logo_eet

مک کانل: دولت بایدن در روز اول چندین اشتباه بزرگ انجام داد!

دولت بایدن رئیس جمهور دوباره وارد توافق نامه ناموفق آب و هوایی پاریس شد؛ قراردادی وحشتناک که ما را مجبور به تحمیل رنج بزرگ اقتصادی به خانواده
(Drew Angerer/Getty Images)

 میچ مک‌‌‌‌‏کانل، رهبر جمهوری‌‌‌‌‏خواه سنا روز پنجشنبه گفت که دولت بایدن در اولین روز کاری خود قدم‌‌‌‌‏های اشتباهی برداشت.

«رئیس جمهور دوباره وارد توافق نامه ناموفق آب و هوایی پاریس شد؛ قراردادی وحشتناک که ما را مجبور به تحمیل رنج بزرگ اقتصادی به خانواده‌‌‌‌‏های سخت‌‌‌‌‏کوش آمریکایی می‌‌‌‌‏کند بدون اینکه اطمینان حاصل شود که چین یا روسیه به تعهدات خود عمل می‌‌‌‌‏کنند. در حقیقت، ایالات متحده قبلاً میزان انتشار کربن را کاهش داده است در حالی که چین و سایر کشورها در این توافق نامه میزان انتشار خود را همچنان افزایش داده‌‌‌‌‏اند. پیوستن ما فقط باعث می‌‌‌‌‏شود تا مشاغل آمریکایی را از بین ببریم در حالی که رقبای ما همچنان به سرو وصدا کردن ادامه می‌‌‌‌‏دهند.»

«رئیس جمهور همچنین، خط لوله کی‌استون‌‌‌‌‏اکس‌‌‌‌‏ال را یک طرفه لغو کرد. اولویت روز اول از بین بردن هزاران شغل آمریکایی از جمله مشاغل صنفی، ناامید کردن متحد قدرتمند کانادا و معکوس کردن برخی از پیشرفت‌‌‌‌‏های ما در جهت تامین انرژی شد. این پروژه‌‌‌‌‏ای است که دولت لیبرال کانادا و نخست وزیر ترودو از آن پشتیبانی می‌‌‌‌‏کند، یک سرمایه گذاری در انرژی آمریکای شمالی. حتی وزارت امور خارجه اوباما نتیجه گرفته بود که آن به آب و هوا آسیبی نمی‌‌‌‌‏رساند. اما از آنجا که لغو یک پروژه خط لوله حس حفاظت از محیط زیست می‌‌‌‌‏دهد، دولت جدید این مشاغل را از بین برد.»

مک کانل همچنین از انتشار پیشنهاد عفو برای مهاجران غیرقانونی و اخراج مشاور عمومی مستقل هیئت روابط کار ملی انتقاد کرد.

او گفت: «این روز حق کارگران آمریکایی نبود. هنوز زود است.» «رئیس جمهور می‌‌‌‌‏تواند و باید دولت خود را در ایجاد مشاغل درآمدزای آمریکایی متمرکز کند، نه اینکه معاش مردم ما را فدای نمادگرایی لیبرال کند. جمهوری‌خواهان سنا برای کمک به تحقق این امر آماده، مایل و مشتاق خواهند بود.»

مک کانل برای اولین بار در کنگره جدید به عنوان رهبر اقلیت صحبت می‌‌‌‌‏کرد، پس از آنکه دموکرات ها به دلیل پیروزی در انتخابات دور دوم سنای جورجیا در اوایل این ماه، سنا را دگرگون کردند.

بایدن، پس از روی کار آمدن در روز چهارشنبه، با امضای انبوه دستورهای اجرایی، برخی از دستاوردهای دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق را بازگرداند.

چاک شومر، رهبر اکثریت مجلس سنا، که قبل از مک کانل صحبت کرد، از عملکرد بایدن تمجید کرد و افزود: «حتی در حالی که جشن‌‌‌‌‏های پیروزی در جریان بود، رئیس جمهور جدید ما و این سنا کار خود را برای بازسازی کشورمان و بهبود زخم‌‌‌‌‏های آن آغاز کردند. رئیس جمهور بایدن با ضربه قلمش، روند پیوستن ایالات متحده به توافق نامه پاریس را آغاز کرد. او پرداخت وام دانشجویی را تمدید کرد. ممنوعیت سفر مسلمانان را خاتمه داد، امنیت را برای کشورمان دوباره برقرار کرد و دیوار مرزی بی‌‌‌‌‏اثر را متوقف کرد.»

«مهم‌‌‌‌‏تر اینکه رئیس جمهور بایدن تعدادی دستور را برای تمرکز مجدد تلاش‌‌‌‌‏های دولت فدرال در مبارزه با بیماری همه گیر ویروس کرونا امضا کرد. ایالات متحده دوباره به سازمان بهداشت جهانی پیوست. دستور استفاده از ماسک برای کلیه سازمان‌‌‌‌‏های دولتی صادر شده است و رئیس جمهور بایدن از یک مدیریت جدید برای توزیع واکسن ویروس کرونا نام برد که به شدت مورد نیاز بوده ولی در دولت ترامپ بسیار ناموفق عمل شد.»

مطالب دیگر:

مشاور ارشد ترامپ، درباره برنامه آینده ترامپ چه گفت؟

لغو مجوز پروژه خط لوله نفت کی‌استون توسط بایدن، موجب ناراحتی برخی از مقامات کانادا شد

دستاوردهای ضدکمونیستی ترامپ (بخش اول)

روزنامه نگار فرانسوی: حزب کمونیست چین دشمن اصلی بشر است

اخبار مرتبط