logo_eet

چگونه ذهن‌تان را در برابر احساسات منفی کنترل کنید؟

ذهن‌تان را در برابر احساسات منفی کنترل کنید معرفی کتابی رایگان برای پاکسازی ذهن و جسم که کاملا برای سبک زندگی افراد مدرن مناسب است

بدون شک انسان‌‏ها موجوداتی احساسی هستند، اما باید این را در نظر گرفت که احساسات می‌‏توانند از کنترل خارج شوند. یکی از نکات اساسی در رسیدن به آرامش این است که چگونه ذهن‌تان را در برابر احساسات منفی کنترل کنید؟

بسیاری از افراد به ظاهر بیرونی خود بسیار اهمیت می‌‏دهند که البته مهم است، اما توجه به ذهن مسئله‌‏ای اساسی است.

(Emma Morley)

خوب است که احساس خوشحالی کنید، همانطور که ناراحتی را حس می‌‏کنید. درواقع انسان‌‏ها به طور کلی مملو از احساسات شادی، هیجان، عصبانیت، غم، ترس و … هستند. اما آنچه مهم است متمرکز بودن شخص است نه افراط داشتن در هر کدام از احساس‌‏ها.

 بر اساس پزشکی و طب مدرن، احساسات بر سلامتی شما تأثیر می گذارند

مطالعات مرکز ملی پزشکی آمریکا  U.S. National Library of Medicine نشان می‌‏دهد ویژگی‌‏های منفی شخصیت فرد با عارضه‌‏های نامطلوب جسمی مرتبط هستند. این موارد شامل عصبانیت و مسائل روانی است که می‌‏تواند به حسادت، تنهایی، افسردگی، احساس گناه، ترس و اضطراب شخص منجر شود.

تند خو شده‌‏اید؟ شما هم بیش از حد به مسائل کوچک گیر می‌‏دهید؟ پس شاید وقت آن است که آرام شوید و نه فقط به خاطر دیگران، بلکه به خاطر سلامت روحی و جسمی خودتان به درون نگاه کنید.

(Wikipedia | Machine Elf 1735)

تأثیرات احساسات و عواطف بر سلامت فرد ثابت شده است. به طور مثال خوش بینی و مثبت اندیشی باعث افزایش طول عمر و عصبانیت باعث سردرد و حتی بیماری‌‏های قلبی عروقی و کوتاهی طول عمر می‌‏شود. در این زمینه مثال‌‏های زیادی وجود دارد.

در واقع وضعیت روحی و روانی شما بیش از آنچه تصور می‌‏کنید بر جسمتان تأثیر دارد!

دکتر «هو نایون» حرفه خود را در پزشکی مدرن غربی آغاز کرد و بعدا پزشک طب سنتی چینی یا (TCM) شد و نزدیک به چهار دهه است که کلینیک TCM خود را دایر کرده است. او رابطه بین احساسات و بیماری‌‏ها را از دیدگاه TCM توضیح می‎دهد.

(minghui.org)

از نظر دکتر نایوان همه بیماری‌‏ها علتی دارند و علل آن‌‏ها به دو صورت درونی و بیرونی طبقه بندی می‌‏شوند. علل درونی عمدتا به احساسات، خواسته‌‏ها و وضعیت روانی فرد مربوط می‎شود و علل بیرونی به عوامل خارج از بدن فرد مربوط است.

دکتر هو به اپک تایمز توضیح می‌‏دهد که به طور مثال بیماری فشار خون و دیابت تا حد زیادی ناشی از وضعیت روحی و عاطفی فرد است. بنابراین مهم است که حالت عاطفی چنین افرادی را پایدار کنید و آن‌‏ها نباید سعی کنند چیزها را بیش از حد دوست نداشته باشند یا بیش از حد دوست داشته باشند.

به گفته وی علاوه بر کمبود خواب، نگرانی، اضطراب و افسردگی، معمولا با به اصطلاح «سه عامل بالا» همراه است : فشار خون بالا، چربی خون بالا که شامل کلسترول بالا و تری گلیسیرید بالا است. بدون شک عوامل دیگری نیز در این امر دخیل هستند، اما مشخص شده که احساسات نقش مهمی در سلامتی دارند. به طور مثال مشکلات کلیوی ناشی از فعالیت جنسی بیش از حد است که به دلیل شهوت زیاد پدید می‌‏آید.

طب سنتی چینی احساس بیش از حد از هر نوعی را برای «چی یا انرژی حیاتی بدن» مضر می‌‏داند زیرا می‌‏تواند به اندام‌‏های داخلی فرد آسیب برساند.

لائوزی حکیم دائوئیست در این باره گفت: «عشق از همه علایق شدیدتر و قوی‌‏تر است، زیرا به طور همزمان به سر، قلب و تمام حواس حمله می‌‏کند.»

 آزمایش کریستال‌‏های آب

دکتر «ماسارو ایموتو» ثابت کرد که فکر انسان می‌‏تواند ماده را تغییر دهد. او ذرات آب را در معرض ذهنیت مثبت و منفی انسان قرار داد و این کار را از طریق افکار و گفتار فرد روی ذرات آب امتحان کرد.

افکار مثبت باعث ایجاد الگوهای زیبا، منظم و مرکب و افکار منفی منجر به ایجاد اشکال بی‌‏نظم و آشفته شد.

جالب است که بدانیم بدن انسان تا حد زیادی از آب تشکیل شده است، بنابراین با توجه به آزمایشات دکتر ایموتو، تأثیر افکار بر روی بدنتان را باید مهم در نظر بگیرید.

تصویر بزرگی از یک کریستال آب یخ زده که در معرض کلمات «عشق و سپاسگزاری» قرار دارد.

(Office Masaru Emoto, LLC)

تصویری از یک کریستال آب پس از پخش یک آهنگ هوی متال.

(Office Masaru Emoto, LLC)

آب در هنگام پخش اثر دریاچه سوان از چایکوفسکی که به این الگوی زیبا تبدیل شده است.

(Office Masaru Emoto, LLC)

آب با بیان کلمات «تو از من متنفر هستی» به این شکل درآمده است.

(Office Masaru Emoto, LLC)

آب با بیان کلمات «متشکرم» به این شکل درآمده است.

(Office Masaru Emoto, LLC)

آب جمع آوری شده از سد فوجیوارا قبل از قرار گرفتن در معرض دعا و نیایش

(Office Masaru Emoto, LLC)

همان آب از سد ذکر شده پس از دعا و نیایش این نوع الگو را نشان می‌‏دهد.

(Office Masaru Emoto, LLC)

دکتر «لی چونبینگ»  فیزیکدان دراین باره گفت: «اگر همیشه افکار مهربانانه داشته باشیم، بدن خود را پاک می‌‏کنیم و بنابراین زیبا و سالم می‌‏شویم. همچنین محیط و افراد اطرافمان را نیز پاکسازی خواهیم کرد. دیدن این فلسفه در آزمایشات کریستال آب (دکتر ایموتو) بسیار ارزشمند است. کوتاه‌‏ترین راه برای تصفیه و پاک کردن جهان نگه داشتن افکار مهربان است. اگر عموم مردم بتوانند این نکته را ببینند، تأثیر فوق العاده‌‏ای بر جهان خواهد گذاشت.»

 از منظر فرهنگ‌های باستان

همانطور که در شرق و غرب بارها و بارها گفته شده است: رهایی از اسارت احساسات به هیچ وجه به این معنا نیست که مردم باید مانند سنگ شوند، بلکه باید با احساسات و خواسته‌‏ها سبک‌‏تر برخورد کرد.

اپیکتتوس «فیلسوف یونان باستان» یک بار گفت: «آزادی با لذت کامل از خواسته حاصل نمی‌‏شود، بلکه با کنترل میل و خواسته است.»

بودا شاکیامونی دو هزار و پانصد سال پیش در هند باستان در این باره گفت: «ذهن همه چیز است. به هر آنچه فکر کنی تبدیل می‌‏شوی.»

انواع افکارتان چه اهدافی را دنبال می‌‏کند؟ با دقت به آن فکر کنید.

برای آرام کردن احساسات خود چه کاری می‌‏توانید انجام دهید؟

همه این گفته ها خوب است، اما با زندگی پرمشغله امروزی؛ در حالی که صورتحساب‌‏هایی برای پرداخت در دستتان دارید، وام سنگینی گرفته‌‏اید و با وجود مسئولیت خانواده‌‏تان … چگونه می‌‏توانید احساسات خود را آرام کنید؟

خبر خوب این است که کتابی رایگان با دانلود رایگان به نام «جوآن فالون» که کاملا برای سبک زندگی افراد مدرن مناسب است، در دسترس همه قرار گرفته است.

(Office Masaru Emoto, LLC)

کسانی که کتاب جوآن فالون را مطالعه کرده‌‏اند همه نوع بهبودی را در وضعیت روحی و سلامتی خود از جمله ترک سیگار و سایر عادات ناسالم، تجربه کرده‌‏اند.

«استرلینگ کمپبل»، درامر دیوید بووی، کتاب جوآن فالون را خوانده است و مزایای آن برایش بسیار چشمگیر بوده است. وی در این باره گفت: «دریافتم که دیگر نمی‌‏خواهم سیگار بکشم، الکل بنوشم یا مواد مخدر مصرف کنم. از زمان پیروی از راهنمایی‌‏های موجود در کتاب، وضعیت جسمی و روحی او به طرز چشمگیری بهبود یافته است.»

ذهن‌تان را در برابر احساسات منفی کنترل کنید  معرفی کتابی رایگان برای پاکسازی ذهن و جسم که کاملا برای سبک زندگی افراد مدرن مناسب است
استرلینگ کمپبل درامر راک آمریکایی، نیویورک، ۱۲ ژانویه ۲۰۱۵ (Benjamin Chasteen/Epoch Times)

«نویِن وان تونگ»، داروسازی در ویتنام، ضمن تشویق به مطالعه این کتاب در این باره می‌‏گوید: «کتاب جوآن فالون افق جدیدی را بر روی من گشود و جهان بینی‌‏ام را کاملاً تغییر داد. این کتاب به بسیاری از سوالاتی که قبلاً در مورد زندگی، جهان هستی و در مورد مباحث بی شماری از جمله علم و سلامت داشتم، پاسخ داده است.»

ذهن‌تان را در برابر احساسات منفی کنترل کنید  معرفی کتابی رایگان برای پاکسازی ذهن و جسم که کاملا برای سبک زندگی افراد مدرن مناسب است
(Epoch Times)

امیدوارم با مطالعه این کتاب شما نیز از راهنمایی‌‏های ارزشمند آن بهره‌‏مند شوید و از نظر روحی و جسمی فردی سالم شوید. ذهن و بدن در واقع یکی هستند!

مطالب دیگر:

فالون دافا، مدیتیشنی که بیش از صد میلیون نفر آن را تمرین می‌کنند

با نزدیک شدن زمان برگزاری اجلاس چین ـ اتحادیه اروپا، سوابق حقوق بشر چین تحت موشکافی قرار گرفته است

 ترامپ و بایدِن چه مواضعی درقبال چین دارند؟

چرا وکیل حقوق بشر چین، رژیم چین را دشمن بشریت خواند

اخبار مرتبط