logo_eet

رند پاول: دادگاه‌ها برای رد شکایات مربوط به تقلب دنبال بهانه‌جویی بودند

رند پاول، سناتور جمهوری‏خواه کنتاکی (Bryan Woolston/Getty Images)
رند پاول، سناتور جمهوری‏خواه کنتاکی (Bryan Woolston/Getty Images)

سناتور رند پاول روز چهارشنبه در جلسه استماع انتخابات گفت که «دادگاه‌ها روی واقعیت‌ها تصمیم‌گیری نکرده‌اند. آنها هرگز به حقایق نگاه نکردند. دادگاه‌ها به موضوع انتخابات علاقه‌ای ندارند و به دنبال بهانه‌ای برای دور ماندن از آن هستند.»

سناتورِ کنتاکی در ادامه گفت که دادگاه‌ها به طور عمده پرونده‌های تیم حقوقی رئیس جمهور دونالد ترامپ را رد کردند.

کن استار، مشاور ویژه سابق و وکیل دادگستری ایالات متحده به پاول و دیگر اعضای سنا گفت که از ۶۰ پرونده دادگاه مربوط به اتهامات کلاهبرداری در انتخابات «اکثریت قریب به اتفاق» آنها به جای احقاق حق توسط قضات، به دلایل سطحی رد شد.

در همین حال استار گفت که مقامات انتخاباتی پنسیلوانیا پیش از رای گیری ۳ نوامبر آشکارا قانون اساسی ایالت را نقض کردند.

پاول نیز در ادامه گفت «تصمیم قانونی درباره سوال و درخواست قانونی بسیار آسان است. حتی به عنوان یک پزشک می‌توانم بفهمم که وزیر امور داخلی ایالت نمی‌‌‏تواند قانون ایجاد کند.» وی ادامه داد «من فکر می کنم کارهای زیادی باید انجام شود.»

پاول که در خصوص بروز تقلب در انتخابات با رئیس جمهور ترامپ و تیم حقوقی او هم نظر است گفت «تقلب اتفاق افتاد. انتخابات از بسیاری جهات به سرقت رفته و تنها راه حل آن تقویت آینده قوانین است.»

اظهارات پاول قابل توجه است زیرا او ایده خود را به همراه چند نفر دیگر از اعضای کنگره، برای به چالش کشیدن نتیجه انتخابات و برای لغو نتایج در چندین ایالت در حالی که آرا در جریان نشست مشترک کنگره در ۶ ژانویه خوانده خواهد شد، مطرح کرد.

نماینده مو بروکس بارها گفته است که به تلاش برای رد آرای کالج انتخاباتی چندین ایالت مهم رأی می‌دهد.

وی گفت «اگر می‌‌‏گویید این امن‌‌‏ترین انتخابات است که هیچ مرده‌‌‏ای رأی نداده است، یا هیچ کس قوانین رأی گیری غیرحضوری را نقض نکرد، من فکر می‌‌‏کنم که این نادرست است.»

پاول همچنین گفت که کریس، رئیس سابق امنیت سایبری انتخابات برکنار شده است. کریس، قبل از برکناری خود، گفت که اداره امنیت سایبری وزارت امنیت داخلی هیچ مدرکی در مورد مداخله خارجی پیدا نکرده و آن را به عنوان امن‌‌‏ترین انتخابات در تاریخ ایالات متحده در ماه گذشته توصیف کرد.

مقامات دولتی نیز در چندین ایالت مهم گفته‌اند که هیچ مدرکی درباره تقلب که نتیجه انتخابات را لغو کند، پیدا نکرده‌‌‏اند.

مطالب دیگر:

وزیر پیشین امور خارجه (آسیا و اقیانوسیه): اقدامات وحشیانه حزب کمونیست چین باید متوقف شود

جنا الیس: نقش کلیدی قانون‌‏گذاران ایالتی در مسیر ترامپ به سمت پیروزی

 مدیر اطلاعات ملی آمریکا: گزارش‌ درباره دخالت خارجی در انتخابات با تأخیر ارائه می‌شود

سناتور ایالت ویرجینیا از ترامپ می‌خواهد تا حکومت نظامی اعلام کند

اخبار مرتبط