Search
Asset 2

ده‌‌‏ها مورد بیماری تنفسی و یک مورد مرگ بر اثر مصرف سیگارهای الکترونیک

(SERGEI SUPINSKY/AFP/Getty Images)
(SERGEI SUPINSKY/AFP/Getty Images)
(SERGEI SUPINSKY/AFP/Getty Images)

مقام‌های بهداشت عمومی آمریکا روز جمعه خبردادند که یک بیمار که در ایالت ایلینوی، پس از کشیدن سیگار الکترونیکی دچار بیماری ریوی جدی شده بود، درگذشت. این اولین مرگ مرتبط به مصرف سیگارهای الکترونیکی است که تاکنون در آمریکا گزارش داده شده است.

مقامات مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا گفتند که در مجموع ۱۹۳ نفر در ۲۲ ایالت، پس از مصرف سیگار الکترونیکی به بیماری های شدیدی تنفسی مبتلا شده‌‏اند. هرچند، این سازمان گفت که علت کاملاً دقیق آن نامشخص است و هنوز تحت بررسی کارشناسان قرار دارد.

این مرکز هفته گذشته در روز ۲۱ آگوست اعلام کرد که در حال بررسی ۱۵۳ مورد احتمالی بیماری شدید ریه در ارتباط با مصرف سیگار الکترونیکی در ۱۵ ایالت آمریکا است. همچنین گفت که در حال بررسی بروز ناگهانی بیمارهای شدید ریوی مرتبط به سیگارهای الکترونیکی در ۱۴ ایالت این کشور است. همۀ این بیماری‌‏ها در نوجوانان یا بزرگسالانی بود که از سیگار الکترونیکی یا انواع مختلف دستگاه‌‏های دودزا استفاده کرده بودند.

به گزارش هافینگتون پست، در این میان ایالت « ویسکانسین » با ۳۰ مورد بیشترین تعداد مبتلایان را داشته است. دیگر ایالت‌‏هایی که بیشترین موارد بیماری در آنها دیده شده است ایلینوی، کالیفرنیا، نیویورک، ایندیانا، و نیوجرسی هستند.

بنا بر بیانیه سازمان کنترل و پیشگیری از بیماری، تاکنون شمار زیادی از مبتلایان به بیماری ریوی مرتبط به سیگارهای الکترونیکی، در ابتدا نوجوانان و جوانان کم سن و سال بودند، ولی موارد بیماری اکنون در بزرگسالان نیز دیده می‌‏شود.

مطالب دیگر:

داریوش اسدزاده، پیشکسوت تأتر، سینما و تلویزیون درگذشت

مقابله یوتیوب، فیس‌بوک و توئیتر با پُست‌هایی که چین علیه مردم معترض هنگ‌کنگ می‌گذارد

ترامپ : با هوآوی وارد تجارت نخواهم شد

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی