logo_eet

ترامپ برای پیشبرد منافع ایالات متحده «دفتر رئیس جمهور سابق» را افتتاح کرد

(Saul Loeb/AFP via Getty Images)
(Saul Loeb/AFP via Getty Images)

دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین ایالات متحده، روز دوشنبه «دفتر رئیس جمهور سابق» را افتتاح کرد که می‌خواهد در راستای پیشبرد منافع ایالات متحده حرکت کند و دستور کار دولت وی را ادامه دهد.

در بیانیه دفتر پالم پیچ کانتی، فلوریدا آمده است: «امروز، دونالد جی ترامپ، چهل و پنجمین رئیس جمهور ایالات متحده، دفتر رئیس جمهور سابق را رسماً افتتاح کرد.»

«این دفتر وظیفه مدیریت مکاتبات، بیانیه‌های عمومی، شرکت در رویدادهای عمومی و فعالیت‌های رسمی رئیس جمهور ترامپ برای پیشبرد منافع ایالات متحده و اجرای برنامه دولت ترامپ از طریق حمایت، سازماندهی و فعالیت‌های عمومی را بر عهده خواهد داشت.»

در این بیانیه آمده است: «رئیس جمهور ترامپ همیشه و برای همیشه یک قهرمان برای مردم آمریکا خواهد بود.»

ترامپ اواخر روز دوشنبه نیز بیانیه‌ای منتشر کرد و در آن از سخنگوی سابق مطبوعاتی خود سارا هاکبی سندرز در کمپین انتخاباتی‌اش برای فرمانداری آرکانزاس حمایت کرد.

اطلاعیه «دفتر رئیس جمهور سابق» اندکی قبل از آن است که مجلس نمایندگان اواخر روز دوشنبه ماده استیضاح را به مجلس سنا تحویل دهد. اتهام «تحریک به شورش» که در ماده استیضاح مطرح شده ادعا می‌کند که ترامپ مسئول تحریک به شورش بوده که منجر به یورش و نفوذ معترضین به ساختمان کنگره در پایتخت ایالات متحده در ۶ ژانویه شده است.

اگرچه ترامپ در ۲۰ ژانویه دفتر خود را ترک کرد، اما برخی از اعضای  سنا و  دموکرات‌ها مصمم هستند که رئیس جمهور سابق را دوباره استیضاح کنند تا وی را از امکان تصدی پست ریاست جمهوری در آینده محروم کنند.

برخی از دموکرات ها همچنین به دنبال استفاده از متمم چهاردهم قانون اساسی برای ممانعت از دستیابی وی به پست ریاست جمهوری در آینده هستند.

هنگامی که ترامپ در ۲۰ ژانویه واشنگتن را به مقصد فلوریدا ترک کرد، به هواداران خود گفت که او و تیمش «به شکل دیگری بازخواهند گشت.»

سفیر سابق آمریکا در آلمان، ریچارد گرنل آخر هفته گفت که ترامپ به او گفته است که می خواهد دوباره برای ریاست جمهوری نامزد شود. گرنل به نیوزمکس گفت: «او شخصاً چندین بار به من گفته است که می‌خواهد دوباره نامزد شود. بنابراین خواهیم دید که آیا این مسئله به‌قوت خود باقی خواهد ماند و چگونه این اتفاق می‌افتد.  فکر می‌کنم ما راه طولانی برای رفتن داریم.»

مطالب دیگر:

بایدن فرمان اجرایی منع خدمت تراجنسیتی‌ها در ارتش را معکوس کرد

شیوع ویروس کووید۱۹در پکن و شانگهای بدتر شده است

شبح کمونیسم در حال حکمرانی بر جهان ما: فصل ۱۶ قسمت اول: کمونیسم پنهان در جنبش زیست محیطی

اخبار مرتبط