Search
Asset 2

شیوع نوع دلتای کرونا در چین، سومین بندر بزرگ جهان را تحت فشار قرار داد

دلتا طبق گزارشات به‌دست‌رسیده در زمینه کرونای دلتا در گوانگجو که فاصله اندکی با شنجن دارد، سومین بندر کانتینری بزرگ جهان تحت فشار جدی قرار
در 6ژوئن2021، مردم در شنجن، استان گوانگ‌دونگ، آزمایشات اسید نوکلئیک برای کووید19 دریافت می‌کنند. (STR/AFP via Getty Images)

موارد ابتلا به کرونای دلتا اخیراً در گوانگجو کشف شده است که سریعترین سرایت را دارد. نوع جدید دلتا می‌تواند به سادگی از فرد حامل به دیگران منتقل شود، بی‌آنکه حتی کوچک‌ترین تماسی برقرار شود. طبق گزارشات به‌دست‌رسیده در زمینه کرونای دلتا در گوانگجو که فاصله اندکی با شنجن دارد، سومین بندر کانتینری بزرگ جهان تحت فشار جدی قرار گرفته است.

طبق گزارش رسمی حزب کمونیست چین در تاریخ ۲۱ ژوئن، انتقال حامل ویروس دلتای نسل چهارم در عرض ۱۴ ثانیه به حامل نسل سوم دلتا در یک محیط رخ داد

در تصاویر منتشر شده از د.ربین نظارتی، هوانگ حامل ویروس نسل سوم دلتا،  و لو حامل ویروس نسل چهارم دلتا، در یک روز، در یک رستوران اما جدا ازهم غذا خوردند و وارد یک دستشویی  شدند. آنها از راهروی ورودی دستشویی از کنار یکدیگر عبور کردند و تنها ۱۴ ثانیه را در یک محیط گذراندند. هیچ تماس جسمی بین دو طرف وجود نداشت، اما یکی از آنها در آن زمان ماسک نزده بود.

بر اساس این گزارش، انتقال کرونای دلتا در عرض ۱۴ ثانیه با حداقل تماس انجام می‌شود. این سریع‌ترین سرعت انتقال در میان انواع سویه‌ کرونا است.

فنگ زیجیان، محقق مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های چین (CDC) گفت که شیوع ویروس حزب کمونیست چین در گوانگجو، شنجن و دونگوان همه شامل نوع دلتای ویروس است.

ویبوی رسمی کمیسیون بهداشت شنجن، چهار مورد تأییدشده از ویروس حزب کمونیست را در ۱۴، ۱۸ و ۲۱ ژوئن را رسانه‌ای کرد.

چانگ ژوپینگ، معاون کمیسیون بهداشت شهرداری شنجن تأیید کرد که مشخص شد چهار مورد از ابتلاها، پس از بررسی توالی ژنوم، از نوع دلتا هستند. این توالی‌ها مشابه توالی ژنوم ویروس مبتلایان وارد شده از پرواز بین‌المللی سی ای ۸۶۸ شرکت ایر چاینا بودند.

در تاریخ ۲۰ ژوئن، ۳۸ مورد ابتلا در میان مسافران سی ای ۸۶۸ تأیید شد. آن‌ها از فروگاه ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی به شنجن می‌آمدند. نوع دلتای کرونا برای اولین بار در هند یافت شد.

به همین دلیل، سازمان هواپیمایی چین به هدف «قطع زنجیره» دستور قرنطینه مسافران پرواز سی ای ۸۶۸ (پرواز از ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی به مقصد شنجن چین) را صادر کرد. از طرف دیگر، این سازمان تمام پروازهای خود را برای چهار هفته به حالت تعلیق درآورد. از همان زمان، آزمایش اسید نوکلئیک برای تمام ساکنان شهر شنجن آغاز شده است.

گسترش سریع نوع دلتا باعث شده است پایانه بین‌المللی بندر یانتیان، سومین بندر بزرگ کانتینری دنیا بعد از شانگهای و سنگاپور، تحت فشار شدید قرار بگیرد. پس از گزارش موارد ابتلای بدون علامت متعدد به ویروس حزب کمونیست در بندر کانتینری واقع در منطقه یانتیان در شنجن تعطیل شد. تعطیلی موقت بندر یانتیان وقفه دیگری در حمل و نقل جهانی پس از انسداد کانال سوئز در ماه مارس است.

مرسک که بزرگترین شرکت کشتی‌رانی جهان است، طی بیانه‌ای در ۱۷ ژوئن اعلام کرد: «تعطیلی چند هفته‌ای بندر یانتیان باعث اختلال شدید در زنجیره تأمین جهانی شد. به دلیل همه‌گیری کووید۱۹، مسدود شدن تجارت جهانی در همه‌جا به چشم می‌خورد.»

کشتی‌های آماده بارگیری که قصد عزیمت به آمریکای شمالی، اروپا یا جاهای دیگر را داشتند، باید خارج از شنجن و هنگ کنگ پهلو بگیرند، چون ۱۶ روز طول خواهد کشید تا دوباره آن‌ها بتوانند در بندر یانتیا ن لنگر بیندازند.

شرکت مرسک در ۲۱ ژوئن اظهار داشت که تراکم انبارهای کشتی‌سازی نانشا در منطقه گوانگجو به ۱۰۰ درصد رسیده است. به علاوه، طی هفته جاری، بیش از ۴ روز دیگر اوضاع به همین منوال باقی خواهد ماند.

مطالب دیگر:

تغییر ناگهانی در روایت نشت کووید۱۹ از آزمایشگاه «مرموز» است

نظریه انتقادی نژاد، نسخه‌ نژادی مارکسیسم است

ترامپ در گردهمایی فلوریدا: اگر انتخابات را باخته بودیم شاهد چنین جمعیت عظیمی در اینجا نبودیم

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی