Search
Asset 2

محققان: ثبت هزاران رای پستی در جورجیا با آدرس‌های تجاری به جای آدرس‌های مسکونی

(Megan Varner/Getty Images)
(Megan Varner/Getty Images)

یکی از مسئولین سابق کارزار انتخاباتی ترامپ با تحلیل داده رای دهندگان در ایالت جورجیا نشان داد که هزاران نفر با استفاده از آدرس مکان های تجاری و دفاتر پستی رای داده و آن ها را به عنوان اماکن مسکونی ثبت کرده اند.

داده‌های مت برینارد، مدیر سابق داده و استراتژی کارزار انتخاباتی پرزیدنت ترامپ در سال ۲۰۱۶ نشان داده است که آدرس‌های موجود در اطلاعات رای دهندگان هیچ ارتباط منطقی با مکان‌های واقعی ندارند، اما بر روی برگ‌های رای به عنوان مناطق مسکونی نشان داده شده اند.

برینارد روز ۲۲ نوامبر در توییت خود گفت: «ما در ایالت جورجیا هزاران رای پستی و غیابی را پیدا کرده‌ایم که آدرس ثبت شده آنها متعلق به دفاتر پستی، ساختمان‌های «یو پی اس» و «فدِکس» هستند، اما اطلاعات آنها عمدا با شماره آپارتمان و واحد ترکیب شده تا به عنوان مناطق مسکونی به نظر برسند». (منبع)

او روز ۲۴ نوامبر نمونه‌ای متشکل از ۱۵ آدرس دستکاری شده را در توییتر خود منتشر کرد (منبع). برینارد ادامه داد: «ما صرفا با یک بررسی جزیی متوجه هزاران رای پستی شدیم که دارای آدرس های غیر مسکونی و کاملا تجاری هستند، اما با نشان مسکونی (Apt.) علامت گذاری شده اند».

او همچنین ادامه داد که رای دهندگان عمدا آدرس این دفاتر پستی را «به جای آدرس مبدا برگ رای، در بخش محل سکونت وارد کرده اند». علاوه براین، برینارد گفت که «تقریبا تمام افرادی که آدرس های تجاری را وارد کرده اند» از آرای غیابی استفاده کرده بودند.

قوانین انتخاباتی ایالت جورجیا به صراحت بیان می کند که «محل سکونت فرد به معنای مکانی است که به صورت ثابت در آن اقامت داشته، و در حال حاظر قصد تغییر آن را ندارد». (منبع)

در متن این قانون آمده است که «هر فردی که به عنوان رای دهنده عمدا اطلاعات اشتباهی را ارائه بدهد» به عنوان مجرم شناخته شده و این کار تا ۱۰ سال حبس یا ۱۰۰.۰۰۰ دلار جریمه نقدی به همراه خواهد داشت.

دفتر فرمانداری ایالت جورجیا همچنان درباره این مسئله اظهار نظر نکرده است.

پرزیدنت ترامپ در ایالت جرجیا با اختلاف کمتر از ۱۳.۰۰۰ رای جو بایدن، معاون پیشین باراک اوباما را دنبال می کند.

سایر یافته ها

برینارد در ادامه گفت که تیم او در ایالت پنسیلوانیا حدود ۱.۴۰۰ رای با آدرس های دفاتر پستی (به عنوان مناطق مسکونی) را پیدا کرده است.

برینارد پیش از این گزارش داده بود که رای دهندگان جمهوری خواه در چندین ایالت چرخشی رای غیابی خود را تکمیل و ارسال کرده بودند، اما داده‌های این ایالت نشان می‌دهد که این افراد رای نداده‌اند.

در تماس تلفنی با ۱.۱۳۷ رای دهنده جمهوری خواه در ایالت پنسیلوانیا که درخواست استفاده از برگ رای پستی داشته‌اند، نزدیک به ۴۲ درصد آنها گفتند که آرای خود را ارسال کردند. با این حال داده های این ایالت نشان می‌دهد که رای آنها دریافت یا شمرده نشده است.

دفتر فرمانداری ایالت پنسیلوانیا همچنان به درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداده است.

در تماس تلفنی با رای دهندگان جمهوری خواه ایالت آریزونا، ۵۰ درصد آنها مورد مشابهی را گزارش دادند. این مورد برای ۴۴ درصد رای دهندگان در جورجیا، نزدیک به ۳۳ درصد در میشیگان و ۲۰ درصد در ویسکانسین نیز  صدق می کند.

بیش از ۱۶۰.۰۰۰ رای پستی شمرده نشده در ایالت پنسیلوانیا نیز مربوط به رای دهندگان جمهوری خواه بوده است.

استیون میلر، پروفسور علوم محاسباتی در کالج ویلیامز در شهادت خود گفته است که در صورت صحت یافته‌های برینارد در ابعاد بزرگ‌تر بین رای دهندگان ایالت پنسیلوانیا، نزدیک به ۴۰.۰۰۰ نفر از آنها رای خود را ارسال کرده اند. (منبع)

برینارد گفته است که به زودی اوراق سفید یافته‌های خود را منتشر خواهد کرد.

مطالب دیگر:

ویکتور دیویس هنسن: پکن بایدن را فردی مستعد تأثیرپذیری می‌بیند

جولیانی فاش کرد که چرا تیم حقوقی ترامپ بیانیه‌ای درباره جدایی پاول صادر کرده است

نماینده جورجیا در مجلس: مشکلاتی جدی در انتخابات این ایالت وجود دارد

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی