logo_eet

بیمار در حال مرگ مبتلا به کووید۱۹ پس از دستور دادگاه به بیمارستان برای تجویز ایورمکتین بهبود می‌یابد

دادگاه پس از اصرار یک بیمارستان ایلینویز بر تجویز رمدسیویر گران قیمت به بیمار و شکست درمان، پس از اینکه دادگاه دستور داد به یک پزشک خارجی
آقای سان انگ، پس از دریافت ایورمکتین و بهبودی کامل، درست قبل از مرخص شدن از بیمارستان ادوارد و رفتن به خانه دخترش، در 27 نوامبر 2021 (Tom Ciesielka)

به گفته وکیل خانواده، یک بیمار مسن مبتلا به کووید۱۹ پس از اینکه حکم دادگاه به او اجازه داد با ایورمکتین درمان شود، علی رغم مخالفت‌های بیمارستانی که در آن بستری بود، بهبود یافت.

پس از اصرار یک بیمارستان ایلینویز بر تجویز رمدسیویر گران قیمت به بیمار و شکست درمان، پس از اینکه دادگاه دستور داد به یک پزشک خارجی اجازه داده شود که از ایورمکتین ارزان قیمت برای معالجه او استفاده کند، جان او نجات یافت.

قرص ایورمکتین توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) برای درمان انسان مبتلا به استرونژیلوئیدازیس روده و انکوسرسیازیس، دو بیماری ناشی از کرم های انگلی، تایید شده است. برخی از اشکال موضعی ایورمکتین برای درمان انگل های خارجی مانند شپش سر و بیماری های پوستی مانند روزاسه تایید شده‌اند. این دارو برای استفاده در حیوانات نیز تایید شده است.

رمدسیویر مجوز استفاده اضطراری را توسط FDA برای معالجه دسته خاصی از بیماران انسانی که با کووید۱۹ در بیمارستان بستری شده‌اند، دریافت کرده است. اما استفاده از ایورمکتین برای درمان انسان‌هایی که از کووید۱۹ رنج می‌برند بحث‌برانگیز شده است زیرا FDA استفاده به اصطلاح خارج از برچسب آن را برای درمان این بیماری که توسط ویروس حزب کمونیست چین که به سارس-کوو۲ نیز شناخته می‌شود، تایید نکرده است.

منتقدان مدت‌ها سازمان غذا و دارو آمریکا را متهم کرده‌اند که در رویکردش به تنظیم داروها بسیار محتاطانه و بی‌تفاوت نسبت به رنج انسان است، انتقادی که منجر به امضای قانون حق امتحان توسط دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور وقت آمریکا،  در ماه مه ۲۰۱۸ شد. این قانون.

پزشکان آزادند که ایورمکتین را برای درمان کووید۱۹ تجویز کنند، اگرچه FDA ادعا می‌کند که استفاده خارج از موارد قابل استفاده روی برچسب آن می‌تواند در برخی شرایط مضر باشد. به گفته این سازمان، آزمایش‌های بالینی انسانی این دارو برای استفاده در برابر کووید۱۹ در حال حاضر در حال انجام است.

وکیل خانواده، کرستین ام. اریکسون از ماوک و بیکر مستقر در شیکاگو، بهاپک تایمز گفت که این دارو «به طور قطع» جان بیمار مسن را نجات داد «زیرا وضعیت او بلافاصله پس از مصرف ایورمکتین تغییر کرد.»

سان انگ، ۷۱ ساله، که از هنگ کنگ برای جشن گرفتن اولین تولد نوه‌اش به ایالات متحده سفر کرده بود، به کووید۱۹مبتلا شد و در عرض چند روز به حال مرگ افتاد. او در ۱۴ اکتبر در بیمارستان ادوارد، در ناپرویل، ایلینوی، بخشی از سیستم بهداشتی ادوارد-المهورست، بستری شد. وضعیت او به شدت بدتر شد و زیر دستگاه تنفس مصنوعی قرار گرفت.

تنها فرزند انگ، مان وان انگ، که دارای مدرک دکترا در مهندسی مکانیک است، تحقیقات خود را انجام داد و تصمیم گرفت که پدرش باید ایورمکتین را مصرف کند، چراکه برخی از پزشکان معتقدند علی‌رغم دستورالعملFDA ، این دارو در برابر کوید۱۹مؤثر است.

اما برخلاف میل دختر، بیمارستان از تجویز ایورمکتین خودداری کرد و از دسترسی به پزشکی که مایل به تجویز آن بود، خودداری کرد.

دختر از طرف پدرش به دادگاه رفت و در ۱ نوامبر، قاضی پل ام. فولرتون از دادگاه ناحیه دوپیج کانتی دستور منع موقتی را صادر کرد که بیمارستان را ملزم می‌کرد تا اجازه دهد ایورمکتین به بیمار داده شود. بیمارستان از اجرای حکم دادگاه خودداری کرد.

وکلای دختر در ۸ نوامبر گزارشی اضطراری به دادگاه ارائه کردند و قاضی به بیمارستان هشدار داد و مجدداً تأکید کرد که باید به پزشک معالج در مدت ۱۵ روز اجازه دهد تا کار خود را انجام دهد. وقتی بیمارستان درخواستی مبنی بر توقف دستور داد، فولرتون آن را رد کرد و مجدداً به مرکز دستور داد تا از این دستور پیروی کند.

به نظر می رسد ایورمکتین کار کرده است و سان انگ از کووید۱۹ بهبود یافته است. او در ۲۷ نوامبر از بیمارستان مرخص شد.

مطالب دیگر:

پس ار آن‌که فائوچی ادعا کرد «من نماینده علم هستم»، پال و کروز او را «خطرناک» خواندند

کانال تلویزیونی دیزنی هنگ کنگ قسمت میدان تیان آنمن در سریال «سیمپسون‌ها» را حذف می‌کند

ترامپ از مک کانل خواست از سقف بدهی برای منحل کردن لایحه هزینه‌های بایدن استفاده کند

اخبار مرتبط