Search
Asset 2

به‌دلیل خطر بحران غذایی، رژیم چین به دهقانان دستور داده که جنگل‌ها را به مزارع غلات تبدیل کنند

درختان یانگ سی، مفسر امور جاری مستقر در ژاپن، اشاره کرد که بیشتر خاک در استان شاندونگ خاک زرد است و این منطقه مستعد خشکسالی است. حذف
(Noel Celis/AFP via Getty Images)

ویدئویی که در رسانه‌های اجتماعی چین منتشر شده نشان می‌دهد که مقامات محلی ویفانگ، استان شاندونگ، به دهقانان دستور داده‌اند تا درختان را قطع کنند تا زمین را برای تولید غلات در دسترس قرار دهند. این در حالی است که بسیاری در چین نگرانند کمبود مواد غذایی به زودی به یک مشکل جدی تبدیل شود.

در این ویدئو، یک دهقان که آن را به صورت سلفی ضبط کرده است، می‌گوید: «به تازگی اخطاریه‌ای دریافت کردیم مبنی بر اینکه باید این درختان را قطع کنیم و به جای آن غلات بکاریم، حتی اگر از نظر مالی به ضرر تمام شود. قیمت کالاها امروزه بسیار بالا است – کودها، آفت کش‌ها و قیمت‌ها به طرز مضحکی بالا هستند.»

در پس زمینه فیلم مشاهده می‌شد که بسیاری از درختان قبلاً قطع شده بودند. دهقانان دیگر منطقه وسیعی از درختان بالغ را قطع کرده بودند.

همزمان یکی از سخنرانان روستا اعلامیه‌ای داده بود مبنی براینکه در زمین های زراعی کاشت درخت ممنوع است و نمی‌توان از زمین برای استخر پرورش ماهی و درختان میوه استفاده کرد. درختان باید در یک بازه زمانی محدود قطع شوند، در غیر این صورت، به زور توسط مقامات «قطع خواهند شد.»

سپس، مرد دیگری که خود را مردی در جینینگ، استان شاندونگ معرفی کرد، گفت که مقامات محلی آنها را مجبور به قطع درختان برای کشت محصولات کردند زیرا چین با بحران کمبود مواد غذایی مواجه است.

این مرد گفت: «اره برقی برای بریدن درختان اکنون در فروشگاه‌های محلی موجود نیست. در گذشته به ما می‌گفتند اگر می‌خواهی پولدار شوی اول از همه درخت بکار، حالا به ما می‌گویند درختکاری ممنوع است.»

یک مقام دولتی محلی در این استان به اپک تایمز چینی گفت: «حتی استخرهای ماهی نیز باید برای رشد محصولات پر شوند. به هر حال، شما باید کاری را انجام دهید که حزب کمونیست چین از شما خواسته است.»

یانگ سی، مفسر امور جاری مستقر در ژاپن، اشاره کرد که بیشتر خاک در استان شاندونگ خاک زرد است و این منطقه مستعد خشکسالی است. حذف درختان به راحتی می‌تواند منجر به فرسایش خاک شود.

او گفت که علاوه بر این، زمینی که درختان در آن ایستاده‌اند باید مقدار بیش از حد متوسط ​​کود و سموم دفع آفات دریافت کند تا بتواند محصول خوبی تولید کند.

یانگ توضیح داد: «به دلیل افزایش هزینه‌های کودها و آفت‌کش‌ها، دهقانان برای کسب سود با مشکل مواجه خواهند شد.»

جنگ روسیه و اوکراین بر واردات مواد غذایی چین نیز تأثیر گذاشته است.

در مقاله‌ای در ۱۷ مارس، شبکه اطلاعات صنعت خوراک چین گزارش داد که به دلیل جنگ، روسیه صادرات غلات مانند گندم و ذرت را به حالت تعلیق درآورده است. در حالی که اوکراین صادرات گندم و کالاهای فله را ممنوع کرده است. این مقاله همچنین اذعان داشت که نرخ خودکفایی چین در غلات، ذرت و سویا نسبتاً پایین است.

تا سال ۲۰۲۱، اوکراین جایگزین ایالات متحده شد تا به بزرگترین تامین کننده ذرت چین تبدیل شود، که تا حدی به دلیل جنگ تجاری ایالات متحده و چین بود. بر اساس داده‌های گمرک چین، ۷۰ درصد از واردات ذرت چین در سال ۲۰۲۱ از اوکراین بوده است.

اوکراین همچنین تامین کننده اصلی جو چین است. حدود ۵۴ درصد از جو صادراتی اوکراین از سال ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۱ به چین فروخته شده است که ۲۸ درصد از کل واردات جو چین را تشکیل می‌دهد.

بر اساس داده‌های اداره کل گمرک چین، این کشور در سال ۲۰۲۱ در مجموع ۱۶۴.۵۳۹ میلیون تن غلات وارد کرده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۸.۱ درصد افزایش داشته است.

مطالبب دیگر:

ژنرال آمریکایی: چین باید «درس» بگیرد، و قبل از حمله به همسایگانش دوباره فکر کند

بایدن و شی در بحبوحه جنگ اوکراین با یکدیگر تماس ۲ ساعته داشتند

طفره کاخ سفید از پاسخ به سوالات موجود درباره لپ‌تاپ هانتر بایدن

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی