Search
Asset 2

نظرسنجی: حدوداً نیمی از دموکرات‌ها با بازداشت موقت افراد واکسینه‌نشده موافق‌اند

دموکرات چنین مجازاتی برای افراد واکسینه‌نشده در آمریکا در نظر گرفته نشده است. با این حال، در کشورهای دیگر، بعضی از افرادی که در برابر کووید
(Robyn Beck/AFP via Getty Images)

اخیراً یک نظرسنجی نشان داده است که نزدیک به نیمی از رأی‌دهندگان دموکرات موافق اقداماتی هستند که افراد واکسینه‌نشده را به دلیل خودداری از واکسن کووید ۱۹ به زندگی موقت در «تأسیسات یا مکان‌های تعیین‌شده» الزام می‌کند.

یک نظرسنجی سراسری تلفنی و آنلاین از طرف موسسه هارتلند و راسماسن ریپورتس که ۱۰۱۶ رأی‌دهنده احتمالی آمریکایی را مورد بررسی قرار داده، دریافته است که ۴۵ درصد از رای‌دهندگان احتمالی دموکرات از چنین اقداماتی برای آمریکایی‌های واکسینه‌نشده حمایت می‌کنند.

این نظرسنجی که در ۵ ژانویه انجام و در ۱۳ ژانویه منتشر شد، همچنین نشان داد که ۵۹ درصد از پاسخ‌دهندگانی که خود را دموکرات معرفی کرده‌اند، معتقدند سیاست‌های دولت باید شهروندانی را که از دریافت واکسن کووید ۱۹ خودداری می‌کنند، ملزم کند که «همیشه در خانه‌های خود بمانند، به جز در مواقع ضروری».

حاشیه خطای این نظرسنجی ۳ درصد با سطح اطمینان ۹۵ درصد است.

این نظرسنجی نشان داده است که تقریبا نیمی از رأی‌دهندگان دموکرات معتقدند که دولت‌های فدرال و ایالتی باید بتوانند افرادی را که در رسانه‌های اجتماعی، تلویزیون، رادیو یا نشریات آنلاین یا دیجیتال به طور علنی کارایی واکسن‌های موجود برای کووید ۱۹را زیر سوال می‌برند جریمه یا بازداشت کنند.

در همین حال، ۲۹ درصد از رأی‌هندگان احتمالی دموکرات که در این نظرسنجی شرکت کرده‌اند، گفته‌اند که اگر والدین از دریافت واکسن کووید۱۹ خودداری کنند، باید حضانت فرزندانشان به طور موقت از آنان گرفته شود.

چنین مجازاتی برای افراد واکسینه‌نشده در آمریکا در نظر گرفته نشده است. با این حال، در کشورهای دیگر، بعضی از افرادی که در برابر کووید ۱۹- این ویروسِ به‌وجودآمده از حزب کمونیست چین – واکسینه نشده باشند، با جریمه مواجه خواهند شد.

یونان برای افراد ۶۰ سال و بالای ۶۰ سال دستورالعمل واکسیناسیون وضع کرده است. سالمندانی که واکسینه نشوند با جریمه‌هایی روبه‌رو خواهند شد که از ۵۰ یورو (۵۷ دلار) جریمه در ژانویه شروع می‌شود و به ماهانه ۱۰۰ یورو (۱۱۴ دلار) جریمه می‌رسد.

وزیر بهداشت، تانوس پلِوریس، گفت که این جریمه‌ها از طریق اداره مالیات جمع‌آوری می‌شود و این پول برای کمک به بودجه بیمارستان‌های دولتی استفاده خواهد شد.

پلوریس روز یکشنبه به شبکه خصوصی اُپن تی‌وی گفت: «عامل سن به دلیل تأثیر آن بر خدمات بهداشت عمومی اهمیت دارد».

در اتریش، وزیر بهداشت ماه گذشته اعلام کرد که دولت قرار است در ماه فوریه به همه ساکنان ۱۴ سال و بالای ۱۴ سال دستور‌العملی برای واکسیناسیون معرفی کند و افرادی که این دستورالعمل‌ها را نادیده بگیرند تا سقف ۳۶۰۰ یورو (حدود ۴۰۰۰ دلار) جریمه می‌شوند.

در کانادا، استان کبِک قرار است ساکنان واکسینه نشده‌ای را که از دریافت واکسن کووید۱۹ معافیت پزشکی ندارند جریمه کند.

فرانسوا لگو، نخست‌وزیر این استان فرانسوی‌زبان، در ۱۱ ژانویه اعلام کرد که ساکنان بزرگسالی که واجد شرایط معافیت پزشکی نیستند، جریمه مالی خواهند شد. وی گفت که معتقد است خودداری از واکسیناسیون عواقبی را برای سیستم بهداشت و درمان به دنبال خواهد داشت.

اعلامیه هفته گذشته اولین موردی است که یک دولت کانادایی برای افرادی که از واکسینه شدن در برابر کووید۱۹ خودداری می‌کنند، جریمه مالی اعلام کرده است.

لگو گفت: «کسانی که از دریافت اولین دوزهای خود در هفته‌های آینده خودداری می‌کنند، باید بهای جدیدی را به سیستم بهداشتی بپردازند. اکثریت می‌خواهند که عواقبی وجود داشته باشد… این امر برای ۹۰ درصد جمعیت که فداکاری‌هایی کرده‌اند، مسئله عدالت است. ما مدیون آن‌ها هستیم.»

لگو در مورد جزئیات این جریمه مالی توضیح بیشتری نداد، اما اشاره کرد که «قابل توجه» خواهد بود.

مطالب دیگر:

پزشکی معتقد است اگر ایورمکتین به رسمیت شناخته شود، دیگر نیازی به واکسیناسیون و قرنطینه نخواهد بود

بایدن: اگر لایحه دموکرات‌ها تصویب نشود، انتخابات میان دوره‌ای منصفانه نخواهد بود

دکتر دیکس ادامه واکسیناسیون مردم را «اتلاف وقت» می‌داند

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی