logo_eet

ترامپ می‌گوید دادگاه عالی در رابطه با تقلب در انتخابات «ناکارآمد و ضعیف» عمل کرده است

رئیس جمهور دونالد ترامپ (سمت چپ) در تاریخ 28 فوریه 2017 با رئیس دادگستری جان رابرتز (سمت راست) در اتاق عمارت کنگره ایالات متحده دست داد. (Jim Lo Scalzo - Pool/Getty Images)

رئیس جمهور دونالد ترامپ گفت که دادگاه عالی ایالات متحده نتوانست به طور صحیح به تقلب گسترده در انتخابات رسیدگی کند.

ترامپ صبح روز شنبه (۲۶ دسامبر) در یک پست توئیتری نوشت: «دادگاه عالی ایالات متحده کاملاً در مورد تقلب گسترده در انتخابات که در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ اتفاق افتاد، ناتوان و ضعیف بوده است.»

«ما مدارک و شواهد قطعی داریم، اما آنها نمی‌خواهند آن را ببینند – آنها می گویند “مدرکی وجود ندارد”. او افزود: «اگر ما انتخابات فاسد داشته باشیم، هیچ کشوری نداریم!».

«هرگز تسلیم نشوید. همه شما را در ۶ ژانویه در واشنگتن  دی‌سی می‌بینم.»

دادگاه عالی به درخواست  اپک تایمز برای اظهار نظر در این رابطه پاسخ نداد.

اخیراً، اقداماتی که توسط بالاترین دادگاه آمریکا انجام شده  رئیس جمهور و متحدان وی را ناامید کرده است.

دادگاه عالی – با پنج قاضی محافظه کار که سه نفر از آنها توسط ترامپ منصوب شده‌اند- پیشنهاد تگزاس را برای به چالش کشیدن نتایج انتخابات  ۲۰۲۰ در چهار ایالت میدان نبرد را رد کرد.

دادگاه عالی به این دلیل که تگزاس فاقد وجاهت قانونی برای ارائه این پرونده است، دادخواستش را رد کرد. این جریان سبب ناامیدی شدید بسیاری از مردم شد. رئیس‌جمهور ترامپ در توئیتی نوشت: «دادگاه عالی واقعاً ناامیدمان کرد. نه خردی، نه شجاعتی! این یک رسوایی دستگاه قضایی، و برای ایالات متحده آمریکا شرم‌آوراست!!!»

کمپین انتخاباتی ترامپ درخواست تجدیدنظری را به دادگاه عالی ایالات متحده در خصوص پرونده‌های دادگاه پنسیلوانیا، در مورد تغییر قوانین رأی‌گیری پُستی ارائه داد.

این دادخواست خواستار بررسی مجدد پرونده‌ها، توسط دادگاه ایالتی پنسیلوانیا بود. با این حال، دیوان عالی در رابطه با درخواست این ستاد برای تسریع در رسیدگی به پرونده اقدام نکرد.

دیوان عالی به جای این کار، ۲۲ام ژانویه ۲۰۲۱ (دو روز پس از تحلیف ریاست جمهوری) را به عنوان مهلت زمانی که دادگاه موظف است به درخواست تجدیدنظر پاسخ دهد، تعیین کرد.

ستاد انتخاباتی ترامپ طی هفت هفته گذشته شواهدی را در رابطه با بی‌نظمی در رای‌گیری و تقلب ارائه داده است، از جمله ممانعت از نظارت موثر ناظران جمهوری خواه توسط مسوولان انتخابات، رأی دادن به نام افراد متوفی، و تغییر قوانین مربوط به انتخابات با دور زدن قانونگذارهای ایالتی.

در حالی که سیستم قضایی بیشتر در مورد ادعای تقلب در انتخابات منفعلانه رفتار می‌کرد، رئیس جمهور در ۲۲ دسامبر در یک پیام ویدیویی خطاب به ملت آمریکا از آنها خواست «جلوی سرقت انتخابات ریاست جمهوری را بگیرند».

ترامپ در آن پیام ویدئویی ادامه داد: «آمریکایی ها باید بتوانند به انتخابات خود ایمان کامل داشته باشند. سرنوشت دموکراسی ما به آن بستگی دارد.» «اکنون زمان آن فرا رسیده است که مردم آمریکا صدای خود را بلند کنند و خواستار تصحیح سریع این بی‌عدالتی شوند. انتخابات ما باید عادلانه باشد، باید صادقانه باشد، باید شفاف باشد و باید ۱۰۰ درصد فاقد تقلب باشد.»

مطالب دیگر:

چرا به‌ندرت خبری در رابطه با نقض حقوق بشر در چینِ کمونیست می‌شنوید؟

ویدئو: شش دلیل که نشان می دهد برداشت اجباری اعضای بدن در چین حقیقت دارد

اتحاد رسانه‌های جریان اصلی علیه ترامپ

قانون‌گذاران ویسکانسین به دادخواست منع صدور گواهینامه انتخاب رئیس جمهور آمریکا پیوستند

اخبار مرتبط