Search
Asset 2

ترامپ: بایدن فقط از نظر رسانه‌های جعلی برنده انتخابات شده است

دومینیون من چنین چیزی را نمی‌پذیرم! راه درازی در پیش داریم. این یک انتخابات متقلبانه بوده است او همچنین توییت کرد که «ما پیروز خواهیم
(Mark Makela/Getty Images)

رئیس‌جمهور دونالد ترامپ، در مجموعه‌ای از پست‌های توییتری، نوشته است که جو بایدن، کاندیدای دموکرات ریاست‌جمهوری، «فقط از نظر» رسانه‌های جریان اصلی برنده است، که نشان‌دهنده خواست ترامپ برای ادامه رقابت در انتخابات ۳ نوامبر است.

سحرگاه روز دوشنبه، ترامپ نوشته بود که: «او از نظر رسانه‌های جعلی برنده شده است. من چنین چیزی را نمی‌پذیرم! راه درازی در پیش داریم. این یک انتخابات متقلبانه بوده است او همچنین توییت کرد که «ما پیروز خواهیم شد!». هر دو مطلب توسط توییتر به عنوان مطلب «قابل بحث» برچسب‌گذاری شدند.

ترامپ در برخی از ایالت‌های کلیدی چالش‌های‌ قانونی قابل توجهی دارد، در حالی که گمانه‌زنی‌هایی وجود دارد که او می‌تواند در متمم دوازدهم – با استفاده از بندی نسبتا مبهم که به مجلس نمایندگان اجازه می‌دهد تا برخی از رای‌های الکترال کالج را تایید نکرده و موجب شوند تا نه بایدن و نه ترامپ اکثریت موردنیاز از ۲۷۰ رای را بدست نیاورند – اجرای مقرراتی را درخواست کند. سپس، مشاجره‌ای در مجلس و سنا می‌تواند تکرار اتفاقی که در انتخابات سال ۱۸۷۶ افتاده بود را تضمین کند.

خروجی‌های خبری بسیاری، بایدن را برنده انتخابات اعلام کرده‌اند. با وجود چالش‌های قانونی موجود، در اپک تایمز برنده رقابت را اعلام نکرده‌‌‌‌‌‌‏ایم. الکترال کالج ارگانی است که برنده انتخابات ریاست جمهوری را تعیین می‌کند.

در روز یکشنبه رئیس‌جمهور دوباره اعلام کرد که در شب انتخابات ۴ نوامبر در چندین ایالت کلیدی موارد نادرسی رخ داده است.

ترامپ گفت: «تمام خطاهای مکانیکی رخ داده در شب انتخابات، در حقیقت تلاش آن‌ها برای سعی در دزدیدن رای‌ها بود. با این حال، در بسیاری از موارد بدون این که گیر بیافتند موفق شده‌اند. انتخابات پستی جوک مسخره‌ای است.» او همچنین اشاره کرد که در برخی از مکان‌ها، به ناظران حزب جمهوری‌خواه در امور رای‌ها اجازه نظارت داده نشده بود، گرچه هر دو ادعا توسط مسئولان ایالات، مورد اختلاف بوده است.

برای مثال دو سناتور حزب جمهوری‌خواه در میشیگان، نگرانی‌هایی را در مورد چگونگی شمارش آرا در ۳ نوامبر مطرح کرده‌اند. تاکنون بیش از ۱۰۰ نفر تنها در میشیگان قسم یاد کرده‌‌‌‌‌‌‏اند که احتمال تقلب و بی‌نظمی‌هایی وجود دارد.

آن‌ها ادعاهایی را در مورد برگه رای‌های غیرایمن ارسال‌شده به مرکز TCF در دیترویت بدون زنجیره حفاظتی و بدون هیچ گونه پاکت نامه‌ای مطرح کرده و گفتند که شامل ۴ هزار برگه رای بود که در ساعات اولیه ۴ نوامبر، فردای روز انتخابات، ارسال شده بود. همچنین گفتند که گزارش‌هایی از «ارعاب و دخالت غیرقانونی» با ناظران انتخاباتی و ناظران رای‌ها از جمله آزار و اذیت، رفتار نابرابر، امتناع از ثبت ادعاهای افرادی که شمارش آرا را به چالش می‌کشند و هدایت آن‌ها به خارج از حوزه رای‌گیری در صورت «ابراز مودبانه مشکل و اعتراض» بوده است.

