرونده دیگری را با همان ادعاها در دادگاه‌های منطقه‌ای مطرح کنند.

او ادامه داد: «این حقایق در تاریخ باقی خواهند ماند مگر اینکه برطرف شود. آنها باید شنیده شوند، باید پخش شوند و کسی باید در مورد درست یا غلط بودن آنها تصمیم بگیرد. و برخی از دادگاه‌ها باید شجاعت تصمیم‌گیری را داشته باشند.»

پاکستون، دادستان کل تگزاس این تصمیم را «تأسف بار» توصیف کرد.

مطالب دیگر:

راه‌آهن ایران – افغانستان، خدمتی به جاه‌طلبی چین کمونیست

۳۹ ایالت در رابطه با دادخواست انتخاباتی که تگزاس به دادگاه عالی فرستاد، موضع خود را مشخص کردند.

مدیر اطلاعات ملی ایالات متحده: چین کمونیست تهدید شماره یک امنیتی است

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی