logo_eet

ترامپ در گردهمایی فلوریدا: اگر انتخابات را باخته بودیم شاهد چنین جمعیت عظیمی در اینجا نبودیم

دموکراسی ترامپ در گردهمایی فلوریدا: اگر انتخابات را باخته بودیم شاهد چنین جمعیت عظیمی در اینجا نبودیم دموکرات‌ها از کووید برای تقلب استفاده
رئیس جمهور پیشین دونالد ترامپ گردهمایی‌ای در ساراسوتا، فلوریدا، در تاریخ 3 ژوئیه 2021 برگزار می‌کند. (Eva Marie Uzcategui/Getty Images)

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور پیشین کشور شنبه شب در سومین گردهمایی «آمریکا را نجات دهید» ضمن اشاره به سیستم قدرتمند «رسانه‌ها و سانسور آنلاین» که تنها دیدگاه سیاسی حزب دموکرات و این ادعا را منعکس می‌کند که ترامپ با گفتگو درباره احتمال تقلب در انتخابات دموکراسی را مورد حمله قرار می‌دهد، هشدار داد که آمریکایی‌ها دیگر از آزادی بیان برخوردار نیستند.

چهل و پنجمین رئیس‌جمهور کشور در سالن روبارتس آرنا در شهر ساراسوتا، فلوریدا خطاب به هزاران تن از حامیان خود گفت: «سیستم انتخاباتی که داریم واقعاً بیمار است و باید تغییر کند».

او در واکنش به ادعاهای رسانه‌ها و دموکرات‌ها گفت: «به خاطر داشته باشید که من نمی‌خواهم به دموکراسی آمریکا آسیب بزنم. من سعی دارم دموکراسی آمریکا را نجات دهم».

دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان از زمان انتخابات پر هرج و مرج ۲۰۲۰ بحث و جدل‌های بسیاری با یکدیگر داشته‌اند؛ ترامپ همچنان شکست در این انتخابات را نپذیرفته و منتظر نتایج ممیزی کامل شهر ماریکوپا کانتی در ایالت آریزوناست که مستقل از دفتر وزارت امور خارجه این ایالت صورت گرفته است. انتظار می‌رود در سایر حوزه‌ها نیز ممیزی‌های بیشترى صورت گیرد.

ترامپ در ادامه افزود: «دموکرات‌ها از کووید برای تقلب استفاده کردند. آن‌ها به طور غیرقانونی قوانین ایالت‌های کلیدی را تغییر دادند. آرا را دزدیدند. شرط تایید امضا را لغو کردند، سیستم قدرتمندی برای رسانه‌ها و سانسور آنلاین رقبایشان ایجاد کردند و دقیقاً مثل کشورهای جهان سومی هرچه در توانشان بود برای کمک به تقلب انجام دادند. در این انتخابات دقیقاً چنین اتفاقی روی داد».

ترامپ با وفاداری کامل به ماموریت خودخوانده دفتر کارزار «آمریکا را نجات دهید» گفت با هدف بازپس‌گیری مجلس و سنا به تلاش برای کمک به جذب حمایت برای جمهوری‌خواهان در انتخابات ۲۰۲۲ ادامه خواهد داد.

او گفت برای تحقق این کار ابتدا باید اقداماتی را برای احیای حس اعتماد و شفافیت تمامی آمریکا‌یی‌ها نسبت به سیستم‌های انتخاباتی کشور انجام داد.

ترامپ ضمن مطرح کردن ادعای تقلب دموکرات‌ها در انتخابات، درباره آنان گفت: «در سال ۲۰۱۶ آن‌ها را غافل‌گیر کردیم. و سپس چهار سال تمام تلاش خود کردند تا مانع از وقوع دوباره آن شوند».

ترامپ بار دیگر تعداد آرا جو بایدن را زیر سوال برد و گفت برای او سخت است که باور کند تعداد آرای سیاهپوستان به جو بایدن از پرزیدنت باراک اوباما بیشتر بود. ترامپ گفت معتقد است صحت ادعاهای او مبنی بر «انتخابات دست‌کاری‌شده» درست مانند بسیاری از ادعاهای دیگرش همچون نظریه نشت ویروس ووهان از آزمایشگاه و سیاست‌های مرزی‌اش ثابت خواهد شد.

صدها تن از حامیان ترامپ تمام شب برای رویداد مذبور در صف ایستاده بودند و عده کثیری با وجود طوفان ورعد و برق پیش از طوفان استوایی السا، تا پس از ساعت هشت شب نیز برای سخنرانی ترامپ ماندند.

ترامپ گفت اگر رای‌دهندگان آمریکایی به سلامت انتخابات ۲۰۲۰ ایمان داشتند هرگز چنین جمعیت عظیمی همچنان در گردهمایی‌های او شرکت نمی‌کرد.

او در باب جمعیت گفت: «اگر ما انتخابات را باخته بودیم چنین جمعیت عظیمی را که تا جایی که چشم کار می‌کند دیده می‌شود و حتی در طوفان هم می‌ماند در اینجا شاهد نمی‌بودیم».

 گردهمایی مذبور پس از سخنرانی ترامپ به مناسبت جشن روز استقلال با مراسم آتش‌بازی همراه شد و ترامپ گفت در این روز «۵۶ وطن‌پرست دلیر در فیلادلفیا با سری برافراشته استقلال‌مان را اعلام کرده و این حقیقت ابدی را با سینه‌ای سپر بیان کردند که همه ما به دست قدرتمند خالق‌مان، یکسان و برابر خلق شده‌ایم».

او در پایان سخنرانی خود گفت: «ما با روحیه ۴ جولای ۱۷۷۶ که در روحمان جریان دارد، انتخاباتمان را دوباره آزاد و امن خواهیم کرد، آمریکا را دوباره قدرتمند خواهیم کرد، آمریکا را دوباره ثروتمند خواهیم کرد، آمریکا را دوباره نیرومند خواهیم کرد، آمریکا را دوباره سربلند خواهیم کرد، آمریکا را دوباره امن خواهیم کرد و آمریکا را دوباره عالی خواهیم کرد».

مطالب دیگر:

دولت بایدن کمپینی را برای سهولت در روند شهروند شدن میلیون‌ها مهاجر ایجاد می‌کند

محققان بیشتری ارتباط بین واکسن‌های کووید۱۹ mRNA و موارد نادر التهاب قلب را تأیید می‌کنند

حزب کمونیست، بهترین‌های چین را نابود کرده است

اخبار مرتبط