Search
Asset 2

ادامه کارزار حقوقی کمپین ترامپ، علیه نتایج انتخابات پنسیلوانیا

ستاد انتخاباتی ترامپ برخی از وکلای این پرونده‌ها گفتند که بررسی این چالش‌های انتخاباتی مهم است زیرا می‌تواند به مدت طولانی بر درستی انتخابات
(Daniel Slim/AFP via Getty Images)

کمپین انتخاباتی ترامپ درخواست تجدیدنظری را به دادگاه عالی ایالات متحده در خصوص پرونده‌های دادگاه پنسیلوانیا، در مورد تغییر قوانین رأی‌گیری پُستی ارائه داد.

این مبارزه حقوقی در تلاش است نشان دهد که تصمیمات اتخاذ شده درباره سه پرونده در دادگاه عالی ایالتی در خصوص اینکه مقامات انتخاباتی بلافاصله قبل و بعد از انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰، الزامات رأی‌گیری پستی را به شکلی غیرقانونی تغییر داده‌اند، مغایر با ماده ۲ قانون اساسی و حکم ۲۰۰۰ بوش علیه ال‌گور است.

این دادخواست در پی اتخاذ کلیه روش‌های مناسب و ممکن است که می‌تواند شامل تغییر در گزینندگان ایالت پنسیلوانیا باشد.

همچنین این کمپین برای بررسی سریع از دیوان عالی کشور خواست که تا در روزهای ۲۳ و ۲۴ دسامبر پاسخ‌های خود را داده، و موعد ششم ژانویه که جلسه مجلس در خصوص پیروز انتخابات است را در نظر بگیرد.

این پرونده، بر اساس همان استدلال‌های قانون اساسی مطرح می‌شود که با موفقیت بوش علیه ال‌گور مطرح شد.

علاوه بر این، این دادخواست تلاش دارد تا چندین تصمیم اتخاذ شده توسط قانونگذاران پنسیلوانیا در راستای محافظت از تقلب در رای گیری پستی را لغو کند.

این تصمیمات در خصوص کنترل واقعی بودن امضای برگه‌های رأی در روز انتخابات، و یا حق کمپین‌های انتخاباتی برای چالش کشیدن برگه‌های رأی دارای امضای جعلی و یا حذف الزام به امضا و سایر موضوعات را شامل می‌شود.

جان ایستمن، وکیل ترامپ نوشت «در مجموع، این سه تصمیم منجر به شمارش تقریباً ۲.۶ میلیون برگه رای گیری بر خلاف قانون تصویب شده توسط قانونگذار پنسیلوانیا شد. آرایی که در نتیجه انتخابات تأثیر گذاشته است.»

ایستمن خواست که دیوان عالی کشور، کتی بووکوار، وزیر این ایالت را ملزم کند که تا ظهر ۲۳ دسامبر به پرونده این ستاد پاسخ دهد. دفتر بووکوار به درخواست اظهار نظر تا زمان پرسش پاسخ نداد.

در اوایل این ماه، دادگاه عالی از رسیدگی به پرونده دادستان کل تگزاس، کن پاکستون علیه پنسیلوانیا، جورجیا، میشیگان و ویسکانسین مبنی بر اینکه این ایالت تغییرات غیرقانونی در قوانین انتخاباتی خود اعمال کرده‌اند خودداری کرد. دادگاه با صدور حکمی  تگزاس را فاقد صلاحیت برای طرح این شکایت دانست، اقدامی که باعث محکومیت ترامپ و سایر محافظه کاران شد.

در همین حال ، نماینده مایک کلی، شکایتی را علیه مدیران ارشد پنسیلوانیا تشکیل داد و ادعا کرد که این ایالت قوانین رای گیری خود را در خصوص آرای پستی به طور غیر قانونی تغییر داده است. دیوان عالی کشور قبلاً یک درخواست از این گروه را در خصوص تأیید نتیجه در پنسیلوانیا را رد  کرد.

مطالب دیگر:

ترامپ گفت که با سناتور منتخب، توبرویل، کسی که قرار است به آرای کالج الکترال اعتراض کند، صحبت کرده است

جولیانی: تیم ترامپ از «استراتژی‌های مختلف» در نشان دادن صحت عملکرد دستگاه‌های رای‌گیری استفاده خواهد کرد

گزارش آژانس‌های اطلاعاتی خارجی از نفوذ کشورهای دیگر در انتخابات آمریکا

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی