Asset 2

دونالد ترامپ با پشتیبانی قوی برای دور دوم ریاست جمهوری خود آماده می‌‌‌‏شود

دونالد ترامپ با پشتیبانی قوی برای دور دوم ریاست جمهوری خود آماده می‌‌‌‏شود چالش‌‌‌‌‏های قانونی پیش روی شمارش آرا منجر به تغییر خواهد شد
(Charlotte Cuthbertson/The Epoch Times)

روز ۱۱ نوامبر شبکه خبری CNN تعداد آرا الکتورال دونالد ترامپ را به دلیل پیروزی در آلاسکا به ۲۱۷ تغییر داد. طبق آمار غیر رسمی از حوزه انتخاباتی این ایالت، دونالد ترامپ ۱۴۸.۶۲۴ رای در این ایالت دریافت کرد که ۴۷.۰۰۰ رای بیشتر از جو بایدن بود.

در همین حال CNN با حذف ۱۱ رای الکتورال ایالت آریزونا، آرای بایدن را از ۲۹۰ به ۲۷۹ تغییر داد. با این حال شبکه CNN از پیروزی دونالد ترامپ در کارولینای شمالی و کسب ۱۵ رای الکتورال آن چیزی نگفت. در حال حاضر مجموع آرای الکتورال دونالد ترامپ برابر با ۲۳۲ است.

این دو ایالت مشخصا به ترامپ تعلق دارند، چراکه چالش‌‌‌‌‏های قانونی پیش روی شمارش آرا به احتمال زیاد منجر به تغییر نتایج خواهند شد. با این حال رسانه‌‌‌‌‏های چپ‌گرا این خبر را گزارش ندادند و به حمایت خود از بایدن ادامه دادند. به همین دلیل ترامپ با توئیت خود سعی به جلب توجه رسانه‌ها به این مسئله کرد.

ترامپ پیشتر در توئیت خود گفت:

«هیچ کدام از رسانه‌‌‌‌‏ها گزارش نمی‌‌‌‌‏دهند که ناظران ما اجازه ورود و بررسی فرآیند شمارش آرا در میشیگان و پنسیلوانیا را نداشتند. این به معنای شمارش هزاران رای قانونی در این ایالت‌هاست. بنابراین من برنده این دو ایالت هستم. اخبار را گزارش دهید!».

با این حال توئیت دونالد ترامپ پس از مدتی توسط توئیتر سانسور شد.

اگرچه رسانه‌‌‌‌‏های چپ گرا از دونالد ترامپ پشتیبانی نمی‌‌‌‌‏کنند، اما مایک پنس، معاون رئیس جمهور همچنان به حمایت قاطع خود ادامه می‌‌‌‌‏دهد. پنس برنامه‌‌‌‌‏های سفر خود را در روز ۱۰ نوامبر لغو کرد تا در واشنگتن دی سی بماند و در کنار دونالد ترامپ به تضمین یک انتخابات منصفانه و تنظیم شکایت‌‌‌‌‏ها به برگزاری انتخابات کمک کند.

مایک پنس همچنین روز ۱۰ نوامبر توئیت کرد که در حال ملاقات سناتورهای آمریکایی است و «تا شمردن تمامی آرای قانونی برای پرزیدنت ترامپ» خواهند جنگید.

مطالب دیگر:

ترامپ دستور توقف سرمایه‌گذاری در شرکت‌های نظامی چین را صادر کرد

دعوی قضایی ترامپ مبنی بر ادعای تخلف­‌های گسترده در مرکز شمارش آرای دیترویت

رودی جولیانی، وکیل ترامپ: ۶۵۰هزار رأی غیرقانونی در فیلادلفیا و پیتسبورگ شناسایی شد

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی