Search
Asset 2

داعش مسئولیت انفجار تالار عروسی در کابل با ۶۳ کشته را پذیرفت

تالار عروسی در کابل یک روز پس از انفجار خونین . ۱۸ آگوست ۲۰۱۹ (REUTERS/Mohammad Ismail )
تالار عروسی در کابل یک روز پس از انفجار خونین . ۱۸ آگوست ۲۰۱۹ (REUTERS/Mohammad Ismail )
تالار عروسی در کابل یک روز پس از انفجار خونین . ۱۸ آگوست ۲۰۱۹ (REUTERS/Mohammad Ismail )

گروه تروریستی داعش مسئولیت یک بمب گذاری انتحاری در یک سالن عروسی در افغانستان را برعهده گرفت. حمله‌ای که باعث کشته شدن حداقل ۶۳ نفر و زخمی شدن ده ها نفر دیگر شد. یک وابسته وابسته به داعش در افغانستان مسئولیت انفجار را برعهده گرفت.

وزارت داخله تأیید کرد که۱۸۲ نفر  بر اثر این انفجار که شامگاه شنبه رخ داد، زخمی شدند.

طالبان این حمله را محکوم کردند و گفتند که « ممنوع و غیرقابل توجیه » است و هرگونه دخالتی در این خصوص را تکذیب کردند. این در حالی است که هم داعش و هم طالبان حملات تروریستی مختلفی را در کابل، پایتخت افغانستان انجام داده‌اند.

محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان، ضمن محکوم کردن طالبان، گفته است زمینه اقدامات تروریستی در افغانستان را طالبان فراهم کرد و این گروه نمی‌تواند خود را تبرئه کند.

وی گفت « وی گفت: من حمله غیرانسانی شب گذشته در سالن عروسی در کابل را به شدت محکوم می‌کنم. اولویت اصلی من در حال حاضر رسیدگی به خانواده‌های قربانیان این حمله وحشیانه است. »

صدیق صدیقی سخنگوی ریاست جمهوری گفت « چگونه می‌توان یک انسان را آموزش داد و از او خواست که در عروسی برود و خود را منفجر کند؟ »

داماد مراسم، میرویس علنی، به طلوع نیوز گفت « من اگر می دانستم چنین حادثه‌ای رخ می دهد ، هرگز این مراسم را برگزار نمی‌کردم. » او گفت که همراه با نامزدش رویینا ماه‌ها برای تدارک عروسی کار کردند.

وی گفت: « قرار بود من خوشحال بشوم، اما آنها کل زندگی من را ویران کردند. آنها زندگی من را در عرض چند ثانیه ویران کردند. » آلانی افزود ما هیچ کار اشتباهی با کسی نکردیم، اما زندگی ما از بین رفته است.

برادر ۱۱ ساله عروس در این انفجار کشته شد.

بصیر برادر داماد با تشریح صحنه گفت قبل از اینکه همه به زمین بیفتند، انفجار بزرگی شنیدند.

محمد عارف، از اقوام داماد به طلوع نیوز گفت « مردم شب و روز برای زندگی خود کار می‌کنند ، اما اوضاع به این ترتیب پیش می رود و آرزوهایشان خراب می‌شود. » میرویس و روئین ( عروس و داماد ) با وجود این انفجار ازدواج کردند.

آلانی به نقل از ان‌بی‌سی گفت « من نمی‌توانم به مراسم تدفین بروم. احساس ضعف می‌کنم. من می‌دانم که این آخرین رنج برای افغان‌‏ها نخواهد بود. رنج‌‏ها ادامه خواهد یافت. »

مطالب دیگر:

یک فعال اجتماعی می‌گوید که چگونه پورنوگرافی جوامع را نابود می‌کند

معماری چین باستان، مینیاتوری از آسمان و بهشت

بیست سال ایستادگی فالون‌گونگ برابر آزار و شکنجه : عهد و پیمان به وجدان انسانی

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی