logo_eet

«رأی‌دهندگان خجالتی»، نتیجه نظرسنجی‌ها در مورد انتخابات آمریکا را به چالش می‌کشند

(Samira Bouaou/The Epoch Times)
(Samira Bouaou/The Epoch Times)

مطالعه‌‏ای جدید نشان می‌‏دهد که نزدیک به ۱۲ درصد از رای دهندگان حامی جمهوری‌خواهان، در رده به اصطلاح «رأی‌دهنده خجالتی» قرار می‌گیرند. به این معنی که آنها تمایلی ندارند که در افکارسنجی‌ها، نظر واقعی خود را در مورد کسانی که قصد دارند به آنها رأی دهند اعلام کنند.

در نتیجه این باعث شده است، که در نظرسنجی‌های اخیر، تمایل مردم بیشتر به سمت رقیب ترامپ دیده شود.

موسسه نظرسنجی کلود ریسرچ، که در فضای آن‌لاین اقدام به افکارسنجی می‌کند، دریافته است که ۱۱.۷ درصد از طرفداران جمهوری‌خواهان گفتند که نظر واقعی خود را درباره انتخاب خود بیان نکرده‌اند.

این در حالی است که تنها ۵.۴ درصد از حامیان دموکرات‌ها نظرات خود را به صراحت بیان نکرده‌اند.

لایب لیتمن، مدیرعامل این شرکت نظرسنجی می‌گوید که پیامد وجود این افراد می‌تواند نتیجه قطعی نظرسنجی را تغییر دهد.

لیتمن در یادداشت گفت که آنچه باعث تحقیق در این زمینه شد، نبود شواهد تجربی برای اثبات این بود که آیا بخشی از حامیان ترامپ وجود دارند که تمایلی برای ابراز عقاید واقعی خود به نظرسنجی‌ها ندارند یا خیر؟

این یافته‌‏ها این دیدگاه را تقویت می‌‏کند که در واقع، نمایندگان کمتری از میان طرفداران ترامپ در نظرسنجی‌ها حضور داشته باشد و این ممکن است توجیهی باشد برای علت پیروزی ترامپ در سال ۲۰۱۶، در شرایطی که نظرسنجی‌های انجام شده در آن زمان به طور گسترده، هیلاری کلینتون، رقیب دموکرات وی را برای پیروزی پیش‌بینی می‌کرد.

ترامپ و اعضای ستاد انتخاباتی وی بارها و بارها پدیده رای دهندگان «پنهان» را تبلیغ کرده‌اند که خود رئیس جمهور آمریکا از آنها به عنوان «اکثریت خاموش» نام برده است، و معتقدند آنها باعث پیروزی ترامپ بر بایدن خواهند شد.

کنراد بلک، ناشر پیشین روزنامه در تحقیقات اخیر خود، به این موضوع پرداخت که چرا نتیجه بیشتر نظرسنجی‌های اخیر، بایدن را جلوتر از ترامپ نشان داده است.

وی معتقد است که با توجه به فضای سیاسی پر از تضاد و تفرقه موجود بین طرفداران رئیس‌جمهور فعلی و مخالفان وی، عجیب نیست که گروهی از افراد، نظرات خود را به صراحت اعلام نکنند.

وی افزود، با این استدلال که پدیده «رأی دهندگان خجالتی» به اندازه کافی قابل توجه است، می‌توان نتیجه گیری کرد که نظرسنجی‌هایی که بایدن را جلوتر از ترامپ می‌دانند نادرست هستند.

مطالب دیگر:

بقایای اجساد زندانیان در محصولات چینی آرایشی حاوی کلاژن

کانادا: تور اتومبیل، چینی‌ها را به خروج از حزب کمونیست چین ترغیب می‌کند

دولت ترامپ: سینوکم و برخی دیگر شرکت‌‏های چینی تحت کنترل نیروی نظامی چین هستند

اخبار مرتبط