Search
Asset 2

ده‌ها قربانی و صدها مفقود در آتش‌سوزی‌های مرگبار کالیفرنیا

(Photo credit should read JOSH EDELSON/AFP/Getty Images)
(Photo credit should read JOSH EDELSON/AFP/Getty Images)
(Photo credit should read JOSH EDELSON/AFP/Getty Images)

بحران آتش‌سوزی در ایالت کالیفرنیا همچنان قربانی می‌گیرد تا جایی که آمار ۳۱ کشته و ۲۰۰ مفقود تاکنون رقم خورده است.

برخی از اجساد در داخل خودروهایی یافت شده است که قصد فرار از منطقه را داشته‌اند.

آتش بیش از ۶۷۰۰ خانه و ساختمان تجاری را در منطقه پارادایس از بین‌ برده است، و نسبت به هر آتش سوزی دیگر در کالیفرنیا آسیب بیشتری را تحمیل کرده است. به طوری که شمار مرگ و میرها که رو به افزایش است، می‌تواند آن را به یکی از مرگبارترین آتش‌سوزی‌ها تبدیل کند.

آمار مقام‌های ایالتی تا روز ۱۱ نوامبر حاکی از آن است که تاکنون ۳۱ نفر براثر سوختن در خودرو یا خانه خود جان‌باخته و ۲۰۰ نفر نیز مفقود شده‌اند. مقامات از ساکنان خواسته بودند تا دستورالعمل تخلیه را رعایت کنند.

مقام‌های آتش‌نشانی درباره این آتش‌سوزی گفته‌اند که خشکی هوا، وزش باد و وسعت آن باعث سختی در اطفای حریق شده است ولی آنان تلاش می‌کنند تا روز سه‌شنبه، آتش را به‌طور کامل خاموش کنند.

مقام‌های ایالتی اظهار کردند که بسیاری از مردم به هشدارهای تخلیه مناطق مسکونی بی‌توجهی کرده‌اند و این موضوع باعث افزایش تلفات شده است. بعضی از مردم برای جلوگیری از رسیدن آتش به خانه‌هایشان در منزل مانده‌اند، خود آتش را خاموش می‌کنند و این موضوع سبب شده تا کار امدادرسانی به افراد محصور در آتش نیز با سختی ادامه یابد.

رئیس‌جمهور آمریکا وضعیت فوق‌العاده برای این ایالت اعلام کرده بود ولی فرماندار کالیفرنیا درخواست کمک بیشتری از دولت فدرال دارد. «جری براون» گفت که از دونالد ترامپ خواسته است تا با اعلام فاجعه ملی برای کالیفرنیا هرچه زودتر نیروهای کمکی بیشتری اعزام کند.

پیش‌ازاین دونالد ترامپ، مقام‌های ایالتی و جنگلبانی را به دلیل عدم توانایی در کنترل آتش موردانتقاد قرار داده و تهدید کرده بود که بودجه فدرال را قطع خواهد کرد.

مقامات دولتی عامل آتش‌سوزی را  تغییر اقلیم دانسته‌اند و گفته‌اند که بسیاری از مناطقی که طعمه حریق شده است جزو زمین‌های تحت مدیریت فدرال بوده است.

مطالب دیگر:

تأثیر جهانی جنبش مردمی خروج از حزب کمونیست چین

کشف قدیمی‌ترین ستاره با عمر بیش از ۱۳ میلیارد سال

کشف قدیمی‌ترین ستاره با عمر بیش از ۱۳ میلیارد سال

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی