Search
Asset 2

دونالد ترامپ: کار را به دادگاه عالی می‌‌‌‌‏کشانیم تا رای‌‌‌‏گیری متوقف شود

دونالد ترامپ کار را به دادگاه عالی می‌‌‌‌‏کشانیم تا رای‌‌‌‏گیری متوقف شود دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا چهارشنبه صبح پس از اعلام برنده شدن
دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا در حال صحبت با طرفدارانش در کاخ سفید در شب شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا (Photo by MANDEL NGAN / AFP) (Photo by MANDEL NGAN/AFP via Getty Images)

دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا چهارشنبه صبح پس از اعلام برنده شدن در انتخابات ۲۰۲۰ اعلام کرد که کمپین او از دادگاه عالی خواهد خواست تا رای دادن را متوقف کند.

دونالد ترامپ به هوادارانش در کاخ سفید گفت: «کار را به دادگاه عالی می‌‌‏بریم و می‌‌‌‌‌‏خواهیم که رای دهی متوقف شود. نباید ساعت ۴ صبح رای پیدا کنند و به لیست اضافه کنند.»

دونالد ترامپ ساعاتی پیش خود را برنده ایالات فلوریدا، تگزاس و اوهایو اعلام کرد و به پیشرو بودنش در ایالات جورجیا، کارولینای شمالی، پنسیلوانیا، میشیگان و ویسکانسین اشاره کرد.

او گفت: «اینطوری نبود که مثلا ۱۲ رای بیشتر باشم و ۶۰ درصد هنوز باقی مانده باشد. ما در این ایالات برنده شدیم و حالا یک دفعه “چی شد؟ یکهو عوض شد.”» اشاره ترامپ به شهرستان‌‌‏هایی است که صبح چهارشنبه و در لحظات خیلی حساس شمارش آرا را متوقف کردند.»

دونالد ترامپ ماه سپتامبر گفته بود که به نظر دادگاه عالی در مورد نتیجه انتخابات مورد مناقشه احترام خواهد گذاشت.

اظهارات ترامپ ۹۰ دقیقه پس از آن بیان شد که بایدن، معاون پیشین ریاست جمهوری آمریکا، نتایج شمارش آرای آریزونا را زود هنگام به نفع خودش اعلام کرد و گفت که به پیروزی نزدیک است.

بایدن ادعا کرده بود که با وجود اختلاف، ممکن است که جورجیا، ویسکانسین و میشیگان را از آن خودش کند و اعلام کرد که «ما پنسیلوانیا را خواهیم برد … تا وقتی تمام آرا شمارش نشوند، کار تمام نشده است.»

هنوز نتایج شمارش آرای برخی ایالات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اعلام نشده است و رقابت میان دو نامزد احزاب جمهوری خواه و دموکرات شدید است.

مطالب دیگر:

وزیر امور خارجه ایالات متحده: رژیم کمونیستی چین بزرگ‌ترین تهدید برای آزادی مذهب است

درباره خطرات «برابری» – قسمت اول

فرمانداری که از بیماران طاعون‌ زده مراقبت کرد

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی