Search
Asset 2

ده‌ها کشته در نتیجۀ تیراندازی‌های مرگبار در ایالت‌های تگزاس و اوهایو

حضور پلیس و نیروهای امنیتی در محل تیراندازی در شهر الپاسو در ایالت تگزاس، ۳ آگوست ۲۰۱۹ (Joel Angel Juarez/AFP/Getty Images)
حضور پلیس و نیروهای امنیتی در محل تیراندازی در شهر الپاسو در ایالت تگزاس، ۳ آگوست ۲۰۱۹ (Joel Angel Juarez/AFP/Getty Images)
حضور پلیس و نیروهای امنیتی در محل تیراندازی در شهر الپاسو در ایالت تگزاس، ۳ آگوست ۲۰۱۹ (Joel Angel Juarez/AFP/Getty Images)

پس از آنکه در تیراندازی صبح روز شنبه سوم آگوست، در شهر « ال پاسو »، واقع در غرب ایالت تگزاس ۲۰ نفر کشته و ۲۶ تن مجروح شدند، خبرگزاری رویترز ساعاتی بعد از شهر « دیتون » در ایالت اوهایو خبر داد که بر اثر تیراندازی یک فرد مسلح ، دستکم ۹ نفر کشته و حدود ۲۰ تن زخمی شدند.

تیراندازی اول، در شهر ال‌پاسو، در مرکز خرید « سیلو ویستا » حوالی ساعت یازده صبح روز سوم آگوست روی داد، و تیراندازی دوم در شهر دیتون حدود ساعت یک بامداد چهارم آگوست، در بیرون ساختمان یک بار ( میخانه )، اتفاق افتاد.

تیراندازی دیتون در یک محله تاریخی مشهور که دارای کلوپ‌های شبانه، کافه‌ها و گالری‌های هنری است، روی داده است.

به گزارش آسوشیتدپرس،‌ مظنون تیراندازی شهر ال‌پاسو جوانی ۲۱ ساله به نام « پاتریک کروشس » بوده است که پیش از تیراندازی در شبکه اجتماعی پُستی حاوی تنفر منتشر کرده بود. پلیس اعلام کرده است که وی بازداشت شده  است.

بیشتر قربانیان حمله در ال پاسو، به نظر می‌رسد در فروشگاه « والمارت » در مرکز تجاری سیلو ویستا بوده‌اند.

به گفته شاهدان در شهر دیتون نیز، فرد مهاجم قصد داشته به داخل ساختمان بار وارد شود، اما پس از اینکه موفق به ورود نشده است، در همان مکان اقدام به تیراندازی کرده است. پلیس کشته شدن تیرانداز را تایید کرده است.

تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی ده‌ها نفر را در حالی که صدای تیراندازی شنیده می‌شود، در حال دویدن در خیابان‌های دیتون نشان می‌دهد.

رئیس جمهور آمریکا ضمن وحشتناک خواندن حادثه در یک توئیت نوشت که با فرماندار برای هرگونه کمک و حمایت دولت فدرال صحبت شده است. وی با ساکنان ایالت تگزاس و خانواده‌های قربانیان ابراز همدردی کرد.

ترامپ در توئیت دیگری افزود « در کنار همه کسانی این عمل تنفربرانگیز را محکوم می‌کنند، می‌ایستم. هیچ دلیل و بهانه‌ای وجود ندارد که کشتن مردم بی‌گناه را توجیه کند.»

شهر ال پاسو در غربی ترین بخش ایالت تگزاس در جنوب آمریکا، با مکزیک هم مرز است. دیتون نیز شهری در جنوب غربی ایالت اوهایو است که شهرت آن به دلیل امضای توافق‌نامه صلح در این شهر در جریان جنگ خونین بوسنی‌هرزگوین است.

مطالب دیگر:

بیست سال ایستادگی فالون‌گونگ برابر آزار و شکنجه : عهد و پیمان به وجدان انسانی

چین استفاده از کلمه « حلال » و علایم اسلامی را در رستوران‌ها ممنوع کرد

پیشینه همکاری گوگل و هوآوی، قبل و بعد از تحریم‌ها

مراقب رفتارمان باشیم : اهمیت آداب و رفتارهای صحیح ابتدایی

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی