Asset 2

ترامپ درباره نامه‌ای که برای بایدن هنگام ترک کاخ سفید باقی گذاشت، صحبت کرد

(AP Photo; Getty Images)
(AP Photo; Getty Images)

 دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین آنچه را که برای جو بایدن رئیس‌جمهور فعلی هنگام ترک دفتر خود در ژانویه نوشت، فاش کرد

ترامپ روز دوشنبه در مصاحبه پادکست با لیزا بوته، در توصیف نامه‌ای که او برای بایدن باقی گذاشته بود گفت: «اساساً برایش آرزوی موفقیت کردم، می‌دانید، آن نامه چند صفحه و طولانی بود و آن از قلبم بود چراکه می‌خواهم ببینم که او خوب عمل می‌کند.»

فرمانده کل قوای سابق افزود: «من می‌خواهم که او خوب عمل کند، اما این شامل لغو خط لوله کیستون نیست، که از نظر محیط زیست بسیار بهتر از داشتن نفت خام در قطارها است. اما دوست و طرفدار بایدن، وارن بافِت، صاحب قطارهایی است. هیچ کس در مورد آن صحبت نمی‌کند.»

بایدن در مصاحبه‌های ژانویه هرگز به محتوای نامه اشاره نکرد اما گفت «بسیار سخاوتمندانه» بوده است.

در سال های اخیر، روسای جمهور صمیمی نامه‌ای برای جانشینان خود باقی گذاشته‌اند. معمولاً آنها یادداشتی را بر روی میز ثابت می‌گذارند که در قرن نوزدهم توسط ملکه ویکتوریا به ایالات متحده داده شد.

رئیس جمهور پیشین رونالد ریگان این سنت را آغاز کرد وقتی که یادداشتی را برای معاون رئیس جمهور جورج اچ. دابلیو. بوش باقی گذاشت که جانشین او در ریاست جمهوری شد.

باراک اوباما، رئیس جمهور پیشین، یادداشتی را به ترامپ گذاشت و در بخشی از آن چنین نوشت: «این یک دفتر منحصر به فرد است، بدون طرح مشخصی برای موفقیت، بنابراین نمی‌دانم که  توصیه‌ای از جانب من بتواند به‌ویژه مفید واقع شود … رهبری آمریکا در این جهان واقعاً ضروری است ما می‌توانیم از طریق عملکرد و الگوبودن، نظم بین‌المللی را که از زمان پایان جنگ سرد به طور مداوم گسترش یافته و ثروت و امنیت ما به آن بستگی دارد، حفظ کنیم.

مطالب دیگر:

عضو پارلمان اروپا: تمرین‌کنندگان فالون گونگ اصلی‌ترین قربانیان برداشت اعضای بدن به‌دست رژیم چین هستند

ترامپ: آمریکا دیگر «مطبوعات آزاد» ندارد

کارشناسان می‌گویند دولت آمریکا باید سرمایه‌گذاری در چین را محدودتر کند

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی