Search
Asset 2

ده‌ها کشته و مفقود در نتیجه طوفان سهمگین در شرق چین

(-/AFP/Getty Images)
(-/AFP/Getty Images)

 

(-/AFP/Getty Images)

طوفان « لکیما » در شرق چین تا کنون منجر به مرگ ۱۸ تن و مفقود شدن دست کم ۱۴ تن دیگر شده است. همچنین در نتیجه این طوفان صدها هزار نفر مجبور به ترک سکونت‌گاه خود شدند، برق برخی مناطق قطع شد و صدها پرواز لغو شده است.

این طوفان سهمگین با بارندگی شدید روز شنبه دهم اوت برابر با ۱۹ مرداد، به شهرهای ساحلی استان چجیانگ در شرق چین رسید و خرابی‌ها و خسارت‌های هنگفتی وارد کرد.

به گزارش رسانه‌‏های چین، سرعت طوفان در برخی از بندرها تا ۱۸۷ کیلومتر در ساعت ثبت شده است. بارندگی شدید در مناطقی باعث رانش زمین شده است.

رسانه‌‏های دولتی گزارش دادند که بیش از ۲۵۰ هزارنفر از ساکنین  شانگهای و ۸۰۰ هزار نفر در استان ژجیانگ تخلیه و نزدیک به ۳ میلیون خانوار در ژجیانگ دچار خاموشی برق شده‌‏اند.

مسئولان نسبت به جاری شدن سیل، آب‌گرفتگی شدید در مناطق مسکونی و راه افتادن بهمن‌های گل و لای هشدار داده‌اند و انتظار می‌رود طوفان لکیما در ادامه مسیر خود به سمت شمال و از جمله به استان‌های فوجیان، آن‌هوئی و شانگهای نیز برسد.

تنها در استان ژجیانگ بیش از ۷۵۰ هزار و در شانگهای حدود ۲۵۰ هزار نفر سکونت‌‏گاه‌های خود را ترک کرده و به مکان‌های امن منتقل شده‌اند.

در شانگهای، اقدام‌های احتیاطی بسیاری در دستور کار قرار گرفته است و تقریبا تمام مکان‌های دیدنی، موزه‌ها و پارک‌ها بسته شده و قطارهای سریع‌السیر متوقف شده‌اند.

طوفان لکیما در سر راه خود به سوی چین در ژاپن و تایوان نیز خسارت‌های زیادی بر جا گذاشت. در شمال تایوان دست‌کم برق سه هزار خانه قطع شد، مرد ۶۴ ساله‌ای بر اثر سقوط درخت جان خود را از دست داد و ۹ نفر مجروح شدند و در ژاپن نیز دست‌کم چهار نفر در اطراف استان اوکیناوا مجروح شده‌اند.

مطالب دیگر:

دولت آمریکا : چین در مسئله هنگ کنگ مانند « رژیم اوباش » عمل می‌کند

تغییر سرنوشت : در اوج بیماری روش منحصر به فردی را برای سلامتی یافتم

بیست سال ایستادگی فالون‌گونگ برابر آزار و شکنجه : عهد و پیمان به وجدان انسانی

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی