Search
Asset 2

دیدگاه: دزدهای ناشی که انتخابات آمریکا را به سرقت بردند

دموکرات تنبلی باعث ناشی‌گری می‌شود، و بی‌شرمانه‌ترین سرقت‌ها در تاریخ ایالات متحده به دلیل ناشی‌گری افشا شده است. چنین چیزی از لحاظ قانونی
(Robyn Beck/AFP via Getty Images)

دیدگاه

نیوت گینگریچ

تنبلی باعث ناشی‌گری می‌شود، و بی‌شرمانه‌ترین سرقت‌ها در تاریخ ایالات متحده به دلیل ناشی‌گری افشا شده است.

به سرقت بردن انتخابات ۲۰۲۰ کاری عظیم بود، و به حجم گسترده‌‌‌‌‏ای از بی‌‌‌‌‏قانونی و مشارکت نامشروع بین اشخاص ثالت و مقامات دولتی احتیاج داشت. این افراد از روز انتخابات سعی در پنهان کردن ردپای خودشان را داشته‌‌‌‌‏اند، اما سرعت آنها کافی نبود. حالا این وظیفه دادگاه‌ها است که با دستور توقف نابودی شواهد، حقیقت ماجرا و اجازه ارزیابی آن را به مردم این کشور بدهند.

دادخواست جدیدی که روز ۲۱ نوامبر در دادگاه منطقه‌‌‌‌‏ای فدرال ثبت شد نشان دهنده مدارک و جزییات طیف گسترده‌‌‌‌‏ای از اقدامات غیرقانونی برای افزایش تعداد آرای جو بایدن، نامزد دموکرات است. این مدارک شامل رفتارهای متناقض با رای دهندگان براساس مکان سکونت آنها و دستکاری واضح سیستم ثبت رای دهندگان ایالت پنسیلوانیا توسط فعالان حزبی می‌‌‌‌‏شود.

انتخابات امسال شاهد تعداد بی‌شماری از آرای غیابی و پستی بوده است، و به دلایل نقص اطلاعات یا استفاده اشتباه از پاکت نامه تقریبا همه انتظار داشتیم که با حجم زیادی از برگ های رای غیرقابل شمارش و مردود مواجه شویم. براساس الگوهای تاریخی در ایالت پنسیلوانیا، انتظار می‌‌‌‌‏رفت که تعداد آرای مردود به ده ها و صدها هزار برسد. با این حال نتایج نهایی نشان داد که صرفا ۰.۰۳ درصد آرای پستی (چیزی معادل ۱۰۰۰ رای) مردود شده است.

از آنجا که اکثریت قابل توجه آرای پستی به نفع دموکرات‌‌‌‌‏ها بوده است، جو بایدن برتری قابل توجهی را از این طریق پیدا کرد. اما این تناقض‌‌‌‌‏ها چطور اتفاق افتاد؟

به نظر می‌‌‌‌‏رسد که مسئولان برگزاری انتخابات در مناطق دموکرات (شامل شهرهای آلگنی (پیتزبورگ)، فیلادلفیا، شهرهای مجاور آن و به ویژه دلاور) از اختیارات خود فراتر رفته و با رای دهندگان دموکرات برخورد ترجیحی نشان داده‌‌‌‏اند؛ رفتاری که رای دهندگان جمهوری خواه از آن برخوردار نبودند.

به طور خاص می‌‌‌‌‏توان به کارگران حوزه های انتخاباتی اشاره کرد که آرای پستی را پیش از موعد بررسی کرده بودند. این افراد به دنبال آرایی بودند که به دلیل استفاده اشتباه از پاکت یا اطلاعات ناقص در معرض مردود شدن بودند. کارگران سپس با رای دهنگان تماس گرفته و به آنها یک فرصت دوباره برای «تصحیح» برگ رای می‌‌‌‌‏دادند. مسئولان دموکرات حداقل در چند شهر لیستی از رای دهندگان را برای تصحیح برگ رای تهیه کرده بودند.

مسئولین برگزاری انتخابات در مناطق جمهوری خواه از این امر به عنوان نقض قانون انتخابات پنسیلوانیا یاد کردند، اما کیتی بوکوار، معاون فرماندار این ایالت با صدور یک دستورالعمل از محدوده اختیارات خود فراتر رفته و ادامه این عمل غیرقانونی را مجاز دانست.

البته این تنها نمونه از قانون شکنی دموکرات‌‌‌‌‏ها برای کمک به پیروزی نامزد منتخبشان نیست. تحقیقات میدانی گسترده وکلا و بازرسان «پروژه آمیستاد» از انجمن غیرحزبی «توماس مور» در یک سال و نیم گذشته نشان دهنده بخش دیگری از برنامه دموکرات‌‌‌‌‏ها و رفتار فاحش و متناقص آن‌‌‌‌‏ها است.

بوکوار همچنین با صدور اجازه دسترسی سازمان‌‌‌‌‏های خصوصی و دموکرات (به ویژه گروه دموکرات افراطی Rock the Vote) به سیستم ثبت نام یکپارچه رای دهندگان مشترک المنافع (SURE) از محدوده اختیارات خود فراتر رفته است.

در متن شکایت از بوکوار آمده است: «ابزار وب گروه Rock the Vote به گونه‌‌‌‌‏ای به سیستم انتخاباتی متصل شده بود که به صورت خودکار و به وسیله برنامه‌‌‌‌‏های آنلاین، مشخصات رای دهندگان جوان را برای دریافت برگ رای در کل ایالت پنسیلوانیا ثبت می‌‌‌‌‏کرد».

چنین چیزی از لحاظ قانونی غیرقابل قبول است. البته گروه ها این اجازه را دارند تا درخواست ثبت نام رای دهندگان احتمالی را به ایالت‌‌‌‌‏ها ارائه بدهند، اما وظیفه وارد کردن اطلاعات آنها در سیستم انتخاباتی فقط به عهده مسئولان برگزاری انتخابات است.

پس از اتمام انتخابات، بررسی اولیه لیست رای دهندگان نشان دهنده وجود اسامی عجیب مانند «مری آوریل اسمیت»، «مری می اسمیت»، «مری ژوئن اسمیت» و «مری جولای اسمیت» بود؛ اسامی که به صورت تصادفی و با استفاده از نام ماه‌‌‌‌‏های سال ساخته شده‌‌‌‌‏اند. البته یک هفته پس از آن و زمانی که محققان این لیست را خریداری کردند تمامی نام‌‌‌‌‏های مشکوک از آنها حذف شده بود.

با توجه به شرایط کنونی، این امر گواه مستقیم یک تلاش سیستماتیک برای مخفی کردن فرآیندهای غیرقانونی است. به این ترتیب تمامی دستکاری‌‌‌‌‏ها در سیستم‌‌‌‌‏های SURE باید بلافاصله متوقف شود تا پیش از نابودی شواهد، بررسی‌‌‌‌‏های جامع روی داده‌‌‌‌‏های این سازمان صورت بگیرد.

ما انتظار داشتیم که دزدهای انتخابات سال ۲۰۲۰ در محاسبات خود اشتباه کنند، و حالا آنها سعی می کنند تا پیش از افشا شدن در برابر مردم آمریکا شواهد کارهای خود را از بین ببرند.

نیوت گینگریچ، نماینده جمهوری خواه مجلس نمایندگان از سال ۱۹۹۵ تا ۱۹۹۹ بوده و به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری در انتخابات ۲۰۱۲ شرکت کرده بود.

دیدگاه‌‌‌‌‏های این مطلب صرفا متعلق به نویسنده است و لزوما منعکس کننده دیدگاه اپک تایمز نیست.

مطالب دیگر:

آنالیزهای یک ریاضیدان، صحت انتخابات در پنسیلوانیا را زیر سوال می‌برد

دکتر اپستین: گوگل در انتخابات ۲۰۲۰ موجب تغییر حداقل ۶ میلیون رأی شد

محققان: ثبت هزاران رای پستی در جورجیا با آدرس‌های تجاری به جای آدرس‌های مسکونی

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی