logo_eet

پزشکی معتقد است اگر ایورمکتین به رسمیت شناخته شود، دیگر نیازی به واکسیناسیون و قرنطینه نخواهد بود

دستورالعمل‌های پزشکی معتقد است اگر ایورمکتین به رسمیت شناخته شود، دیگر نیازی به واکسیناسیون و قرنطینه نخواهد بود بنابراین عاقلانه نیست دانشمند
عکس فایل: یک بسته قرص ایورمکتین (Natasha Holt/The Epoch Times)

نهادهای بهداشتی فدرال ایورمکتین را به عنوان درمان کارآمد بیماران کووید۱۹ به رسمیت نمی‌شناسد. دکتر لیلاند استیلمن معتقد است دلایل آن بیش از آن‌که علمی باشند، سیاسی هستند زیرا اگر ایورمکتین به رسمیت شناخته شود، دیگر نیازی به قرنطینه یا دستورالعمل‌های واکسیناسیون نخواهد بود.

استیلمن اخیراً در مصاحبه‌ای با اپک‌تایمز گفت «اگر مؤسسات بهداشت عمومی و دانشگاهی ایورمکتین را همان‌گونه که هست به رسمیت می‌شناختند، یعنی به‌عنوان دارویی که بیماری‌های جدی ویروسی از جمله کووید۱۹ را درمان می‌کند، دیگر هیچ توجیهی برای قرنطینه و محدودیت‌ها باقی نمی‌ماند، چه برسد به تحقیق و توسعه واکسن.»

طبق بخش ۵۶۴ قانون غذا، دارو و لوازم آرایشی بهداشتی، وزیر بهداشت و خدمات انسانی تنها در شرایطی قادر به صدور مجوز استفاده اضطراری برای یک محصول است که شرایط خاصی برقرار باشد، مثلاً «هیچ جایگزین کارآمد، مورد تأیید و دردسترسی برای آن محصول وجود نداشته باشد.»

بنابراین، اگر جایگزین تأیید‌شده‌ای برای واکسن‌های کووید۱۹ وجود داشته باشد، سازمان غذا و دارو که یکی از زیرمجموعه‌های این وزارت‌‌خانه است، نمی‌تواند برای آن‌ها مجوز اضطراری صادر کند.

استیلمن می‌‌گوید تأثیر ایورمکتین بر درمان کووید۱۹، یک تئوری توطئه یا نظر شخصی نیست زیرا ده‌ها هزار پزشک در سراسر جهان کارآیی آن را به رسمیت شناخته‌اند.

اتحاد مراقبت‌های ضروری خط مقدم کووید۱۹، سازمانی غیرانتفاعی است که روی دستورالعمل‌های درمانی بیماران مبتلا به کووید۱۹ کار می‌کند. این سازمان ایورمکتین را به عنوان دارویی محوری در پیشگیری و درمان کووید۱۹ به رسمیت می‌شناسد. وب سایت آن‌ها به ۱۴۲ مطالعه اسناد می‌کنند که ۹۳ تای آن‌ها تحت داوری همتایان قرار گرفته‌اند و ۷۵ تای آن‌ها نتایج بیمارانی را که از این درمان استفاده کرده‌اند، با نتایج گروه کنترل مقایسه کرده‌اند و نشان داده‌اند که ایورمکتین جواب می‌دهد.

با این وجود، سازمان غذا و دارو بارها اعلام کرده است «داده‌های فعلی نشان نمی‌دهند ایورمکتین در برابر کووید۱۹ کارآیی دارد.»

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها اپک‌تایمز را برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد درمان‌های کووید۱۹، به مؤسسه ملی سلامت ارجاع داد. این مؤسسه ما را به دستورالعمل‌های آنلاین خود درباره ایورمکتین ارجاع داد: «شواهد کافی برای هیئت تدوین دستورالعمل‌های درمانی کووید۱۹ وجود ندارد که بخواهند موافق یا مخالف استفاده از ایومکتین برای درمان کووید۱۹ باشند. برای این منظور باید کارآزمایی‌های بالینی قوی با طراحی و اجرای خوب انجام شوند تا بتوان بر اساس نتایج آن‌ها، دستورالعمل‌های آگاهانه‌ای درباره نقش ایورمکتین در درمان کووید۱۹ تدوین کرد.»

استیلمن توضیح می‌دهد چرا بسیاری از پزشکان در برابر به رسمیت نشناختن ایورمکتین به عنوان دارویی کارآمد برای درمان کووید۱۹، بیماری ناشی از ویروس حزب کمونیست چین، سکوت می‌کنند.

استیلمن معتقد است: «حقیقتی که مردم باید بدانند این است که ممکن است پزشکان مجوز یا گواهی‌ تخصص خود را از دست بدهند که بر اساس دستورالعمل‌های بیمه، اهمیت قابل توجهی در درآمد آنان دارند.»

استیلمن می‌گوید یکی از معدود پزشک‌هایی است که با شرکت‌های بیمه کار نمی‌کند و پول نقد می‌گیرد، به همین دلیل است که می‌تواند صحبت کند.

استیلمن از دانشکده پزشکی دانشگاه ویرجینیا در شارلوتزویل در ایالت ویرجینیا فارغ‌التحصیل شده است و اکنون در کیسیمی در ایالت فلوریدا مشغول به طبابت است. درمان افراد را از طریق طب ترکیبی دنبال می‌کند که ترکیبی از روش‌های مختلف مانند طب سنتی چینی، گیاهان دارویی، تغذیه، رژیم غذایی، ورزش و تغییر در سبک زندگی است.

دو دانشمند برجسته، مارتین کولدورف، از اساتید سابق دانشکده پزشکی هاروارد، و جی باتاچاریا، استاد پزشکی دانشگاه استنفورد، نیز توضیح داده‌اند چرا بسیاری از دانشمندان در مورد این موضوع نیز سکوت می‌کنند.

این دو استاد در مقاله‌ای که ماه گذشته در اپک‌تایمز منتشر شد، گفتند مؤسسه ملی سلامت و مؤسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی، به مدیریت آنتونی فائوچی، سالانه میلیاردها دلار بودجه تحقیقات علمی دریافت می‌کنند و «دلارهای تحقیقاتی را تقریباً به دست همه همه‌گیری‌شناسان، ایمنی‌شناسان و ویروس‌شناسان شناخته‌شده بیماری‌های عفونی در ایالات‌متحده و بریتانیا می‌رسانند. بنابراین عاقلانه نیست دانشمندان این سازمان‌های بهداشتی را ناراحت کنند.»

استیلمن با اشاره به دستورالعمل واکسیناسیون کووید۱۹ گفت: «سیاست خیلی در آن دخیل است. این‌قدر سیاسی شدن موضوع واقعاً شرم‌آور و مایه تأسف است. همه‌چیز در نهایت به این برمی‌گردد که این شرکت‌ها از این همه‌گیری سود ببرند.»

استیلمن معتقد است تنها راه برون‌رفت از مشکل کنونی، آزادی است.

او می‌گوید: «بی‌شک، راه حل در آزادی است. چون اگر واقعاً به پزشکان اجازه دهید بیماران را بر اساس قوانین خود درمان کنند، بدون شرکت‌های بیمه، بدون همه این‌ها، خیلی مقرون‌به‌صرفه و اثربخش خواهد بود.»

«زیرا واقعیت این است که بسیاری از درمان‌هایی که در حال حاضر ارائه می‌شوند، تنها بر اساس ایده بوروکرات‌ها درمورد داروی خوب انتخاب می‌شوند، نه بر اساس آنچه بیماران واقعاً می‌خواهند و فکر می‌کنند برایشان مفید است.»

مطالب دیگر:

دکتر دیکس ادامه واکسیناسیون مردم را «اتلاف وقت» می‌داند

بر اساس برخی اسناد مالی افشاشده، فائوچی در شرکت‌های چینی سرمایه‌گذاری کرده است

مدیرعامل فایزر پیش‌بینی می‌کند وضعیت تا بهار به حالت عادی بازگردد اما کووید۱۹ سال‌ها ادامه داشته باشد

اخبار مرتبط