ترامپ روز یکشنبه نیز انتقاداتی را به سیستم‌های رای‌گیری دومینیون وارد ساخت که در چندین ایالتی که بایدن پیشتار بود، استفاده شده است.

او گفته بود که: «آرا توسط یک شرکت خصوصی به نام دومینون وابسته به چپ رادیکال که شهرت خوبی ندارد، برای شمارش دسته‌بندی شدند، دستگاه‌های خرابی که حتی نتوانستند در تگزاس مورد تایید قرار گیرند (که من با اختلاف زیاد در این ایالت پیروز شدم)، رسانه‌های جعلی و ساکت و غیره،»

متخصصان، سیاستمداران و رسانه‌ها پیش‌تر قابلیت اطمینان و اتکای دستگاه‌های سیستم‌های رای‌گیری دومینیون را زیر سوال برده‌اند. این شرکت بارها در خبرگزاری‌ها ادعای ایمن نبودن نرم‌افزار و دستگاه‌هایش را رد کرده است.

آسوشیتدپرس در فوریه سال جاری گزارش کرده بود که، «برخی از محبوب‌ترین دستگاه‌های علامت‌گذاری برگه‌های رای ساخته‌شده توسط سیستم‌های انتخاباتی و نرم‌افزاری و سیستم‌های رای‌گیری دومینیون، رای‌ها را در بارکدهایی ثبت می‌کنند که چشم انسان قادر به رمزگشایی آن‌ها نیست.»

آسوشیتدپرس با اشاره به نظر متخصصان می‌گوید که، با این حال، این می‌تواند باعث ایجاد مشکلاتی شود زیرا «رای‌دهندگان با برگه‌های چاپ‌ شده‌ای مواجه می‌شوند که به طور دقیق اسامی کاندیداهای منتخب آن‌ها را داراست، اما به دلیل هک شدن، بارکدها، کاندیدای مورد نظر فرد را نشان نمی‌‌‌‌‌‌‏دهد.» گزارش نشان می‌دهد که «به دلیل این که بارکدها اطلاعات دسته‌بندی شده هستند، رای‌دهندگان هرگز نمی‌توانند بفهمند که رای آن‌ها به نفع کاندیدای دیگری تمام شده است.»

در گزارش آسوشیتدپرس، دواگ جونز، متخصص کامپیوتر در دانشگاه آیووا، گفته است که، «دلایل بسیاری وجود دارد تا دستگاه‌های علامت‌گذاری رای را استفاده نکنیم مگر در موارد محدودی که از آن‌ها به عنوان وسیله‌ای کمکی برای افرادی که به خودی خود قادر به علامت‌گذاری برگه‌های رای خود نیستند، استفاده کنیم.»

شرکت دومینیون ادعای مربوط به تقلب در آرا یا هر گونه مشکل نرم‌افزاری را رد کرده است.

سخنگوی شرکت دومینیون در بیانیه‌ای برای دنور‌پست گفته است که: «شرکت سیستم‌های رای‌گیری دومینیون به طور قاطع هرگونه ادعا در مورد تغییر رای یا ادعای مشکلات نرم‌افزاری در سیستم‌های رای‌گیری خود را رد می‌کند … سیستم‌های ما به طور قابل اعتماد و دقیق شمارش آرا را ادامه داده و مقامات انتخاباتی ایالتی و محلی به طور علنی صحت روند انتخابات را تأیید کرده‌اند.»

مطالب دیگر:

انتخابات ۲۰۲۰، نبردی بین آزادی و کمونیسم است

جمعیت انبوه در تظاهرات واشنگتن دی‌‌‌‌‏سی در حمایت از دونالد ترامپ، خواستار انتخابات صادقانه شدند

دونالد ترامپ به مبارزه ادامه می‌دهد: گسترش چالش‌‌‏های حقوقی

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی