Search
Asset 2

دولت آمریکا مصمم است بیش از ۷۰۰ کیلومتر دیوار مرزی را احداث کند

بخشی از دیوار مرزی در حوالی سن لوئیز. (CPB)
بخشی از دیوار مرزی در حوالی سن لوئیز. (CPB)
بخشی از دیوار مرزی در حوالی سن لوئیز. (CPB)

دولت آمریکا اعلام کرد که قصد دارد تا پایان سال ۲۰۲۰ میلادی حدود ۷۲۵ تا ۸۰۵ کیلومتر دیوار مرزی در امتداد بیش از ۳۲۰۰ کیلومتر مرز جنوبی ایالات متحده احداث کند. هم اکنون احداث دیوار در جنوب یوما، از شهرهای مرزی آمریکا در جنوب ایالت آریزونا آغاز شده است و حدود ۹۶ کیلومتر از آن احداث شده است.

شهر مرزی یوما، سومین نقطه پر تردد مرزی جنوب ایالات متحده است. خوزه گریبی، از مقامات مرزی در گفتگو با آسوشیتدپرس می‌گوید که هیچ گاه تاکنون این مرز تا این حد مورد هجوم مهاجران قرار نگرفته بوده است. وی می‌گوید که امکانات کافی برای مقابله با این ازدحام را ندارند.

هزینه چند میلیارد دلاری این پروژه از بودجه وزارت دفاع تامین می‌شود. دیوان عالی آمریکا روز ۲۶ ژوئیه سال جاری، به رییس جمهور این کشور اجازه داده است دو میلیارد و پانصد میلیون دلار از بودجه وزارت دفاع را برای بخشی از دیوار مرزی جنوبی صرف کند.

ترامپ، این تصمیم دیوان عالی را یک پیروزی بزرگ برای پروژه دیوار مرزی نامید، «یک پیروزی بزرگ برای حاکمیت قانون و امنیت.»

در همین حال، ویکتور مناجرز جونیور، رئیس سابق گشت مرزی که در دانشگاه تگزاس مشغول تدریس است، گفت که در برخی از مناطق موانع مرزی جدید و بلندتر مورد نیاز است و در مناطقی دیگر فنس‌های کوتاه‌تر مورد نیاز است. وی تأکید کرد که پیمانکاران خیلی سریع در حال ساخت دیوار هستند.

احداث دیوار مرزی در مرزهای جنوبی آمریکا از وعده‌های انتخاباتی دونالد ترامپ، بوده است. رییس جمهور آمریکا بارها به بحران مرزهای جنوب غربی این کشور اشاره کرده است. جایی که مواد مخدر مرگبار، باندهای جنایتکار، مهاجران غیرقانونی و قاچاقچیان انسان بدون هیچ مانعی به ایالات متحده وارد می‌شوند.

به عقیده کارشناسان، احداث دیوار مرزی از نظر امنیتی برای آمریکا بسیار ضروری به نظر می‌رسد. یک مقام سابق اداره امنیت ملی پیش از این در یک مقاله نوشت که سالانه ده هزار کودک در سراسر مرز با هدف بهره‌برداری جنسی قاچاق می‌شوند.

مقامات مرزی ایالات متحده در ماه‌های اخیر مکرراً هشدار داده‌اند که چنین تعداد زیادی از مهاجر باعث بروز دردسرهای زیادی برای آنان شده است.

به همین دلیل دونالد ترامپ مصمم است به هر طریق ممکن احداث دیوار مرزی در جنوب غربی آمریکا را به پایان برساند تا موفق شود به این شکل وضعیت نگران‌ کننده حاکم بر مرز آمریکا و مکزیک را کنترل کند.

مطالب دیگر:

این مرد می‌گوید، همسر مفقود شده‌اش قربانی برداشت اعضای بدن شده است

گزارش ماه آگوست اشتغال در آمریکا : بیکاری کم، استخدام متوسط، دستمزدهای ساعتی رو به افزایش

کشف محموله مخدر فنتالین ساخت چین، که برای کشتن ۱۴ میلیون نفر کافیست

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی