Search
Asset 2

آغاز کمونیست و کمپین ضد راستگرایی در آمریکا (بخش سوم)

دموکراسی این مجموعه از حوادث ممکن است خیلی حیرت‌انگیز به نظر برسد، اما همه آنها قبلاً در اتحاد جماهیر شوروی و چین کمونیست رخ داده است. در هر
(Samuel Corum/Getty Images)

بخش دوم را در اینجا بخوانید

تاریخ خودش را تکرار می‌کند

این مجموعه از حوادث ممکن است خیلی حیرت‌انگیز به نظر برسد، اما همه آنها قبلاً در اتحاد جماهیر شوروی و چین کمونیست رخ داده است. در هر دو رژیم کمونیستی، با آغاز جنبش‌های سیاسی بیشتر، در انتها همه قربانی رژیم توتالیتر می‌شوند.

چند ماه پس از انقلاب اکتبر در سال ۱۹۱۷، بلشویک‌ها تزار نیکلاس دوم و خانواده ۱۰نفره‌اش را در ژوئیه۱۹۱۸ اعدام کردند. جسد‌های آنها را در اسید سولفوریک غوطه‌ور کردند و با بنزین سوزاندند. درگیری‌های داخلی نیز بی‌رحمانه بود. وقتی ولادیمیر لنین بیمار بود، جوزف استالین، لو کامنف و گریگوری زینوویف تیم برتر رهبری را تشکیل دادند. استالین لئون تروتسکی را از سمتش برکنار کرد و طرفداران او را هدف قرار داد. او پس از اخراج تروتسکی در سال ۱۹۲۹، با کمک مأموران مخفی او را در سال ۱۹۴۰ ترور کرد.

چنین میراثی در چین ادامه یافت. اگرچه حزب کمونیست چین خود را مدافع شدید دموکراسی معرفی کرد، در طول کمپین سرکوب ضد انقلابیون بین سال‌های ۱۹۵۰ و ۱۹۵۱، حدود ۵میلیون نفر را از دولت کومینتانگ (کِی‌اِم‌تی) به قتل رساند. حزب کمونیست چین (ح‌ک‌چ) از طریق جهش بزرگ روبه‌جلو، جنبش ضدراستگرایی، انقلاب فرهنگی و قتل‌عام میدان تیان‌آن‌من، مردم را از نظر اقتصادی، ایدئولوژیکی، فرهنگی و سیاسی سرکوب کرده است.

با آغاز آزار و شکنجه تمرین‌کنندگان روش معنوی فالون گونگ در سال ۱۹۹۹، تاکتیک‌های حزب کمونیست چین به سطح بی‌سابقه‌ای رسیده بود. اگرچه فالون گونگ یک روش تزکیه معنوی صلح‌آمیز جسم ‌و ذهن، مبتنی بر اصول حقیقت، نیک‌خواهی و بردباری است، جیانگ زمین، رئیس پیشین حزب کمونیست چین، سیاستی را برای «بدنام‌کردن اعتبار تمرین‌کنندگان فالون گونگ، ورشکستگی مالی آنها و نابودی جسمشان» وضع کرد.

حزب کمونیست چین با پیشرفته‌ترین تجهیزات نظارتی و کلان‌داده‌ها، آزار و شکنجه تمرین‌کنندگان فالون گونگ را به تمام جنبه‌های زندگی آنها از جمله شغل، زندگی، خرید و مسافرت گسترش داده است. تمرین‌کنندگان به‌دلیل ایمانشان، و نیز اعضای خانواده‌‌شان، با خطر خاتمه کارشان و اخراج فرزندانشان از مدرسه مواجه هستند. بدتر از همه اینکه تعداد زیادی از تمرین‌کنندگان به‌دلیل اعتقاد خود بازداشت و زندانی شده‌اند و تحت شکنجه جسمی ‌و نیز آزارواذیت روحی و روانی قرار گرفته‌اند.

بیشتر بخوانید: بیست‌ویک سال ایستادگی فالون‌گونگ در برابر آزار و شکنجه: عهد و پیمان به وجدان انسانی

اقدامات کاخ سفید: انحراف از ارزش‌های آمریکایی و سنتی

بایدن ساعاتی پس از روی کار آمدن در ۲۰ژانویه، ۱۷ دستور اجرایی و تفاهم‌نامه را صادر کرد. یکی از آنها لغو مجوز خط لوله کیستون ایکس‌ال بود که می‌تواند به‌قیمت از دست‌دادن ۷۰هزار شغل آمریکایی تمام شود.

