logo_eet

قانون جدید، دانش‌آموزان فلوریدایی را ملزم به شناخت «شرارت‌های کمونیسم‌» می‌کند

دانش‌آموزان این اقدام باعث خواهد شد مدارس مقطع دبیرستان در ایالت فلوریدا ملزم به «ارائه بحثی تطبیقی درمورد ایدئولوژی‌های سیاسی مثل کمونیسم و
فرماندار فلوریدا، ران دسنتیس (Photo by Cliff Hawkins/Getty Images)

طبق امضای لایحه‌ای در روز شنبه توسط فرماندار فلوریدا، ران دسنتیس، دانش‌آموزان دبیرستانی در فلوریدا ملزم به کسب اطلاعاتی در مورد «شرارت‌های کمونیسم» خواهند شد.

ران دسنتیس سه لایحه را در نشستی مطبوعاتی در یکی از مدارس راهنمایی شهر فورت مایرز به امضا رساند. دو لایحه  اچ بی ۵ و اس بی ۱۱۰۸ تمرکز بر آموزش اصول مدنی دارند و لایحه سوم – به نام اچ بی ۲۳۳ – از آزادی بیان در دانشگاه‌ها حمایت می‌کند.

به‌طور خاص، لایحه اچ‌بی۵ وزارت آموزش و پرورش فلوریدا را ملزم می‌کند که یک برنامه درسی آموزش مدنی یکپارچه کِی‌۱۲را تدوین کند که شامل آموزش دانش‌آموزان در مورد حقوق مشترک شهروندان تحت قانون اساسی و منشور حقوق باشد.

این اقدام باعث خواهد شد مدارس مقطع دبیرستان در ایالت فلوریدا ملزم به «ارائه بحثی تطبیقی درمورد ایدئولوژی‌های سیاسی مثل کمونیسم و تمامیت‌خواهی شوند. بدین ترتیب، آن‌ها با اصول مغایر آزادی و دموکراسی ایالات متحده آشنایی پیدا می‌کنند.»

دسنتیس گفت: «خلاصه بگویم، دبیرستان‌ها باید دستورالعمل‌هایی درباره شرارت‌های کمونیسم و ایدئولوژی تمامیت‌خواهی به دانش‌آموزان ارائه دهند.» او در ادامه افزود که بسیاری از ساکنین ایالت فلوریدا از دست رژیم‌های تمامیت‌خواه و دیکتاتوری‌های کمونیستی مثل کوبا و ویتنام فرار کرده‌ و به ایالات متحده پناه آورده‌اند.

او گفت: «ما می‌خواهیم همه دانش‌آموزان، تفاوت را درک کنند. چرا یک نفر باید در آب‌های مملوء از کوسه شنا کند تا به اینجا بیاید… چرا شهروندان این کشورها تصمیم به ترک دیارشان می‌گیرند و جانشان را به خطر می‌اندازند تا بتوانند اینجا بیایند؟ دانش‌آموزان باید به چنین نکاتی پی‌ببرند.»

طبق لایحه اچ بی ۵، باید یک کتابخانه به نام «نقاشی‌های مهین‌پرستی» تأسیس شود. دسنتیس گفت: «منابع این کتابخانه، شامل داستان‌هایی درمورد میهن‌پرستان واقعی است که پس از مشاهده وحشت‌های برخاسته از رژیم‌های کمونیستی به اینجا آمده‌اند.»

اخیراً، فرماندار فلوریدا از تصمیم هیئت آموزشی این ایالت مبنی بر ممنوعیت آموزشی نظریه انتقادی نژاد در مدارس دولتی حمایت به عمل آورد.

مطالب دیگر:

حزب کمونیست چین، کشور چین را به دشمنی برای جهان تبدیل کرده، نه یک رقیب

بررسی مخفیانه صدها برگه رأی مشکوک به تقلب مربوط به انتخابات ۲۰۲۰ در جورجیا

اهداف پشت جنبش «بودجه پلیس را قطع کنید»

اخبار مرتبط