Asset 2

دیدبان قضایی: تبانی مقامات کالیفرنیا، شرکت وابسته به بایدن و بیگ تک به منظور سانسور پست‌های انتخاباتی

(Leon Neal/Getty Images)
(Leon Neal/Getty Images)

گروه دیدبان قضایی، که بر عملکرد دولت نظارت می‌کند، روز سه‌شنبه اعلام کرد مقامات کالیفرنیا به منظور سانسور پست‌های شبکه‌های اجتماعی در ایالات متحده در جریان انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ با بیگ تک تبانی کرده‌اند.

به گفته این گروه، این یافته‌ها پس از آن‌که دفتر وزارت امور خارجه ایالت کالیفرنیا در پی درخواست دیدبان قضایی برای دریافت سوابق همگانی، ۵۴۰ صفحه و سپس ۴ صفحه دیگر اسناد و مدارک را به این گروه تحویل داد حاصل شده‌اند.

این گروه پس از رو شدن گزارشی از دسامبر ۲۰۲۰ که نشان می‌داد دفتر امنیت سایبری انتخابات ایالت کالیفرنیا غول‌های شبکه‌های اجتماعی را رصد کرده و از آنان خواسته بود حداقل ده پیام را حذف کرده و یا آن‌ها را با عنوان «گمراه‌کننده» برچسب‌گذاری کنند، درخواست خود برای دریافت این سوابق را ثبت نمود.

تام فیتون، رئیس دیدبان قضایی، گفت شرکت SKDKnickerbocker، یک شرکت ارتباطاتی وابسته به کمپین انتخاباتی پرزیدنت جو بایدن، در سانسور آزادی بیان در جریان انتخابات سال گذشته دست داشته است.

به گفته این گروه، یکی از مقامات این ایالت در تاریخ ۲۴ سپتامبر سال گذشته در رابطه با حذف یکی از ویدیوهای دیدبان قضایی در یوتیوب با گوگل تماس گرفته است.

دیدبان قضایی می‌گوید: «یوتیوب نیز با حذف آن ویدیو در تاریخ ۲۷ سپتامپر ۲۰۲۰ پاسخ آن‌ها را داده است».

در رویداد دیگری، پست یکی از کاربران فیسبوک که ادعا کرده بود توانسته است با چندین برگه دو بار رأی بدهد نیز در تاریخ ۳۱ اکتبر ۲۰۲۰ حذف گردید. از سایر پست‌هایی که غول‌های رسانه‌های اجتماعی حذف کرده‌اند می‌توان به ادعای تقلب آرا، دریافت چندین برگه رأی توسط پست و ادعای یافتن هزاران برگه رأی باز نشده در زباله‌دانی اشاره کرد.

علاوه بر این، پست توییتری فیتون که در آن گفته بود: «ارسال ۵۱ میلیون برگه رأی به افرادی که آن را نخواسته‌اند احتمال تقلب آرا و ترساندن رای‌دهندگان را افزایش می‌دهد» نیز توسط «ردیاب میس‌اینفورمیشن» SKDKnickerbocker برچسب‌گذاری شد.

شرکت SKDKnickerbocker که در واشنگتن مستقر است، نوامبر گذشته در بیانیه‌ای اعلام کرد برنامه رأی‌دهی پستی کمپین بایدن در ایالت‌های پنسیلوانیا، میشیگان، ویسکانسن و آریزونا را طراحی کرده است.

این شرکت ارتباطاتی و دفتر امنیت سایبری انتخابات ایالت کالیفرنیا به درخواست اپک تایمز برای اظهار نظر فوری پاسخی ندادند.

به گفته دیدبان قضایی، این شرکت با در میان گذاشتن «جلسات توجیحی روزانه میس‌اینفورمیشن» با مقامات کالیفرنیا که سپس این اطلاعات را به منظور انتشار در اختیار غول‌های شبکه‌های اجتماعی یعنی فیسبوک، توییتر و گوگل می‌گذاشتند این کار را انجام داده است.

فیتون گفت: «این اسناد جدید، توطئه وزارت امور خارجه ایالت کالیفرنیا، کمپین بایدن و بیگ تک علیه حقوق اصل اول قانون اساسی آمریکا را آشکار می‌سازد».

مطالب دیگر:

یک نهاد بین‌المللی پارلمانی از سازمان بهداشت جهانی خواست که تایوان را به این مجمع دعوت کند

ویدئو: مروری بر جنایات حزب کمونیست چین

توافقنامه پاریس، معاهده‌ای که چین فقط حرفش را می‌زند اما آمریکا را ملزم به عمل کردن می‌کند

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی