Search
Asset 2

دیدگاه: دولت ضد آمریکایی

دولت به نقل قول‌های زیر از مقامات بایدن و حزب کمونیست چین توجه کنید. آیا می‌توانید حدس بزنید کدام جمله توسط کدام حکومت بیان شده است؟
(Saul Loeb/AFP via Getty Images)

به نقل قول‌های زیر از مقامات دولت بایدن و حزب کمونیست چین توجه کنید. آیا می‌توانید حدس بزنید کدام جمله توسط کدام دولت بیان شده است؟

«نژادپرستی سیستماتیک لکه ننگی بر روح ملت ماست».

«آمریکا تاریخچه دیرینه‌ای از نژادپرستی سیستماتیک دارد».

«آمریکا به منظور رهبری در خارج از کشور باید بدنبال برطرف‌سازی نابرابری و بی‌عدالتی نژادی در داخل کشور باشد».

«با چشمان خود دیده‌ام چگونه گناه برده‌داری، برترپنداری نژاد سفید را به اصول و قوانین بنیادین آمریکا پیوند زده است».

نژادپرستی در ایالات متحده «به صورت سیستماتیک و پیوسته حضور دارد».

«ریشه چالش‌های پیشِ روی ایالات متحده در زمینه حقوق بشر بسیار عمیق است. این چالش‌ها برخلاف رویدادهایی چون زندگی سیاه‌پوستان اهمیت دارد، به طور ناگهانی و در چهار سال گذشته پدید نیامده‌اند. این چالش‌ها تازه نیستند».

تمامی این ادعاها که به ترتیب توسط رئیس‌جمهور جو بایدن؛ معاون رئیس‌جمهور کاملا هریس؛ تونی بلینکن، وزیر امور خارجه؛ لیندا توماس گرین‌فیلد، سفیر ایالات متحده در سازمان ملل؛ ژائو لیجان، سخنگوی وزارت امور خارجه چین؛ و یانگ جیه‌چی، عضو کمیته پلیتبورو حزب کمونیست چین بیان شده‌اند، به طرز شگفت‌آوری حاوی پیام مشابهی هستند. از نظر دولت بایدن و حزب کمونیست چین، نژادپرستی سیستماتیک، نفرت و تعصب کورکورانه در جامعه آمریکا ریشه عمیقی دارند.

دیدن این‌که علی‌رغم تداوم زندانی کردن و به برده درآوردن اویغورها و سایر اقلیت‌های شین‌جیانگ، از بین بردن آزادی در هنگ کنگ و لاپوشانی منشأ همه‌گیری ویروس چینی توسط حزب کمونیست چین، دهشتناک بودن آمریکا یکی از تنها نقاط مورد تفاهم دولت بایدن و حزب کمونیست چین است واقعاً شوکه‌کننده است.

رئیس‌جمهور بایدن، معاون رئیس‌جمهور هریس و وزیر بلینکن بیانیه‌های خود را پس از اعلام رای دادگاه مینسوتا ارائه نمودند. این افراد به‌جای تاکید بر عملکرد صحیح دستگاه قضایی آمریکا در اجرای قانون، از آمریکا به اتهام تحمیل ذاتی ستم بر اقلیت‌ها انتقاد کردند.

علاوه بر این، ماه گذشته یانگ جیه‌چی در جلسه ملاقات چین-ایالات متحده در آلاسکا، ۲۰ دقیقه از وقت خود را صرف محکوم کردن ایالات متحده ریاکار کرد و مدعی شد آمریکا برای انتقاد از حزب کمونیست چین هیچ حقانیتی ندارد. او گفت: «ما معتقدیم ایالات متحده باید تصویر خود را تغییر دهد و از پیشبرد دموکراسی خود در سایر نقاط جهان دست بکشد. حتی بسیاری از شهروندان ایالات متحده نیز اعتماد چندانی به دموکراسی ایالات متحده نداشته و نظرات گوناگونی درباره دولت ایالات متحده دارند… ایالات متحده صلاحیت لازم برای این‌که بخواهد از موضع قدرت با چین مذاکره کند را ندارد».

ظاهراً بایدن، هریس، بلینکن و توماس گرین‌فیلد نیز با این ادعا موافق هستند.

ضدیت دولت بایدن با آمریکا با سیاست اول آمریکای دولت ترامپ تفاوت فاحشی دارد و بسیار خطرناک و تضعیف‌کننده است. تحرکات نظامی اخیر روسیه در مرز اوکراین، تعدی‌های متعدد چین علیه تایوان و تلاش‌هایش برای کنترل دریاهای شرقی و جنوبی چین و اقدامات پیوسته ایران برای دستیابی به سلاح هسته‌ای را به یاد آورید. هم‌اکنون ایالات متحده، شرکا و متحدان ما با چالش‌ها و تهدیداتی جدی از سوی دشمنان‌مان در سراسر جهان روبه‌رو هستند.

با این‌حال، دولت بایدن در حال تضعیف روحیه کشورهای آزاد است و ابزارهایی را برای استفاده علیه خودمان در اختیار دشمنان‌مان می‌گذارد. بیانیه‌های غلط دولت بایدن مبنی بر این‌که آمریکا، قهرمان یکه‌تاز آزادی در جهان، در واقع یک کشور آزاد نیست به دیکتاتوری‌ها و رژیم‌های متوحش قدرت می‌بخشد.

کاملا واضح است که همگام با تداوم رقابت با حزب کمونیست چین و به لطف بیانیه‌های دولت بایدن، حزب کمونیست چین برای رسانه‌های تبلیغ‌کننده پروپگاندایش دیگر نیازی به تهیه سخنرانی‌های طولانی یا محتوا ندارد. زین پس، نقل قول حملات دولت بایدن علیه آمریکا برای حزب کمونیست چین کافی خواهد بود.

مروجان پروپگاندای حزب کمونیست چین نیز بهتر است در سی‌ان‌ان یا نیویورک تایمز به دنبال شغل جدیدی برای خود باشند.

مقاله از Gingrich360.com

نوشته: نیوت جینجریش، جمهوری‌خواه، سخنگوی مجلس از سال ۱۹۹۵ تا ۱۹۹۹ و نامزد انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۲

نظرات بیان‌شده در این مقاله، نظرات نویسنده بوده و لزوما منعکس کننده نظرات اپک تایمز نیست.

مطالب دیگر:

گزارش حقوق بشر: تمرین‌کنندگان فالون گونگ هنوز به‌دلیل ایمانشان در چین تحت آزار و شکنجه قرار دارند

دیدگاه: مقامات آمریکا مردی را هدف گرفته‌اند که پرده از فساد آن‌ها برداشت

نگرانی والدین از آموزش تئوری‌های شبه‌مارکسیستی نژادی به فرزندان‌شان در مدارس

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی