logo_eet

دادستان کل پاکستون: تگزاس از تمام راه‌های قانونی برای محدود کردن سیاست‌های «افراطی» بایدن استفاده خواهد کرد

دولت کن پاکستون، دادستان کل ایالت تگزاس، متعهد شده است از تمام راه‌های قانونی برای محدود کردن سیاست‌های بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا و پیروی
کن پاکستون، دادستان کل ایالت تگزاس (Samira Bouaou/The Epoch Times)

کن پاکستون، دادستان کل ایالت تگزاس، متعهد شده است از تمام راه‌های قانونی برای محدود کردن سیاست‌های بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا و پیروی دولت او از قوانین استفاده کند.

این مقام رده‌بالای دولتی اخیراً در مقاله‌ای عنوان کرده است با توجه به این‌که کنترل هر دو شاخه کنگره در اختیار اکثریت دموکرات‌ها قرار دارد، ایالت‌ها موظف هستند برای تقابل با شاخه اجرایی دولت اقدامات لازم را انجام دهند.

پاکستون در این مقاله که در روز شنبه در وبسایت فاکس نیوز منتشر شد نوشته است: «مایه افتخار من است که هدایت تگزاس در تقابل با سیاست‌های افراطی‌گرایانه و خطرناک دموکرات‌های چپ‌گرا افراطی را برعهده داشته باشم‌».

پاکستون، که از سال ۲۰۱۵ به عنوان دادستان کل ایالت مشغول به کار است، همواره در خط مقدم دفاع از حقوق اساسی و سلامت انتخابات بوده و در برابر سیاست‌های ترقی‌خواهانه چپ‌گراها که به گفته او به ایالت تگزاس آسیب می‌رسانند، ایستاده است.

یکی از این سیاست‌ها که پاکستون به آن توجه ویژه‌ای دارد، مهاجرت است.

پاکستون مدت کوتاهی پس از ورود بایدن به کاخ سفید، در رابطه با یکی از فرمان‌های اجرایی بایدن که اخراج برخی مهاجران را به مدت ۱۰۰ روز به تعلیق درمی‌آورد، از دولت او به دادگاه شکایت کرد. یکی از قضات فدرال ایالت تگزاس پس از ارائه شکایت، این فرمان اجرایی را موقتاً به تعلیق درآورد. اما اکنون، همگام با ادامه این پرونده در دادگاه، تعلیق این فرمان اجرایی به مدت نامعلوم تمدید گردیده است.

دفتر پاکستون پیش‌تر گفته بود دولت بایدن زمانی که فرمان توقف اخراج را صادر کرد «قانون اساسی را نادیده گرفته و تعهد کتبی دولت مبنی بر همکاری با ایالت تگزاس را نقض کرده است‌».

پاکستون در مقاله‌اش می‌گوید: «این یک پیروزی بزرگ برای حاکمیت قانون، امنیت ملی و امنیت شهروندان ایالت تگزاس به حساب می‌آید. و کار ما به همین جا ختم نمی‌شود‌».

وی همچنین تاکید کرد برخی از اقدامات بایدن نظیر از بین بردن هزاران شغل در پی لغو مجوز خطوط لوله اکس‌ال کی‌استون، پیامدهای مخربی را برای شهروندان تگزاس به همراه داشته است.

پاکستون می‌گوید در صورتی که سایر برنامه‌های بایدن عملی شوند، ممکن است نقض بیشتر آزادی‌های فردی و حقوق اساسی، نظیر اصل دوم قانون اساسی، را شاهد باشیم.

او افزود: «اگر این تهدیدات به واقعیت بدل شوند، ایالت تگزاس برای دفاع از آزادی‌های فردی شهروندانش در برابر غصب گسترده قدرت توسط دولت فدرال بایدن، مجدداً برخواهد خواست‌».

در مقاله پاکستون آمده است که دولت بایدن احتمالاً از سمت ایالت تگزاس و سایر ایالت‌های جمهوری‌خواه با چالش‌های بیشتری مواجهه خواهد شد. بر اساس پایگاه آمار شکایات به مدیریت دکتر پاول نولِت، دانشیار علوم سیاسی دانشگاه مارکوئت، ایالت‌های دموکرات در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ ۱۲۶ بار علیه دولت او به دادگاه شکایت کردند.

پاکستون می‌گوید شکایات ایالت‌های دموکرات علیه ترامپ با هدف «منع دولت ترامپ از اجرای قانون» صورت گرفتند؛ اما شکایات وی خواهان «اجبار دولت بایدن به پیروی از قانون و منع هر نوع فرمان اجرایی یا قانونی است که خلاف این باشد‌».

او افزود: «اکنون این وظیفه ایالت‌هاست تا کشور را از آرزوهای لیبرال و غیرقانونی بایدن نجات دهند و دفتر دادستان کل ایالت تگزاس برای هدایت این ماموریت کاملاً آماده است‌».

مطالب دیگر:

فرمانده بریتانیا: غرب نباید ابتکار عمل راهبردی را به دست چین و روسیه بسپارد

مسیر یک مدیر هالیوودی، از «تغذیه اژدها» تا بیدار کردن مردم

تلاش رهبر جمهوری‌خواهان مجلس برای حذف سوآلول از کمیته اطلاعاتی مجلس

اخبار مرتبط