Asset 2

به گفته یکی از ممیزان، اطلاعات حذف‌شده از دستگاه شمارش آرای شهر ماریکوپا بازیابی شده‌ است

دستگاه شمارش یکی از چهار شرکت فعال در پرونده ممیزی انتخابات ۲۰۲۰، در ساختمان کاپیتول ایالت آریزونا در شهر فونیکس گفت فایل مهمی را کشف
بن کاتن، بنیانگذار شرکت CyFIR و یکی از چهار شرکت فعال در پرونده ممیزی انتخابات ۲۰۲۰

یکی از ممیزان روز سه‌شنبه به قانونگذاران ایالتی گفت اطلاعاتی که ظاهراً از دستگاه شمارش آرای شهر ماریکوپا حذف شده بودند بازیابی شده‌ است.

بن کاتن، بنیانگذار شرکت CyFIR و یکی از چهار شرکت فعال در پرونده ممیزی انتخابات ۲۰۲۰، در ساختمان کاپیتول ایالت آریزونا در شهر فونیکس گفت فایل مهمی را کشف کرده است «که به وضوح نشان می‌دهد این داده‌ها به طور کلی از آن سرور حذف شده بودند».

کاتن در ادامه افزود: «سپس، توانستم تمام فایل‌های حذف‌شده را بازیابی کنم و به تمامی آن داده‌ها دسترسی دارم. تمامی اطلاعات لازم را از بازیابی داده‌ها به دست آورده‌ام».

شهر ماریکوپا روز سه‌شنبه در حساب کاربری توییتر خود نوشت: «فقط می‌خواهیم یادآوری کنیم حساب کاربری @ArizonaAudit سنای آریزونا، شهر ماریکوپا را به حذف این اطلاعات متهم کرده بود که این کار جرم محسوب می‌شود؛ حال، تنها یک روز بعد از آن‌که در نامه‌ای با مضمون فنی به آن‌ها گفتیم در جای اشتباه دنبال جواب می‌گردند، «ممیزان» به طور کاملاً ناگهانی توانستند فایل‌ها را بازیابی کنند».

اوایل این ماه، ممیزان از طریق سنای آریزونا به مقامات شهر ماریکوپا گفته بودند یکی از پوشه‌های حذف‌شده از دستگاه شمارش آراء را توانسته‌اند بازیابی کنند.

علاوه بر این، پایگاه اصلی داده‌های نرم‌افزار مدیریت انتخابات که پیش‌تر گفته شده بود در این دستگاه قرار دارد، در هیچ قسمتی از دستگاه مذبور یافت نشده است.

کارن فان، رئیس جمهوری‌خواه سنای آریزونا در نامه‌ای مکتوب به کمیته ناظران شهر ماریکوپا گفت: «این مطلب نشان می‌دهد پایگاه اصلی تمامی داده‌های مرتبط با انتخابات سراسری نوامبر ۲۰۲۰ پاک شده است».

کمیته ناظران نیز اندکی بعد، اتهامات مذبور را مردود خواند و مدعی شد ممیزان در روند تحلیل‌های خود مرتکب اشتباه شده‌اند. سازمان انتخابات شهر ماریکوپا در تحلیلی فنی گفت مقامات و کارشناسان متخصص در این زمینه اتهامات را بررسی کرده‌اند و طبق یافته‌های آنان، پوشه یادشده حذف نشده است.

کاتن در جلسه روز سه‌شنبه سنا گفت این شرکت از روند قضایی سختگیرانه‌ای در تحلیل‌های خود استفاده می‌کند. آن‌ها ابتدا هارددرایوها را از دستگاه خارج می‌کنند و پروسه تصویربرداری قضایی را با استفاده از تکنیک «مسدودسازی نوشتاری» انجام می‌دهند؛ این تکنیک از تغییر اطلاعات هارد قبل از کپی گرفتن از آن جلوگیری می‌کند. کاتن گفت هارد درایوهای سیستم عامل این دستگاه به حالت «آرایش آینه‌ای» تنظیم شده‌اند؛ یعنی هر تغییری در هارد درایو سیستم عامل به طور خودکار بر روی هر دو هارد درایو اعمال می‌شود.

فان اخیراً مقامات شهر ماریکوپا را تهدید کرده بود به علت امتناع آنان از تحویل روترها یا اطلاعات و گذرواژه‌هایشان و عدم دسترسی ممیزان به عملکردهای مدیریتی دستگاه‌های شمارش آرای شرکت دومینیون، برای ‌آن‌ها احضاریه‌های جدیدی صادر کند. فان اندکی بعد از موضع خود عقب‌نشینی کرد و از افراد مذبور خواست برای پاسخگویی به سوالات در این جلسه شرکت کنند. اما کمیته ناظران از شرکت در جلسه روز دوشنبه خودداری کرد.

فان در رابطه با تجدید نظر درباره صدور احضاریه‌های جدید در ایمیلی به اپک تایمز گفت سرپیچی این کمیته در جلسه به بحث گذاشته خواهد شد. فان در رابطه با تجدید نظر درباره صدور احضاریه‌های جدید سخنی به میان نیاورد.

مطالب دیگز:

انتشار ویدئویی فاش ‌کرد که بنیان‌گذار جنبش «جان سیاه‌پوستان مهم است» طرفدار مائو است

رهبر جمهوری‌خواهان مجلس: از طرح تحت حمایت پلوسی برای تشکیل کمیسیون ۶ ژانویه حمایت نمی‌کنم

بیل گیتس پیش از اتمام رسیگی به رابطه او و کارمند زنش از هیئت مدیره مایکروسافت خارج شد

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی