Search
Asset 2

دو مقام فاسد در چین به اعدام محکوم شدند

دو مقام فاسد در چین به اعدام محکوم شدند
دو مقام فاسد در چین به اعدام محکوم شدند

روز جمعه هجدهم نوامبر، دستگاه قضایی چین از صدور حکم اعدام برای دو مقام فاسد این کشور خبر داد. این دو مقام مرتکب فساد مالی شده و ضمن دریافت رشوه‌های کلان، از راههای غیرقانونی منابع مالی قابل توجهی کسب کرده‌اند.

به گزارش هفت صبح یکی از این افراد «جو مینگ گوا» از مقام‌های ارشد استان «گوانگ دونگ» در جنوب چین است. وی پیشتر ریاست کنفرانس مشورت سیاسی این استان را بر عهده داشت.

کمیسیون انضباطی حزب حاکم چین که به فساد مقام‌های کشور رسیدگی می کند، اعلام کرد وی در مدتی که این سمت را در اختیار داشته مبالغ هنگفتی رشوه دریافت کرده است.

از زمانی که «شی جین پینگ» رهبری جدید حزب کمونیست چین را به دست گرفته است، تاکنون بیش از یک میلیون مقام فاسد دستگیر، زندانی و مورد بازجویی قرار گرفته‌اند.

گزارش دادگاه محلی استان هم حاکی است، «جو مینگ گوا» از سال ۲۰۰۲ تا سال ۲۰۱۴ میلادی که عهده‌دار این مقام بوده اقدام به دریافت رشوه کرده و منابع دارایی های فراوانی دارد که نامشخص است.این گزارش حاکی است که وی از مقام خود سوء استفاده کرده و ضمن کمک به بستگان و دوستان برای دریافت پست و مقام، ملک و املاک زیادی را به نام خود ثبت کرده که از راه‌های غیرقانونی کسب شده است.

میزان دارایی‌های او که منابع معلومی ندارد به ۱۵ میلیون دلار می‌رسد و به طور مستقیم و از طریق همسرش بیش از ۲۰ میلیون دلار رشوه گرفته است. بیانیه دادگاه و کمیسیون انضباطی حزب که خبرگزاری شین هوا منتشرکرده از ضبط تمامی اموال و دارایی‌های این مقام مفسد خبر می‌دهد.

اخبار دیگری نیز حاکی است، «جائو لی پینگ» رئیس پلیس منطقه خودمختار مغولستان داخلی در شمال غرب چین به جرم قتل و همچنین دریافت رشوه و فساد مالی امروز به مرگ محکوم شده است. گفته می شود که او در یک درگیری مرتکب قتل یکی از شهروندان این منطقه در سال ۲۰۱۵ میلادی شده و دارایی های وی به ارزش ۳۰۰ هزار دلار ضبط شده است.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی