Search
Asset 2

در روز عدد «پی» پیتزای رایگان دریافت کنید

pizza

pizza

علاقمندان به ریاضیات با عدد پی به خوبی آشنا هستند و کشف رقم‌‏های اعشار آن همیشه برای این دسته از مردم بسیار جالب است. حالا اگر علاقمندان به ریاضیات، به پیتزا هم علاقمند باشند، باید مژده بدهیم که فست‌‏فودی در تورنتو در روز عدد پی، پیتزای رایگان هدیه می‌‏دهد.

بله، فست‌‏فود «پی کو»، سه‌‏شنبه ۲۳ ژانویه، مقارن با روز عدد پی، با ارائه پیتزای رایگان، افتتاح جدیدترین شعبه خود در Financial District  را جشن می‌‏گیرد.

پس حالا که زمان زیادی تا این روز باقی نمانده، خودتان را آماده کنید.

نوع پیتزایی که دریافت می‌‏کنید پیتزا «مارگریتا»، نوعی پیتزای ناپلی است که با ترکیب گوجه فرنگی، ریحان، پنیر موزارلا و روغن زیتون تهیه می‌‏شود.

نام این فست‌‏فود هم همانطور که پیداست از این عدد خاص ریاضی گرفته شده است. فراموش نکنید که «پی کو» در روز موعود خود، به یمن عدد پی، تنها سه ساعت و ۱۴ دقیقه از این روز یعنی از ساعت ۱۲ ظهر تا ۳:۱۴ بعداز ظهر پیتزاهای رایگانش را عرضه می‌‏کند.

عدد پی (π)، عدد گنگی است که در بسیاری از محاسبات ریاضی وجود دارد و از مهم‌‏ترین اعداد کاربردی در ریاضیات، فیزیک و مهندسی است. طبق تعریف هندسه اقلیدسی دو بعدی، این عدد در واقع نسبت محیط دایره به قطر دایره یا مساحت دایره‌ به مجذور شعاع واحد آن و تقریبا برابر با ۳٫۱۴۱۵۹ است.

باوجود آن که همه ریاضی‌دانان می‌دانند عدد پی گنگ بوده و هرگز به طور دقیق قابل محاسبه نیست، اما ارائه فرمول‌ها و مدل‏های محاسبه عدد پی همواره مورد توجهشان بوده است. بسیاری از ریاضی‌‏دانان تمام عمر خود را صرف محاسبه ارقام این عدد عجیب کرده، اما هرگز نتوانستند تا قبل از ساخت کامپیوتر بیش از ۱۰۰۰ رقم اعشار این عدد را محاسبه کنند.

امروزه مقدار عدد پی با استفاده از پیشرفته‌ترین کامپیوترها تا میلیون‌‏ها رقم اعشار محاسبه شده‌ و تعداد این ارقام هنوز در حال افزایش است.

پیتزاهای پی‌‏کو بسیار خوشمزه است و هر زمان که تمایل به تهیه پیتزا از این فست‌‏فود داشته باشید، علاوه بر وجود پیتزا مارگریتا در منو، گزینه دیگری هم وجود دارد که خودتان می‌‏توانید نوع خمیر، سس، پنیر و مخلفات پیتزای‌‏تان را انتخاب کنید و پیتزایی به دلخواه خودتان سفارش دهید. همچنین سالاد هم در منو وجود دارد.

این شعبه از فست‌‏فود پی‌‏کو در ۱۷۰ University Ave قرار دارد.

اگر مایل به معرفی کسب و کارتان در کانادا هستید، با ما تماس بگیرید :

[email protected]

مطالب دیگر:

تورنتو در میان ده شهر بزرگ چند فرهنگی جهان

نماینده پارلمان کانادا : ابعاد معنوی شن یون غنی و ژرف است

مهاجران تازه وارد سردترین زمستان کانادا را چگونه می‌‌‌‌‏گذرانند؟

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی