Donald Trump

دونالد ترامپ در سخنرانی خود برای مجمع عمومی سازمان ملل متحد، چین را به شدت محکوم کرد

تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۷/۰۴

نویسنده: اپک تایمز

تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۰۷/۰۴

نویسنده: اپک تایمز

اشتراک‌گذاری مطلب:

بخشی از اظهارات دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا درباره چین به نقل از سفارت مجازی این کشور به زبان فارسی

تاریخ سخنرانی: ۲۲ سپتامبر ۲۰۲۰

«افتخار بزرگی است که در مجمع عمومی سازمان ملل سخنانی ایراد می‌‏کنم.

هفتاد و پنج سال پس از پایان جنگ جهانی دوم و پایه ریزی سازمان ملل، ما باری دیگر با یک مبارزه جهانی بزرگ مواجه هستیم. ما درگیر یک نبرد بی امان علیه یک دشمن نامرئی – ویروس چینی – هستیم که جان افراد بی شماری را در ۱۸۸ کشور گرفته است.

در ایالات متحده، ما جامع‌‏ترین تلاش را از جنگ جهانی دوم به این سو به عمل آوردیم. ما با سرعتی بی‌‏سابقه دستگاه‌‏های تنفس تولید کردیم و توانستیم دستگاه‌‏های اضافه بر نیاز را با دوستان و شرکای خود در سراسر جهان به اشتراک بگذاریم. ما در تهیه داروهای نجات بخش پیشگام بودیم و از ماه آوریل میزان مرگ و میر در کشور را ۸۵ درصد کاهش داده‌‏ایم.

به پاس تلاش‌‏های ما، سه واکسن در مرحله نهایی آزمایشات بالینی هستند. ما پیشاپیش در حال تولید انبوه آنها هستیم تا بتوانیم در اسرع وقت آنها را عرضه دهیم.

ما یک واکسن توزیع خواهیم کرد، ویروس را شکست خواهیم داد، به همه گیری پایان خواهیم داد، و وارد دوره جدیدی از رفاه، همکاری و صلح بی سابقه خواهیم شد.

در حالی‌‏که این آینده درخشان را تعقیب می‌‏کنیم، باید کشوری که باعث پخش این ویروس فاجعه انگیز در جهان شد را پاسخگو قرار دهیم: چین.

در روزهای آغازین ظهور این ویروس، چین سفرهای داخلی را در کشور خود منع کرد ولی اجازه داد پروازها از چین خارج شوند و دنیا را به این ویروس آلوده کنند. چین فرمان منع برای ممنوعیت پروازها از چین به آمریکا را محکوم کرد، ولی در عین حال پروازهای داخلی را لغو کرد و شهروندان خود را در خانه‌‏هایشان حبس کرد.

دولت چین و سازمان بهداشت جهانی – که عملاً زیر کنترل چین است – به اشتباه اعلام کردند که هیچ گواهی دال بر انتقال ویروس از انسان به انسان وجود ندارد. بعداً، آنها به اشتباه گفتند افراد بدون علائم این بیماری را گسترش نمی‌‏دهند.

سازمان ملل متحد باید چین را در قبال این اقدامات پاسخگو بداند.

افزوده بر این، چین هر سال میلیون‌‏ها و میلیون‌‏ها تن پلاستیک و زباله به اقیانوس‌‏ها می ریزد، بی رویه در آب‌‏های کشورهای دیگر صید می‌‏کند، صخره‌‏های مرجانی را به طور گسترده تخریب می‌‏کند، و بیش از هر کشور دیگر در هر جای دنیا جیوه سمی در هوا منتشر می‌‏کند. میزان انتشار کربن چین تقریباً دو برابر ایالات متحده است، و این میزان به سرعت در حال افزایش است. در مقایسه، پس از خروج من از توافق یک جانبه پاریس، آمریکا در سال گذشته میزان انتشار کربن خود را بیش از هر کشور دیگر عضو این توافق کاهش داد.

آن‌‏هایی که به کارنامه استثنایی محیط زیست آمریکا حمله می‌‏کنند و در عین حال آلودگی فراگیر چین را نادیده می‌‏گیرند، نگران محیط زیست نیستند. آنها فقط می‌‏خواهند آمریکا را تنبیه کنند و من اجازه چنین کاری را نخواهم داد.

اگر سازمان ملل می‌‏خواهد سازمان مؤثر و کارآیی باشد، باید بر مشکلات واقعی جهان، از جمله تروریسم، سرکوب زنان، کار اجباری، قاچاق مواد مخدر، قاچاق انسان و جنسی، آزار و اذیت مذهبی و پاکسازی قومی اقلیت های مذهبی تمرکز کند …»

مطالب دیگر:

پژوهش‌‌‌‏ علمی درباره اثرات شگفت انگیز تمرین فالون دافا بر روی سلامت چه می‌‌‌‏گوید؟

لهستان در آتش می‌‌‏سوخت: خاطرات کانادایی‌‌‏های لهستانی تبار از حمله شوروی و نازی‌‌‏ها در سال ۱۹۳۹

اسناد فاش‌شده نشان می‌دهد که پروژه پارک چین در ساموآ با مشکلات کیفی مواجه شده است

پایگاه داده کووید۱۹: نظارت دقیق بر روی بیش از یک میلیون چینی تنها در طی یک ماه