Search
Asset 2

مت گیتس: حاضرم به خاطر دفاع از ترامپ از مجلس نمایندگان استعفا دهم

دفاع مت گیتس نمایندهٔ مجلس ایالات متحدهٔ در حوزه فلوریدا، و طرفدار سرسخت دونالد ترامپ، گفته است که اگر دادگاه استیضاح ترامپ از وی بخواهد از
مت گیتس نمایندهٔ مجلس ایالات متحدهٔ در حوزه فلوریدا (Charlotte Cuthbertson/The Epoch Times)

مت گیتس نمایندهٔ مجلس ایالات متحدهٔ در حوزه فلوریدا، و طرفدار سرسخت دونالد ترامپ، گفته است که اگر دادگاه استیضاح ترامپ از وی بخواهد از ترامپ دفاع کند، حاضر است کرسی خود در مجلس را برای این دفاع رها کند.

گیتس در مصاحبه‌ای در سوم فوریه در پادکست «وار روم» گفت که کمیته اخلاق مجلس به نمایندگان گفته است که نمی‌توانند به عنوان اعضای مجلس نمایندگان از ترامپ در جریان استیضاح دفاع کنند.

گیتس از استراتژی فعلی استفاده شده توسط تیم حقوقی ترامپ پیروی کرد و گفت که در صورت فراخوان استعفا خواهد داد.

وی گفت «من منطقه خود را دوست دارم… اما از دید من لغو ریاست جمهوری ترامپ و جنبش ترامپ را به عنوان یکی از خطرات عمده علیه مردم من، چه در منطقه من و چه در سراسر این کشور بزرگ است. اگر رئیس جمهور (سابق) با من تماس بگیرد و بخواهد که از او در صحن سنا دفاع کنم، این مهمترین اولویت زندگی من خواهد بود.» «من صندلی مجلس خود را ترک کرده، و خانه خود را ترک می‌کنم.»

گیتس گفت که از این فرصت استفاده، و اطمینان حاصل خواهد کرد که ترامپ از دفاع تمام عیار سناتوری برخوردار خواهد بود که مانند یک نماینده مردد جمهوری‌خواه، ترس از دست دادن جایگاه خود را نخواهد داشت.

دفتر گیتس تاکنون به درخواست اظهار نظر اپک تایمز پاسخی نداده است.

وکلای ترامپ از یک سو و گردانندگان دموکرات استیضاح در تاریخ دوم فوریه لوایح خود در مورد محاکمه را ارائه دادند و در آن استدلال‌های خود را برای دادگاه سنا شرح دادند.

در لایحه دموکرات‌ها ادعا می‌شود که ترامپ با کاشت تردید در مورد سلامت انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰، جمعیتی که در ششم ژانویه به ساختمان کنگره آمریکا تجاوز کردند را تحریک کرد. لایحه ارائه شده توسط تیم حقوقی ترامپ این ادعا را رد کرده و استدلال می‌کند که دادگاه غیرقانونی است زیرا ترامپ دیگر رئیس جمهور نیست.

دموکرات‌ها در سنا با نبردی سخت روبرو هستند. چهل و پنج سناتور جمهوری‌خواه به قطعنامه‌ای رای دادند که دادگاه را خلاف قانون اساسی می‌خواند، زیرا ترامپ اکنون یک شهروند معمولی است. با تقسیم ۵۰ به ۵۰ سنا، گردانندگان استیضاح باید ۱۷ جمهوری‌خواه را متقاعد کنند که دادرسی مطابق قانون اساسی است و ترامپ مقصر تحریک به شورش است.

تیم دفاعی ترامپ تقریباً هر استدلال ممکنی را در لایحه ارائه شده خود به دادگاه مبنی بر خلاف قانون اساسی بودن دادگاه استفاده کردند. آنها استدلال کردند که از آنجا که در قانون اساسی آمده است «استیضاح نباید فراتر از برکناری از سمت و رد صلاحیت برای نگاه داشتن و بهره بردن از یک سِمت برود»، ترامپ را نمی‌توان محاکمه کرد زیرا او سِمتی ندارد که از آن برکنار شود.

مطالب دیگر:

ویرجینیا برای محکوم‌کردن برداشت اجباری اعضای بدن در چین لایحه‌ای را تصویب می‌کند

پکن از بایدن می‌خواهد طبق قواعد چین بازی کند

دادستان کل آریزونا از دولت بایدن به‌خاطر دستور توقف ۱۰۰ روزه اخراج مهاجران غیرقانونی شکایت کرد

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی