Search
Asset 2

بایدن بدون هیچ توضیحی هفت دستور اجرایی ترامپ را لغو کرد

دستور بایدن بدون هیچ توضیحی هفت دستور اجرایی ترامپ را لغو کرد در میان دستورات لغو شده، یکی از اولین اقدامات اجرایی ترامپ وجود دارد که دستور
(Doug Mills/The New York Times/Getty Images)

جوبایدن، رئیس جمهور آمریکا روز ۲۴ فوریه، هفت دستور اجرایی صادر شده توسط دونالد ترامپ بین سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۲۱ را لغو کرد. کاخ سفید در بیانیه مطبوعاتی رسمی خود توضیحی در مورد ابطال این دستورها ارائه نداد.

در میان دستورات لغو شده، یکی از اولین اقدامات اجرایی ترامپ وجود دارد که دستورالعملی اجرایی با عنوان اصول اصلی تنظیم سیستم مالی ایالات متحده است. در این دستورالعمل سیاست دولت ترامپ در زمینه تنظیم مقررات مالی مشخص شده است، با اولین هدف ذکر شده که «توانمند‌سازی آمریکایی‌ها برای تصمیم‌گیری مالی مستقل و انتخاب آگاهانه در بازار، صرفه‌جویی در زمان بازنشستگی و ایجاد ثروت فردی» است.

این سیاست همچنین سعی داشت «از کمک مالی مالیات‌دهندگان جلوگیری کند» و «شرکت‌های آمریکایی را قادر به رقابت با شرکت‌های خارجی در بازارهای داخلی و خارجی کند.»

بایدن همچنین یک فرمان اجرایی در آوریل ۲۰۱۸ با عنوان «کاهش فقر در آمریکا با ارتقا فرصت‌ها و تحرک اقتصادی» را لغو کرد. دستور ترامپ دولت فدرال را به اصلاح سیستم رفاهی پیرامون مجموعه‌ای از اصول اساسی، از جمله بهبود استقلال اقتصادی، هدف قرار دادن مزایای افراد با درآمد کم و کاهش «هزینه‌های بیهوده با تلفیق یا حذف برنامه‌های فدرال که تکراری یا بی‌اثرند» هدایت می‌کرد.

دولت بایدن همچنین یکی از فرمان‌های ریاست جمهوری سابق به وزارت دفاع را لغو کرد. این فرمان حذف محدودیت‌های این نهاد برای خرید را هدف قرار داد به این منظور که به ارتش «حداکثر انعطاف پذیری برای پرورش یک نیروی زهراگین، چابک و سازگار با فن‌آوری‌های جدید و تغییرات وضعیت» را بدهد.

اپک تایمز درخواستی را به سخنگوی ترامپ برای اظهار نظر ارسال کرد. هفت دستور اجرایی لغو شده در روز چهارشنبه، تازه‌ترین تلاش برای تغییر سیاست‌های اعمال شده دولت ترامپ توسط دولت بایدن است.

لیست لغوها همچنین شامل یک دستورالعمل درباره کووید۱۹ صادر شده توسط ترامپ است و به نمایندگی‌های فدرال دستور می‌دهد تا با لغو، اصلاح یا ارائه معافیت از مقررات، عواقب اقتصادی پاندمی را برطرف کنند. عواقبی که می‌تواند بهبود اقتصادی را به خطر بیندازد.

یکی دیگر از فرمان‌های لغو شده ترامپ، دولت فدرال را موظف کرده بود تا بودجه مناطقی مانند سیاتل را که موضع ملایم و بی‌تفاوتی نسبت به هرج و مرج و آشوب تابستان و پاییز سال ۲۰۲۰ داشت، بررسی کند.

دستوری با عنوان ارتقا معماری مدنی زیبا و فدرال، که اصلاح اساسی سبک معماری فدرال را با تمرکز بر بازگشت به اشکال کلاسیک و سنتی انجام می‌داد، نیز لغو شد. بایدن همچنین یکی از آخرین دستورات اجرایی صادر شده توسط ترامپ را که بوروکرات‌های منتخب را از امضای قوانین فدرال منع کرده بود را لغو کرد.

مطالب دیگر:

حقیقت پنهان در لایحه بسته حمایتی ۱.۹ تریلیون دلاری بایدن

وکیل ترامپ در یک برنامه تلویزیونی به بررسی مشکلات سیاسی و اجتماعی آمریکا از منظر قانون اساسی خواهد پرداخت

چهار «خط قرمزی» که حزب کمونیست چین برای بایدن تعیین کرده است

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی