logo_eet

بایدن گزارش‌های «آشغال» پرداخت ۴۵۰ هزار دلار به مهاجران غیرقانونی را رد کرد

دلار اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا، که نماینده برخی از این خانواده‌ها است، در بیانیه‌ای در پاسخ به این اظهارات بایدن یادآور شد که شاید رئی
جوبایدن، رئیس جمهور آمریکا (Photo by Drew Angerer/Getty Images)

رئیس‌جمهور جو بایدن روز چهارشنبه این گزارش‌ها را رد کرد که دولتش در حال برنامه‌ریزی برای پرداخت ۴۵۰ هزار دلار به خانواده‌های مهاجران غیرقانونی است که در دوران ترامپ از هم جدا شدند.

بایدن سوم نوامبر در پاسخ به خبرنگاری که درباره این موضوع سؤال کرده بود، گفت: «اگر شماها به گفتن این آشغال‌ها ادامه دهید، بله. اما این درست نیست. قرار نیست این اتفاق بیفتد.»

۲۸ام اکتبر، وال استریت ژورنال در مقاله‌ای به نقل از منابع ناشناس مدعی شد دولت بایدن در حال برنامه‌ریزی برای پرداخت مبلغی بالغ بر ۱ میلیون دلار به ازای هر خانواده است تا بتواند مسئله دادخواست‌های قضایی را که به نمایندگی از خانواده‌های مهاجر غیرقانونی مطرح شده‌اند، حل‌وفصل کند. بر اساس آن گزارش، دولت به دنبال حل‌وفصل ۹۴۰ مورد ادعای قانونی برای چنین خانواده‌هایی است که در مجموع باید حدود یک میلیارد دلار بپردازد.

اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا، که نماینده برخی از این خانواده‌ها است، در بیانیه‌ای در پاسخ به این اظهارات بایدن یادآور شد که شاید رئیس‌جمهور در مورد اقدامات وزارت دادگستری خودش توجیه نشده است.

آنتونی رومرو، مدیر اجرایی اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا در بیانیه‌ای گفت: «شاید رئیس‌جمهور در مورد اقدامات وزارت دادگستری خودش کاملاً توجیه نشده است، زیرا وزارت دادگستری با دقت بررسی کرده و جنایات انجام شده علیه هزاران خانواده جدا شده از فرزندانشان را یک سیاست عمدی دولتی در نظر گرفته است.» اما اگر رئیس‌جمهور بخواهد به این گفته‌هایش عمل کند، از یکی از وعده‌های اصلی مبارزات انتخاباتی خود برای اجرای عدالت برای هزاران خانواده جداشده سر باز زده است.»

کاخ سفید به درخواست اظهارنظر درباره ادعای اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا پاسخ نداد.

روز بعد از گزارش وال استریت ژورنال، بیش از ۴۰ قانون‌گذار جمهوری‌خواه کنگره نامه‌ای به سران قوه مجریه فرستاندند و خواستار پاسخگویی درباره پرداخت غرامت‌های مورد نظر شدند.

در این نامه آمده است: «ما ملت قانون هستیم و قوانین‌مان باید اجرا شوند. وعده پرداخت ده‌ها هزار دلار به کسانی که غیرقانونی وارد ایالات متحده شده‌اند، به معنای پاداش به رفتار مجرمانه است و مطمئناً این پیام را به جهان مخابره می‌کند که مرزهایمان باز است یا حاکمیت قانون برقرار نخواهد شد.»

«اگر دولتتان تصمیم بگیرد به هزاران مهاجر غیرقانونی غرامتی به مبلغ تقریباً نیم میلیون دلار بدهد، به‌طور یکجانبه به مهاجران بیش از ۱۵۰ کشور سراسر جهان این انگیزه را می‌دهید که به مرزهایمان هجوم آورند.»

مطالب دیگر:

دیدگاه: عواقب واکسیناسیون اجباری

چین از آمریکا می‌خواهد در ازای همکاری در زمینه تغییرات اقلیمی، خواسته‌هایش را برآورده کند

ویدئو: چگونه شرکت هوآوی به جاه‌طلبی‌های حزب کمونیست چین کمک می‌کند

اخبار مرتبط