logo_eet

انتخابات آمریکا: دیوان عالی آمریکا به پنسیلوانیا دستور داد که آرای دیر رسیده را جدا کند

دیوان عالی آمریکا دیوان عالی آمریکا اواخر روز جمعه به مسئولین انتخابات دستور داد آرایی را که بعد از روز انتخابات رسیده است از بقیه جدا کنند
(Spencer Platt/Getty Images)

ساموئل آلیتو، قاضی دیوان عالی آمریکا اواخر روز جمعه به مسئولین انتخابات دستور داد آرایی را که بعد از روز انتخابات رسیده است از بقیه جدا و به طور مجزا شمارش کنند.

آلیتو به درخواست حزب جمهوری‌‌‌‏خواه این ایالت پاسخ مثبت داد که طبق راهنمای این ایالت، آرایی را که از طریق پست بین ساعت ۸ شب سوم نوامبر تا ۵ بعد از ظهر ششم نوامبر دریافت شده از آرایی که قبل از ۸ شب سوم نوامبر رسیده است، جدا کند.

قاضی دستور داد آرای جدا شده باید در وضعیتی محافظت شده و امن و در ظرفی مهر و موم شده نگهداری شوند. هرچند که قاضی دستور توقف شمارش آن آرا را نداد و تنها اعلام کرد که جدا شمارش شوند.

حزب جمهوری خواه پنسیلوانیا اوائل صبح جمعه درخواستی مبنی بر جداسازی و عدم شمارش آرای پستی رسیده بعد از روزانتخابات آمریکا، ارائه کرده بود. این حزب معتقد است که داشتن این دستور ضروری بوده زیرا نامشخص است که آیا هیات انتخابات تمام ۶۷ شهرستان در پنسیلوانیا از راهنمای بوکوار مربوط به انتخابات که ۲۸ اکتبر منتشر شد پیروی می کردند یا نه.

پنسیلوانیا که ایالتی مهم و محل نبرد دو حزب به حساب می‌‌‌‏آید که دونالد ترامپ در سال ۲۰۱۶ در این ایالت با اختلاف ۴۴ هزار رای پیروز میدان شد. آرای شمارش شده پنسیلوانیا حاکی از پیروزی دونالد ترامپ بود که ناگهان جو بایدن، کاندیدای حزب دموکرات، از جمعه ساعت ۹ شب به وقت محلی از ترامپ پیشی گرفت.

تا کنون هر دو کاندیدا پیروزی خود را در برخی ایالات اعلام کرده‌‌‏اند؛ اما به نظر می‌‌‏رسد که این انتخابات در دادگاه به سرانجام خواهد رسید. از‌‌‏این‌‌‏رو اپک‌‌‏تایمز در گزارشات خود تا برطرف شدن شکایات قانونی اظهارنظری درباره پیروز انتخابات نخواهد کرد.

مطالب دیگر:

مقامات حزب کمونیست چین تبلیغات ضد‌آمریکایی راه می‌اندازند درحالی‌که خانواده‌هایشان را برای زندگی به ایالات متحده می‌فرستند

جامعه پزشکی دنیا، چشم خود را روی جنایات برداشت اعضای بدن در چین بسته است

کمپین ترامپ شکایت خود را برای رای‌‌‌‌‏های دیرهنگام جورجیا به دادگاه برد

اخبار مرتبط