logo_eet

دولت بایدن کمپینی را برای سهولت در روند شهروند شدن میلیون‌ها مهاجر ایجاد می‌کند

شهروندی دولت بایدن کمپینی را برای سهولت در روند شهروند شدن میلیون‌ها مهاجر ایجاد می‌کند ولت بایدن در تلاش است تا میلیون‌ها مهاجر ساکن ایالات
(Mario Tama/Getty Images)

سازمان خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) روز جمعه اعلام کرد که دولت بایدن در تلاش است تا میلیون‌ها مهاجر ساکن ایالات متحده را شهروند سازد.

بایدن از سازمان‌های فدرال خواست تا از طریق یک دستورالعمل روی «استراتژی‌هایی که ادغام، ورود و شهروندی را تقویت می‌کنند» کار کنند. خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده روز جمعه برنامه سازمان برای «شکستن موانع شهروندی ایالات متحده» و ارتقا تابعیت برای مهاجران واجد شرایط را اعلام کرد.

این کمپین فدرال به طور فعال مهاجران واجد شرایط را جذب می‌کند و بسیاری از قوانین تابعیت را که دولت ترامپ وضع کرده بود حذف کرده تا افراد بیشتری بتوانند درخواست شهروندی بدهند

بیانیه این سازمان می‌افزاید «شهروندان جدید، با قدرت و مسئولیت‌هایی که شهروندی آمریکا به ارمغان می‌آورد، ملت ما را بهتر می‌سازند. این استراتژی اطمینان حاصل خواهد کرد که شهروندان مشتاق بتوانند از طریق یک فرایند مشخص و هماهنگ، به دنبال گرفتن شهروندی باشند.»

دولت همچنین از دو قانون پیشنهادی دموکرات‌ها در این خصوص، که یکی قانون وعده و رویای آمریکایی و دیگری قانون نوسازی نیروی کار در مزرعه است، پشتیبانی می‌کند که در صورت تصویب لوایح در مجلس سنا، راهی برای شهروند شدن حدود ۱۱ میلیون نفر ایجاد خواهد شد.

اطلاعیه روز جمعه، از چندین سازمان فدرال از جمله وزارت آموزش ایالات متحده، وزارت بهداشت و خدمات انسانی، وزارت امور خارجه، وزارت کار، وزارت مسکن و شهرسازی، وزارت دفاع، وزارت دادگستری، وزارت نیروهای مسلح، وزارت کشاورزی و سازمان تأمین اجتماعی، به‌عنوان بخشی از کارگروه قبول تابعیت نام برده شده است.

سازمان خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده، همچنان به توانمندسازی مهاجران برای پیگیری تابعیت همراه با حقوق و فرصت‌های موجود متعهد شده است.

رنو افزود «ما مشتاقانه منتظر کار پیش رو در زمینه استقبال و حمایت از مشتاقان و تجهیز آنها به ابزارهایی هستیم که برای موفقیت در تابعیت و فراتر از آن نیاز دارند.»

کمپین سازمان خدمات شهروندی و مهاجرت شامل ابتکارات مختلف مهاجرتی، اجتماعی و آموزشی برای دستیابی به هدفشان برای رسیدن به میلیون‌ها مهاجر است.

از جمله این گام‌ها، افزایش فعالیت‌های آگاهی بخشی و آموزش عمومی شهروندی، اقدامات تبلیغاتی رسانه‌های اجتماعی، هدف قرار دادن سازمان‌های مهاجرت مردمی که با تازه‌واردان کار می‌کنند، ارتباط جامعه با گروه‌هایی مانند کارگران مزرعه یا سازمان تأمین اجتماعی است.

 این کمپین ارتباطات خود را به مکان‌هایی مانند کتابخانه‌ها، موزه‌ها و کارفرمایان گسترش می‌دهد. این سازمان، مطالب خود را به چندین زبان ترجمه کرده است و آموزش شهروندی را افزایش می‌دهد.

مطالب دیگر:

محققان بیشتری ارتباط بین واکسن‌های کووید۱۹ mRNA و موارد نادر التهاب قلب را تأیید می‌کنند

حزب کمونیست، بهترین‌های چین را نابود کرده است

رژیم کمونیستی چین در ۷۰ سال گذشته هرگز آمریکا را دوست خود درنظر نگرفته است

اخبار مرتبط