logo_eet

دیدگاه: دروغگویی در کمال گستاخی

دروغ واضح است که نه هریس و نه دست‌اندرکاران این بازدید نمی‌خواستند تصویر مهاجرانی که در حال بالا رفتن از حصارها یا در حال فرار کردن هستند، ب
معاون رئیس جمهور کمالا هریس توسط الهاندرو مایورکاس وزیر امنیت داخلی (سمت راست)، سناتور دیک دوربین (سمت چپ) و نماینده کنگره ورونیکا اسکوبار (دومی از چپ)، پس از ورود به به فرودگاه بین المللی ال پاسو، تگزاس در 25ژوئن2021 مورد استقبال قرار می‌گیرد. (Patrick T. Fallon/AFP via Getty Images)

همه سیاست‌مداران دروغ می‌گویند، اما دولت بایدن – هریس فصل جدیدی در دروغ گفتن ایجاد کرده‌اند. آن‌ها می‌خواهند چشممان را روی حقایق ببندیم.

بنجامین دیزرائیلی، نخست‌وزیر بریتانیا در قرن نوزدهم بر این باور بود که سیاست‎مداران همیشه یک مشت دروغ‌ لعنتی می‌گویند… نام معاون رئیس‌جمهور، کاملا هریس، با دروغ پیوند خورده است.

۹۰ روز پس از آنکه از دولت جدید ایالات متحده خواسته شد جلوی مهاجرت‌های سرسام‌آور غیرقانونی را بگیرد، هریس بالأخره به مرزهای جنوب رفت و به دروغ ادعا کرد: «ما پیشرفت کرده‌ایم.» او از ال پاسوی تگزاس بازدید به عمل آورد، در حالی که مشکل اصلی در دره ریو گراند است. واضح است که نه هریس و نه دست‌اندرکاران این بازدید نمی‌خواستند تصویر مهاجرانی که در حال بالا رفتن از حصارها یا در حال فرار کردن هستند، به ثبت برسد.

در عوض، هریس ترجیح داد به محل امنی سفر کند که نهایت زحمتش، گفت‌وگو با افسران کنترل مرز هستند؛ دریغ از اینکه سیل مهاجران در نقطه دیگری سرازیر شده‌اند. همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد، او دولت ترامپ را مسئول ایجاد این مشکل دانست، در حالی که رئیس جمهور سابق ایالات متحده بارها تأکید کرد که در مسیر یافتن راه حلی مناسب است.

گرگ ابوت، فرماندار جمهوری‌خواه تگزاس، اذعان داشت که مشکلات کمی در مرز ال پاسو وجود دارد و فاجعه اصلی در محل‌هایی است که دیوارکشی‌شان تکمیل نشده است. ابوت گفت: «تا وقتی هریس با ساکنان منطقه دل ریو صحبت نکند، متوجه نخواهد شد خانه‌ها و دام‌هایشان توسط قاچاقچیان و اراذل و اوباش مورد تهدید قرار می‌گیرد. در این صورت، سفر او هیچ فایده‌ای نخواهد داشت.»

ابوت متعهد شده است ۲۵۰ میلیون دلار «پیش‌پرداخت» برای ازسرگیری پروژه ساخت دیوار مهیا کند. فرمانداران فلوریدا، آریزونا و نبراسکا، افسران مجری قانون را برای حمایت از نیروهای محلی و گشت مرزی به تگزاس اعزام کرده‌اند.

آنچه باعث خشم و عصبانیت بسیاری از آمریکایی‌ها از دولت خود می‌شود، این است که راه‌حل‌هایی پیشِ رویشان است، اما بسیاری از سیاستمداران از به‌کارگیری آنها خودداری می‌کنند. مصاحبه‌های تلویزیونی اخیر با مهاجران نشان داده است که انگیزه آن‌ها برای مهاجرت پس از روی کار آمدن بایدن افزایش یافته است، زیر اعتقاد دارند سخت‌گیری‌های قبلی دیگر وجود ندارد.

اعتبار سخنرانی اخیر هریس که اظهار داشت «نیایید، نیایید.» به اندازه اعتبار انکار رابطه جنسی بیل کلینتون با مونیکا لوینسکی بود.

برخی منتقدان بر این باور هستند که این کارها بخشی از برنامه دموکرات‌ها برای «وارد کردن» رأی‌دهندگان جدید و تبدیل حزبشان به اکثریت دائمی است. شاید این بخشی از ماجرا باشد، اما گمان می‌کنم دلیل دیگرش، تضعیف ارزش‌ها و سنت‌هایی است که از ابتدا این کشور را ساخته و پایدار نگه داشته است. برخی از ترقی‌خواهان سکولار به گونه‌ای صحبت و رفتار می‌کنند که گویی از آمریکا متنفر هستند و خوشحال می‌شوند که ببینند این کشور به سطح سایر کشورها رسیده یا کاملاً نابود شده است. چه راهی بهتر از این که این ارزش‌ها و سنت‌ها را با وارد کردن خارجی‌ها کم‌ارزش کنیم؟

ما شاهد پایین آمدن سطح ارزش در بسیاری از سطوح فرهنگی، زبانی، رفتاری، رسانه‌ای و دانشگاهی هستیم. هرکس از این موضوع سخن به میان آورد، با پاسخ‌های تحقیرآمیز روبه‌رو می‌شود. به همین دلیل است که بسیاری ساکت می‌مانند یا به خاطر ترسشان از  مهلکه فرار می‌کنند. اعضا اولیاء و مربیان مدارس دولتی گریبان‌گیر همین چالش هستند و ابراز امیدواری می‌کنند تعداد آمریکایی‌هایی که از این شرایط خسته و بیزار شده‌اند، رو به افزایش است. آن‌ها می‌خواهند به گذشته بازگردند.

بهترین گزینه برای آن‌ها دونالد ترامپ است. سفر او به نقاط مرزی مهاجرپذیر، شکست سیاست‌های مهاجرتی بایدن و سفر ناموفق هریس به ال پاسو ( که جزیره ایلیس جدید نیست) را به رخ خواهد کشید. اصطلاح جزیره ایلیس جدید اولین بار توسط نماینده دموکرات مجلس نمایندگان خانم ورونیکا اسکوبار مطرح شد.

بهتر است آن را یکی از «گذرگاه‌های هجوم» بنامیم.

نوشته: جان کالوین توماس بیش از ۳۵ سال ستون نویس، نویسنده و مفسر رادیویی سندیکایی است.

نظرات بیان‌شده در این مقاله، نظرات نویسنده بوده و لزوما منعکس کننده نظرات اپک تایمز نیست.

مطالب دیگر:

همکاری یکی از نهادهای سازمان ملل با سازمانی وابسته به رژیم چین که به نقض حقوق بشر بدنام است

پکن از سیستم مراقبت‌های بهداشتی و اپلیکیشن‌های موبایل برای هدف قرار دادن افراد استفاده می‌کند

نفوذ چین در شرکت‌های آمریکایی در جهت تأمین منافع حزب کمونیست چین

اخبار مرتبط