Asset 2

در روزهای اخیر حدود ۱۲هزار مهاجر غیرقانونی اهل هائیتی وارد آمریکا شده‌اند

هائیتی وزارت دادگستری در سال ۲۰۱۷ تخمین زد که حدود ۴۳ درصد از بیگانگان غیرقانونی آزاد شده در ایالات متحده در جلسات دادگاه مهاجرت خود حضور نمی
هزاران مهاجر غیرقانونی، عمدتاً اهل هائیتی، در اردوگاه بدوی و موقت زیر پل بین المللی زندگی می‌کنند که از ریودرانده بین ایالات متحده و مکزیک عبور می‌کند (Charlotte Cuthbertson/The Epoch Times)

آلهاندرو مایورکاس، وزیر امنیت داخلی آمریکا در ۲۶ سپتامبر گفت که تعداد قابل توجهی از مهاجران غیرقانونی اهل هائیتی که هفته گذشته در امتداد مرز مکزیک و آمریکا جمع شده بودند، در ایالات متحده آزاد می‌شوند.

مایورکاس گفت که حدود ۱۲،۴۰۰ از ۱۷،۰۰۰ مهاجر غیرقانونی اهل هائیتی، پرونده‌های‌شان  در دادگاه‌های مهاجرت در دست بررسی  است و افزود که حدود ۵۰۰۰ پرونده  توسط وزارت امنیت داخلی در حال رسیدگی است. او گفت که تنها حدود ۳۰۰۰ نفر در بازداشت هستند.

مایورکاس در گفت وگو با فاکس نیوز در مورد تعداد بیگانگان غیرقانونی اهل هائیتی که در داخل ایالات متحده آزاد شده‌اند، گفت: «فکر می‌کنم حدود ۱۰،۰۰۰ یا ۱۲۰۰۰ نفر باشند.» او گفت: ازآنجا که ۵،۰۰۰ پرونده دیگر در حال بررسی است، این تعداد ممکن است افزایش یابد.

مایورکاس گفت که تعداد کسانی که آزاد یا بازگشت داده می‌شوند می‌تواند حتی بیشتر باشد.»

مایورکاس گفت: «آنچه ما انجام می‌دهیم این است که قانون را همانطور که کنگره تصویب کرده است، دنبال می‌کنیم…اصلاح قانون لازم است»

وزارت دادگستری در سال ۲۰۱۷ تخمین زد که حدود ۴۳ درصد از بیگانگان غیرقانونی آزاد شده در ایالات متحده در جلسات دادگاه مهاجرت خود حضور نمی‌یابند. مایورکاس در پاسخ به این سؤال که برای ۱۲ هزار نفری که در هفته گذشته آزاد شدند و جلسات دادگاه خود را از دست داده‌اند، چه اتفاقی می‌افتد، گفت که «قصد ما حذف این بیگانگان است.»

او گفت: «ما دستورالعمل‌های اجرایی داریم که نشان می‌دهد افرادی که اخیراً از مرز عبور کرده‌اند و در جلسات دادگاه خود حاضر نمی‌شوند اولویت‌های اجرایی هستند و حذف خواهند شد.»

مطالب دیگر:

 گزارش: «حزب کمونیست چین بزرگترین دشمن خودش است»

دیدگاه: مشکل فقط شی جین‌پینگ نیست؛ بلکه کمونیسم است

پس از آزادی مدیر مالی هوآوی، کانادایی‌های زندانی در چین آزاد شدند

اخبار مرتبط