همانند سایر سازمان‌های بین‌المللی، سازمان بهداشت جهانی، همانطور که از سوءمدیریتش در خصوص پاندمی ویروس کرونا در سال گذشته دیده شد، به‌شدت تحت نفوذ حزب کمونیست چین است. اگرچه هرساله حدود ۵۰۰میلیون دلار از پول مالیات‌دهندگان در این سازمان هزینه می‌شود، آن به حزب کمونیست چین برای مخفی‌کردن این بیماری کمک کرد و باعث شد این ویروس به‌سرعت در کل جهان پخش شود. ترامپ ایالات متحده را از سازمان بهداشت جهانی خارج کرد، اما در ۲۰ژانویه، بایدن اعلام کرد که ایالات متحده مجدداً به این سازمان ملحق می‌شود و آنتونی فائوچی، مشاور ارشد پزشکی‌اش، رئیس هیئت آمریکایی در هیئت اجرایی این سازمان خواهد بود.

دستور اجراییِ دیگر او ممنوعیت تجهیزات خارجی ترامپ را لغو کرد، تجهیزات خارجی که تهدیدات امنیت ملی را از طریق برق تحمیل می‌کنند. مقاله قبلی وال استریت ژورنال آشکار کرد که ارزیابی امنیت ملی نشان داد چین و روسیه توانایی توقف موقت عملکرد خطوط برق و گاز عمومی ‌ایالات متحده را دارند. ترامپ این ممنوعیت را اعمال کرد تا از این اتفاق جلوگیری کند.

از ۲۱ژانویه، وب‌سایت جدید وزارت امور خارجه ایالات متحده موضوعات مربوط به امنیت ۵جی، تهدیدهای چین کمونیست، مهاجرت غیرقانونی، تهدیدهای ایران، برقراری دموکراسی در نیکاراگوئه و بحران ونزوئلا را حذف کرده است.

دستور اجرایی دیگر بایدن بر پیشگیری از تبعیض بر اساس گرایش جنسی و هویت جنسیتی متمرکز است. نانسی پلوسی پیشنهاد کرد در یکصد‌وهفدهمین جلسه کنگره که پیش رو است، اصطلاحاتی مانند او (مرد)، او (زن)، پدر، مادر، پسر، دختر و … را نیز حذف کنند.

به‌احتمال زیاد دولت بایدن دست به اقدامات بیشتری برای معکوس‌کردن تلاش‌های ترامپ طی چهار سال گذشته خواهد زد.

تاریک‌ترین لحظه قبل از طلوع

ظرف دو روز پس از روی کار آمدن بایدن، او سیاست نخست، آمریکا را که ترامپ حفظش کرده بود، لغو کرد. در عوض، بایدن و سوسیالیست‌ها از جهانی‌سازی، ترقی‌خواهی و برابری‌طلبی حمایت ‌کردند. دولت بایدن موضع سخت دوره ترامپ را در خصوص رژیم حزب کمونیست چین عکس کرد. این شبیه همان چیزی است که مقام حزب کمونیست چین، دی دونگشنگ، شرح داده بود، اختلافات داخلی دولت ایالات متحده به‌دلیل صمیمیت بین دو کشور به‌راحتی حل‌وفصل خواهد شد. به‌عبارت دیگر، روح آزادی و دموکراسی از دست رفته است و پول، آزادی جنسی، برتری نژادی و وحشت جایگزینش شده است.

کارل مارکس از کمونیسم و سوسیالیسم به‌عنوان علم یاد کرد، اما مورخانی مانند پاول جانسون و آرنولد توین‌بی این کار را کودکانه و غیرعملی خواندند. متأسفانه، این جریان یک بار دیگر در ایالات متحده تأیید شده است. از دادگاه عالی ایالات متحده، کاخ کنگره و کاخ سفید گرفته تا وال استریت، شرکت‌های فن‌‌آوری پیشرفته و رسانه‌های خبری، مردم ایمان، آزادی و اخلاق را کنار گذاشته‌اند. بدون توجه به اینکه یک ایدئولوژی ممکن است چقدر خوب به نظر برسد، بدون ایمان، آزادی و اخلاق، در نهایت تاریخ آن را از بین خواهد برد.

آنچه امروز در ایالات متحده اتفاق می‌افتد به همگان فرصتی نیز می‌دهد که به ماهیت حزب کمونیست چین، کمونیسم و سوسیالیسم پی ببرند. دقیقاً می‌خواهیم این دنیا چگونه باشد؟ به‌عنوان یک فرد، چگونه می‌توانیم به رفتن به سوی جامعه‌ای بهتر و پایدارتر کمک کنیم؟ این روند ممکن است دردناک باشد، اما وقتی درس بگیریم، فردا بهتر خواهد بود.

نوشته: مینگهویی

نظرات بیان‌شده در این مقاله، نظرات این نویسنده بوده و لزوما منعکس کننده نظرات اپک تایمز نیست.

مطالب دیگر:

ویدئو: پرواز تا اوج

پیام نقاش ترامپ برای سال۲۰۲۱: تازه شروع شده است!

پزشکان ایرانی: واکسن روسی خطر آفرین و غیرموجه است

نماینده جمهوری‌خواه: آمریکا با «دشمن درونی» روبرو است

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی